SPOR

CANLI

Kayseri'de ilginç anlar

Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Kayserispor-Trabzonspor maçında çok ilginç anlar yaşandı.

Kayseri'de ilginç anlar

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'un, deplasmanda Kayserispor'u 1-0 yendiği maçı 59. dakikasında yaşanan bir olay akılları karıştırdı. Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu ise bu olayı yorumladı.

Kayseri'deki karşılaşmanın 59. dakikası oynanırken Trabzonsporlu N'Doye ile Kayserisporlu Zeki arasında yaşanan mücadele sonrasında Zeki yerde kaldı. Kayserisporlu oyuncular ise tedavi amacıyla topu dışarı bıraktılar.

Tedavi sonrasında centilmenlik gereği Erkan topu Kayserisporlu defans oyuncusu Simic'e bıraktı.

Simic ise gelen topu diziyle havaya kaldırdıktan sonra kafasıyla kalecisi Hakan'a geri pas verdi. Hakan'ın topu almasıyla da hakem Hüseyin Göçek bir endirek vuruş işaret etti.

Kayserisporlu oyuncular uzun süre ve ısrarla geri pasın kafayla verildiğini Hüseyin Göçek'e anlatmaya çalıştı ancak Göçek kararından dönmedi.

MUSTAFA ÇULCU: HAKEM KURALI YANLIŞ YORUMLADI

Pozisyonu değerlendiren MHK eski başkanı Mustafa Çulcu ise hakem hüseyin göcek'in kuralı yanlış yorumladığını belirtti. Çulcu, kuralda, oyuncu kuralı delmek maksadıyla ve ayağıyla topu havalandırıp kaleciye geri pas veriyorsa hakem kalecinin topu eline almasına bakmaksızın endirek vuruş ve oyuncuya da sarı kart vermeli yazdığını söyledi.

Çulcu sözlerine şöyle devam etti; "Ancak burada Simic topu ayağıyla değil diziyle kaldırıyor ve sonra kafasıyla pas veriyor. Burada hakem yanlış bir yorum yaptı ve endirek verdi. Oyun devam etmeliydi çünkü Simic topu ayağıyla değil diziyle havalandırmış. Ayrıca bu pozisyonda Simic'in gördüğü sarı kart için Kayserispor itiraz etmeli. Bu kart iptal edilmeli."

Mustafa Çulcu ayrıca bu pozisyon öncesinde N'Doye ile Zeki arasındaki ikili mücadele sonrasında ise N'Doye'a kırmızı kart verilmeliydi yorumunda bulundu.

ERKAN'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Hüseyin Göcek'in geri pas kararı sonrasında ise sahada bir centilmenlik örneği yaşandı. Erkan hakemin geri pas olarak yorumlayıp endirek vuruş verdiği pozisyonda, topun zaten Kayserisporlu oyuncular tarafından tedavi maksadıyla dışarı atıldığını göstererek topu kaleci Hakan'a yavaşca bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler