HABER

Rize'de sel ve heyelan felaketinde son durum! Arama çalışmaları dere içinde sürdürülüyor

Rize’de önceki gün yaşanan şiddetli yağış sonrası oluşan selde en fazla zarar gören noktalar onarılmaya çalışılırken selde kaybolan iki kişi de aranıyor. 7 saatte metrekareye 220 kilogram yağışın düştüğü kentte, 6 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi kaybolmuş, 5 kişi de yaralanmıştı. Öte yandan kayıp olan kişilerden birinin aracı yıkıntılar arasında bulundu.

Rize'de önceki gün etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında yaşanan selde Muradiye beldesinde yıkılan 3 katlı binada bulunan Hacere Mert ve eşi Nuri Cemal Mert hayatını kaybederken, yağmurdan kaçarak evin altına sığındığı öğrenilen Batuhan Delihasan’ı arama çalışmaları ise enkaz çevresinde ve yıkılan evin yanından geçen dere içerisinde AFAD ve JAK timleri tarafından sürdürülüyor.

Çalışmaların dere boyunca devam edeceği belirtilirken, selde hayatını kaybeden Hacere Mert ve eşi Nuri Cemal Mert ise bugün Cuma Namazı sonrasında beldede kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuklarına uğurlanacak.

ARACI BULUNDU AMA KENDİSİ BULUNAMADI

Öte yandan dün Batuhan Delihasan'ı arama çalışmalarında içinde bulunduğu aracın yıkıntılar altında bulunması ile büyük heyecan yaşanmış ancak araç içinde bedenine rastlanılamamıştı.

RİZE'DEKİ SEL FELAKETİNDE SON DURUM! KAYIP İKİ KİŞİ İÇİN SEFERBERLİK

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Allah yardım etsin. kayıplar inşallah bu bayram arefesi hatrına sağ salim bulunurlar.
Geri Dön