Mynet Trend

Türk sinemasının mihenk taşı! Unutulmaz Kemal Sunal filmleri

Yeşilçam denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak Kemal Sunal gelir. Vefatının 21. yıl dönümüne bir gün kala sevenleri tarafından bir kez daha anılan Kemal Sunal’ın unutulmaz filmlerini derledik. Kemal Sunal filmleri listesinden bir yapımla hafta sonunuzu renklendirebilirsiniz.

Kemal Sunal milyonları etkileyen, hem güldüren hem de ağlatan onlarca Yeşilçam filminde rol almıştır. Eminiz ki bu büyük ustanın filmlerini defalarca kez izlemişsinizdir. Televizyon kanallarında sayısız kez yayınlanmasına rağmen ilk günkü heyecanla izlenen Kemal Sunal filmlerinin herkes için ayrı bir yeri vardır. Kimilerinin favorisi İnek Şaban’lı Hababam Sınıfı olurken, kimileri Kibar Feyzo filmindeki Feyzo karakterine gönlünün bir köşesinde yer açmıştır.

Türk sinemasının kuşkusuz en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilen Kemal Sunal, kendine has oyunculuğu ve kulaklardan hiç silinmeyecek gülüşüyle herkesin hafızasında yerini alıyor. 7’den 70’e herkesi ekran başına kilitleyen 82 yapımda rol alan Kemal Sunal’ın filmleri arasından seçim yapmak elbette ki kolay olmayacak. Ancak sizler için en unutulmaz yapımlardan oluşan bir liste hazırladık.

FİLMLERİ HAFIZALARA KAZINDI

Kemal Sunal, 10 Kasım 1944 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kemal Sunal kariyeri ve özel hayatı boyunca yaptığı yolculuklarda hep kara taşıtlarını tercih etmişti. Uçak ve deniz taşıtlarından korktuğu yakın çevresi tarafından biliniyordu. Çeşitli festivallerde

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kemal sunalın her filmi aslında halka bir mesaj bir şeyler veriyor bir şeyler anlatıyor özellikle bir çok filmi bunu yapar listede olmayan biri örnek olarak deli deli küpeli filmi yani kemal sunalı sadece komedi yönünden bakıp anlamak degil komple anlamak gerek filmleri insanlara mesaj veriyor filmlerinin büyük bölümü bir şeylerin mücadelesini yapmakla geçiyor aslında nurlar içinde uyusun
mekanın Cennet-ül Kübra olsun
daha dün deli deli küpeliyi izledim her nesil izlenir bu adam.
Geri Dön