HABER

Kahramanmaraş Müftüsü Tekin: Aşı olmak farz-ı ayndır

Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, “Aşı vurulmak, Allah’ın emri gibi şu anda her Müslümanın üzerinde farz-ı ayndır” dedi.

Onikişubat ilçesinde 4-6 yaş Kocabeyli Kur’an Kursu ile Dulkadiroğlu ilçesindeki ihtiyaç odaklı Evliya Kur’an kurslarını ziyaret eden İl Müftüsü Mustafa Tekin, Covid-19 pandemisi sebebiyle kursların uzun süredir kapalı olduğunu söyledi.

Tekin, “Uzun bir aradan sonra 2021-2022 yılı eğitim-öğretim dönemimize başladık, besmelemizi çektik. Bütün okullarımız, bütün Kur’an kurslarımız ile 4-6 yaş eğitim yuvalarımız açıldı. Rabbimizden niyazımız inşallah bu açılış bereketli olur, sağlıklı sıhhatli bir şekilde hiç kapanmadan bu yıl eğitim-öğretimi güzelce tamamlarız" diye konuştu.

"CENAB-I ALLAH, 'BİLEN KONUŞSUN, BİLMEYEN SUSSUN' DİYOR"

Kursa gelen kadınlara aşı olmaları için uyarılarda bulunan Tekin, aşı olmamanın vebalinin büyük olduğunu belirterek, “Cenab-ı Allah, ‘bilen konuşsun, bilmeyen sussun’ diyor. Herkes konuşuyor aşı şöyle yapıyormuş, böyle yapıyormuş diye. Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Allah bilmediğiniz bir şeyi uzmanına götürün diyor. Bu işin uzmanı da doktorlardır. Benim kızım da doktor, bas bas bağırıyor, kendisi üçüncü aşıyı da oldu. Birileri biliyormuş gibi konuşuyor ama sonrasında Allah göstermesin başına gelince anlıyor.

"FARZ-I AYNDIR"

Şu anda aşıyı vurulmak bence her Müslüman’ın üzerine farz-ı ayndır. Allah’ın emridir çünkü birinin ölümüne vesile olursan kul hakkına da girmiş oluyorsun. Bir bakıyorsunuz hiç ummadığınız kişi virüse yakalanıyor, hayatını kaybediyor. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir diyor, bütün insanlığı öldürmüş olursun. İlla silah alıp öldürülmüyor ki insan. Uzmanlar söylüyor aşı olmayanlar ölüyor, günde 300-350 kişi hayatını kaybediyor, bunlar annemiz babamız. Böyle bir konuda keyfi davranırsan din ne yapsın, Kur’an ne yapsın. Okuduğun Kur’an gözüne dizine durur. Onun için kesinlikle aşımızı olalım, aşı olmadan gelmeyelim. Hem kendimizi hem de yanımızdaki insanları koruyalım” şeklinde konuştu. (İHA)

ab7427a6-87fe-43cb-9be8-a45d912ee949

e9b274e8-6e61-4270-82fa-28e96c0da296

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
senin gibi aydın din adamlarına ihtiyaç var, aşı olmak dışında pandemi sınırlandırılamaz.
Sen nasıl Müftü oldun ya. Farz nedir biliyormusun sen. Kime yalakaşık yapmaya çalışıyorsun. Dini oyunlarına alet etmek sana ne kazandıracak. Allah sizlerin şerrinden korusun bizleri..
bu dini eğip bükerek kendi çıkarlarınız doğrultusunda insanlara anlatıyonuz ya sizin dinden imandan haberiniz yok varsa yoksa istismar ne demek farz sahtekar hocalar dolmuş her tarafa resmen orta çağ olduk daha geçen hafta arkadaşımın 15 yaşındaki kız intihar etti sebebi ne biliyonuzmu stese giriyor ve onu hocaya götüyor bakarmısın hangi çağdayızz
Geri Dön