HABER

Halit Akçatepe'nin doktoru ölüm nedenini açıkladı

Ünlü oyuncunun doktoru Osman Arıkan, Halit Akçetepe'nin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. Akçatepe'nin özel hemşiresi, "Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek ama kesin bir tarih yok. Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halit Akçatepe'ye taziye mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, "Halit Akçatepe her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir" dedi.

Avicenna Hastanesi Dahili Birimler Direktörü Uzman Dr. Osman Arıkan, Akçatepe'nin hastaneye getirilirken yolda solunum ve kalbinin durduğunu belirterek, "Bu esnada resüsitasyon müdahalelerine başlanmış olduğunu öğrendik. Acil servisimize alır almaz yoğun bakımda sorumlu uzmanımız, acil servis sorumlumuz hemen müdahaleye başladı." dedi.

Sinema ve tiyatro sanatçısı Halit Akçatepe'nin vefatına ilişkin gazetecilere açıklama yapan Arıkan, Akçatepe'nin saat 13.55'te ambulansla hastane acil servisine giriş yaptığını anlattı.

"Akçatepe'yi maalesef yaptığımız tüm müdahalelere karşın kaybetmiş bulunuyoruz. Ulusumuzun ve sanat dünyasının başı sağolsun" diyen Arıkan, Akçatepe'nin hastaneye getirildiğinde yakınlarından aldıkları bilgiye göre evde aniden fenalaştığını ve solunumunun kesildiğini öğrendiklerini dile getirdi.

Arıkan, şunları kaydetti:

"Daha önce zaten nörojenik bir problemi olduğunu ve son iki yıla yakındır da bakım hastası şeklinde hayatını idame ettirdiğini öğrendik. Tabii bugün aniden gelişen bu durum karşısında yanında görevli olan sağlık memuru arkadaşımız hemen 112 acil servise haber vermiş, acil servis ambulansı çok hızlı bir şekilde yerine ulaşmış gözüküyor. Ve bize getirildiğinde yoldayken solunumunun ve kalbinindurmuş olduğu ve bu esnada resüsitasyon müdahalelerine ilgili arkadaşların başlamış olduğunu öğrendik. Biz de acil servisimize alır almaz yoğun bakım ünitemizde sorumlu uzmanımız, acil servis sorumlumuz hemen müdahaleye başladı. Arkadaşlarımızdan kardiyoloji uzmanlarımız eşlik etti ve 45 dakika süren resüsitasyon müdahalelerine rağmen 14.40 itibariyle maalesef ki ex kabul ettik. Başımız sağolsun."

Olay anında Akçatepe'nin yanında olan özel hemşiresi Fatih Gedik ise "Ani gelişti. Ortada bir problem olduğu belliydi. 112 ekipleri ve hastanemizin doktorları sağolsun bütün çabalara rağmen kurtaramadı. Gayet mutluydu, bu şekilde bir şey beklemiyorduk. Nörolojik hasarından dolayı konuşamıyordu. Sadece mimiklerle anlaşabiliyorduk.Hepimizin başı sağolsun." diye konuştu.

Cenazeye ilişkin Gedik, henüz net bir tarih olmadığını belirtti.

Erdoğan’dan Akçatepe’nin ailesine taziye mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 79 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam'ın efsanevi oyuncularından Halit Akçatepe'ye taziye mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, "Halit Akçatepe her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Halit Akçatepenin ölümü ile ilgili yayınladığı mesajda, “Türk sinema ve tiyatrosunun saygıdeğer isimlerindne Halit Akçatepe’nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Canlandırdığı karakterle ve sanatçı ile her yaştan vatandaşımızın sevgisini kazanmış olan usta oyuncu Halit Akçatepe her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir” ifadelerini kullandı.

Atilla Dorsay, Halit Akçatepe'nin vefatının ardından, "Türk sinemasına gelmiş geçmiş en güler yüzlü oyunculardandı. Ertem Eğilmez'in onu seçtiği koruduğu ve onu bugünkü şöhretine kavuşturduğu bilinir. Canım Kardeşim'de Tarık ile başrolü üstlendi ve onun karşısında hiç eğik durmadı. Tabii biz onu en çok Güdük Necmi karakteri ile hatırlıyoruz. Hiç silinmedi, kendisini hep gösterdi. Çok sevilen bir oyuncuydu. İşte böyle bir insan... Düşününce bile insanın içinden ağlamak geliyor. Son 1-1,5 yıldır kimseyi kabul etmeden felçli bir şekilde yatıyordu. Gidemedik, ziyaret edemedik. Gidenlerin arkasından konuşuyoruz böyle.." açıklamasını yaptı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler