Gülben Ergen Atatürk’ün Suud kralına yazdığı mektubunu paylaştı

Şarkıcı ve oyuncu Gülben Ergen sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı Atatürk Özel Arşivi'nde bulunan ve dönemin Suud kralına yazılmış bir mektubu paylaştı.

Gülben Ergen Atatürk’ün Suud kralına yazdığı mektubunu paylaştı

Bodrum depremini çocuklarıyla birlikte yaşayan ve bir süre yaşadıklarından kurtulmak adına arkadaşlarının teknesinde kalan Gülben Ergen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Atatürk’ün Suud kralıyla yapmış olduğu bir yazışmayı paylaştı.

gulben_ergen

Atatürk, Hz. Muhammed’in mezarını yıkıp, yerini değiştirmek isteyen krala şunları yazmış:

“Suud kralının dikkatine! Tarafımıza ulaşan haberlere göre Allah’ın sevgili ve özel kulu, elçişi peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın kabrini yıkıp yerini değiştirecekmişsin. O mezarın tek taşına dokunursan Kurtuluş Savaşı’nı bırakır ordularımla aşağı inerim”

Gülben Ergen bu özel mektubu sosyal medya hesabından paylaşırken; “Dikkatle okuyunuz. İdrak etmekte zorlanırsanız tekrar okuyunuz. Bolca paylaşmakta fayda var. Mektuba başlarken #Kral a #Sayın hitabesi kullanılmıyor…” notunu düştü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Böyle bir mektup olmadığı defalarca zikredildi. Bunu gerçekmiş gibi paylaşmakta pek hala en hafif tabiriyle aymazlık. Ayrıca "Atatürk'ün el öptürdüğü İngiliz kralı fotoğrafı" ile "Bu masada 5 imparator, 4 başbakan ve bakan var" diye yansıtılan yemek fotoğrafının da aslında asparagas olduğu, dalga geçmek amacıyla bazı çevrelerce bilinçli olarak yayıldığı anlaşılmışken yeni bir alay metodu mu ?
boyle bir mektup oldugu soyleniyordu ama kesin bir belge yoktu..daimi muamma kalacak birsey.. mussoliniye yazdigi mektup arsivde var..sen izmiri almaya gelirken ben senden romayi almis olurum diye..cok duygulanmistim o mektupta.
otarihte suud kralı mı varmış yok öyle bir mektup uydurma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler