SPOR

CANLI

İşte Derbi maçın temsilci raporu!

Derbi maçı güvenlik toplantısında hangi kararlar alındı... Ve uygulaması nasıl oldu? Maçın resmi raporları.

İşte Derbi maçın temsilci raporu!

F.Bahçe ile Trabzonspor arasında oynanan derbi maçı sonrası yaşanan olaylar gündeme damga vururken, misafir takım kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun stada geliş ve gidişi konusunda ortaya farklı iddiaların atılması yeni bir krize neden oldu...

Konuyla ilgili olarak Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp idari menajeri Serkan Ünver ve F.Bahçe kulübünün yaptıkları açıkmalalardaki farklılık kafalarda soru işareti bırakırken, sporx.com bu tartışmalara son verecek maçın temsilcileri Birtan Taşkınlar ve Recep Kaplan'ın TFF'ye verdikleri raporlara ulaştı. Maçın temsilcileri Taşkınlar ve Kaplan raporlarında eşgüdüm toplantısı sonrası yapılan güvenlik toplantısının tüm detaylarına ayrıntılı bir şekilde yer verirken konuk ekip kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun stada geliş ve ayrılışı ile ilgili yapılan uyarı ve hatırlatmalara uymadığını belirtmeleri dikkat çekti.

Yine temsilci raporda dikkat çeken bir başka olay ise konuk ekip kulüp başkanı ve yöneticilerinin protokol tribününde 10 sivil polis tarafından korunması oldu. Bordo-mavili kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun güvenlik tedbirlerine uymamasının yanı sıra, maç sonrası F.Bahçe taraftarlarına yönelik sözleri ve kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamalardan dolayı PFDK'ya sevkedildi. F.Bahçe kulübü de, çirkin ve kötü tezahüratın yanı sıra saha olayları (kaleci Onur'a atılan yabancı maddeler ve stat çıkışında rakip takım başkan ve yöneticilerine karşı eylemler) ve ayrıca resmi siteden yapılan açıklamalardan dolayı disiplin kuruluna gönderildi. F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da yine resmi siteden yapılan bu açıklamalar nedeniyle sorumlu olmasından dolayı tıpkı Hacıosmanloğlu gibi disiplin kuruluna sevkedilmiş oldu.

İşte Manisa bölgesinden temsilci Birtan Taşkınlar'ın TFF'ye verdiği raporda konuyla ilgili ön plana çıkan bazı ifadeleri:

"Eşgüdüm toplantısı 10.00'da başlamış ve 10.30'da sona ermiştir. Müsabaka eş güdüm toplantısından sonra stadyum temcilci odasında saat 11.00 ile 11.25 arasında misafir başkan ve yöneticilerinin müsabakaya geliş ve gidişlerinin güzergahının belirlenmesi ve ayrıca protokol tribününde alınması gerekli güvenlik tedbirleninin belirlenmesi amacılyla resmi güvenlik amiri Mehmet Suat Ekici, özel güvenlik sorumlusu Harun Soruhan, F.Bahçe A.Ş kulüp güvenlik sorumlusu Bülent Ataş ve misafir kulüp temsilcisi Serkan Ünver'in katılımıyla bir toplantı yapılmıştır.

Bu toplantıda Trabzonspor kulübü başkanı ibrahim hacıosmanoğlunun stadyuma geliş ve gidişlerinde misafir takım otobüsünün güzergahının izlenmesi gerektiği, protokol tribününe çıkarak kendisine tahsis edilen yerde müsabakayı izlemesini ve müsabaka bitiminde gerekli güvenlik tedbirleninin alınmasından sonra aynı güzergahtan stadyumterketmesi hususları misafir kulüp temsilcisi Serkan Ünver'e tebliğ edilmiştir. Protokol tribününde misafir takım başkan ve yöneticilerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla spor güvenliği şübe müdürlüğüne bağlı 10 kişiden oluşan sivil giyimli resmi güvenlik görevlisiyle ayrıca protokol tribününün ön kısmında ve seyircilerin arka kısmında muhtemel bir sıkıntıyı bertaraf etmek gayesiyle 10 özel güvenlik görevlisi görevlendirilmiştir.

Ayrıca misafir kulüp başkan ve yöneticilerine görevli üç temsilci olarak birlikte protokol tribününde hoş geldiniz denilmiş herhangi bir sıkıntı ve taleplerinin olup olmadığı sorulmuş cevaben hiçbir sorunlarının olmadığı belirtilerek tarafımıza teşekkür edilmiştir. Hatta müsabaka sonrası misafir kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu tarafıma bizzat telefon ederek ilgilerimizden dolayı teşekkür etmiştir. Müsabaka sonrasında bizzat görmediğim ancak sonradan tesbit ettiğime göre misafir kulüp başkanının 34 xxx 76 plakalı aracın ön ve yan camlarının ayran ile sıvanmış bir şekilde kirli olduğu tespit edilmiştir"

İşte Ankara bölgesinden temsilci Recep Kaplan'ın konuyla ilgili TFF'ye verdiği raporda ön plana çıkan ifadeler:

"..Eş güdüm toplantısından sonra tarafımızdan resimlenen güvenlik toplantısı yapılmıştır. Toplantıda müsabakanın genel güvenliği ile ilgili hususlar görüşülmüş, Trabzonspor kulübü başkanı ibrahim hacıosmanoğlunun stadyuma misafir takım otobüsünün alındığı geliş güzergahından gelmesini, stadyum içerisinde asansörle 3.katta bulunan protokol tribüne çıkarak kendisine ayrılan yerde müsabakayı seyretmesini ve müsabaka bitiminde gerekli güvenlik tedbirleninin alınmasından sonra stadyumu aynı güzergahtan terketmesi, uygulamaları konusunda, ilgili misafir kulüp temsilcisi Serkan Ünver'e müsabaka güvenlik amiri tarafından gerekli hatırlatmalar yapılmıştır.

Toplantı 11.25'de bitmiştir. Saat 18.00 civarında misafir takım kafilesi stadyuma intikal etmiş kafilede yer alan Trabzonspor kulübü yöneticisi Serkan Ünver'e başkan ve yöneticilerin stadyuma gelişleriyle ilgili soru sorulması üzerine başkanın gelişiyle ilgili bilgisi olmadığını bu yönde bir bilgi alınca tarafımıza bilgi vereceğini belirtmiştir.

Güvenlik toplantısında gerekli hatırlatmalar yapılmasına rağmen saat 19.00 civarında F.Bahçe A.Ş kulübü görevlileri Trabzonspor kulübü başkan ve yöneticilerinin protokol tribünü girişinden gelerek protokol tribününe çıktıkları bildirilmiştir. Müsabakada görevli federasyon temsilcileri olarak, protokol tribününde başkan ve yöneticilere herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığı sorulduğunda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu hiçbir sıkıntı olmadığını belirterek teşekkür etmiştir"

(sporx)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler