Mynet Trend

Kanser hastalığı nedeniyle bacağını kaybeden Mama Cax, yaşam hikayesiyle sosyal medyada takdir topladı

Gerçek adı Cacsmy Brutus olan modele, 14 yaşında kemik ve akciğer kanseri teşhisi konuldu ve 16 yaşında başarısız bir kalça protezi ameliyatı geçirmesinin ardından sağ bacağı kesildi. Yaşadığı travmatik olaydan sonra ise yaşama sımsıkı tutundu.

Kanser hastalığı nedeniyle bacağını kaybeden Mama Cax, yaşam hikayesiyle sosyal medyada takdir topladı

Henüz 14 yaşındayken kemik ve akciğer kanseri teşhisi konulan Mama Cax, herkese ilham olacak bir yaşam mücadelesine imza attı. Hastalıkla olan savaşı ergenlik döneminde başlayan Cax, herkesin öleceğini düşündüğü anlarda dahi yaşama dört elle sarıldı. Tedavi oldukça yorucu ve zor bir şekilde geçmesine rağmen bir an olsun pes etmedi, onunla aynı savaşın içinde olan diğer insanlara da ilham vermek istedi.

Kendisiyle aynı süreci yaşayan insanlara pozitif enerji vermek ve destek olmak istediğini belirten Cax, sosyal medyada bir anda büyük bir kitle kazandı. Yaşadığı tüm bu zorluklara rağmen hayata sımsıkı sarılan, Mama Cax 30 yaşında hayatını kaybetti. Cax'ın bir kanser savaşçısıydı. Bütün zorluklara rağmen ayakta durdu ve başarılı oldu. Aynı zamanda moda blog yazarlığıyla tanınan ve moda dünyasının kurallarını alt üst etmeyi başaran Cax'ın "Sanırım benim yola devam etmemi sağlayan şey, geçmişi değiştiremeyeceğimi ve geleceğin garanti olmadığını bilmektir. Bu yüzden şimdiki zamanın en iyisini yapmaktan başka seçeneğim yok." sözü hafızalara kazındı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön