HABER

Hayatı kabusa döndü! Doktorlar teşhis koyamadı, günden güne büyüyor

Batman’da yaşayan 50 yaşındaki Nezrife Tiryaki'nin hayatı teşhis konulamayan bir hastalık yüzünden alt üst oldu. 15 yıl önce ayaklarının günden güne şişmesiyle neye uğradığını şaşıran talihsiz kadın, gitmedik doktor bırakmadığını söyledi ve yetkililere yardım çağrısında bulundu. Gündelik hayatta hiçbir şey yapamayan Tiryaki'nin kız ise annesine bakabilmek için okulu bıraktığını söyledi.

Hayatı kabusa döndü! Doktorlar teşhis koyamadı, günden güne büyüyor

Batman’da yaşayan 50 yaşındaki Nezrife Tiryaki, 15 yıl önce ayaklarının günden güne şişmesiyle hayatı alt üst oldu. Gitmedik doktor bırakmayan Tiryaki, hastalığına teşhis konulamadığı için yetkililere yardım çağrısında bulundu.

AW615774_07

"HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORUM"

Batman’da yaşayan Nezrife Tiryaki, 15 yıl önce hayatı kabusa dönmeye başladı. Ayakları günden güne şişen Tiryaki, tedavi için imkanlar dahilinde gitmedik doktor bırakmadı. Tiryaki, gittiği doktorların, hastalığına kimisinin iltihap olduğunu, kimisinin de fil hastalığı olduğu cevabını aldığını öne sürdü. Tiryaki, “Eskisi gibi yürümek, koşmak, çalışmak, çocuklarıma bakmak istiyorum. Yürüyemiyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Önce sol ayağımdaydı sonra sağ ayağıma geçti. Koluma, kalbime, elime vuracak diye korkuyorum. Kafama vurursa doktora yetişmeden ölebilirim. Ayaklarımdaki damarların ağrıları kafama vuruyor. Ambulans geliyor beni hastaneye yetişiyor. Sürekli böyle olmak istemiyorum yardım edin bana. Hastalığım nedir bilmiyorum. Bir teşhis koysunlar ki bileyim” diye konuştu.

AW615774_05

Doğduğundan beri annesinin bu halde olduğunu ifade eden Necla Tiryaki ise kaç defa hastaneye gitmelerine rağmen herhangi bir teşhis konulamadığını ve annesi için okulu bıraktığını söyledi. (İHA)

AW615774_06

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler