HABER

Kurtulmuş'tan AB mesajı: Tam üyelik persfektifinden vazgeçmedik

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Türkiye fasıllar açılarak müzakere sürecinin devam etmesini istiyor. Cumhurbaşkanımızın yaptığı Brüksel ziyaretinde bu konu bir kez daha vurgulanmıştır. Amaç tam üyelik çerçevesinde ilişkileri geliştirmek. AB'ye tam üyelik persfektifinden vazgeçmedik. Gerginliklerin azaltılması için fasılların açılması hayati önem taşıyor" dedi.

Kurtulmuş'tan AB mesajı: Tam üyelik persfektifinden vazgeçmedik

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda kıdem tazminatı reformunun detaylı bir şekilde gündeme geldiğini söyleyen Kurtulmuş, "Politika hedefleri olarak, işçiyi hak kaybına uğratmayacak, işverene ilave yükler getirmeyecek, tahsilat sorunu olmayacak, sürdürülebilir bir yapının ortaya konulduğu bu reform, detaylarıyla Bakanlar Kurulu üyeleriyle paylaşıldı. Bu reformun uygulanabilmesi için ilave bir yapıya ihtiyaç olmadığı, mevcut yapıyla bu reformun yapılabileceği ortaya konuldu" dedi.

Bunun Bakanlar Kurulu'ndaki ilk bilgilendirme olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "İleriki günlerde kıdem tazminatı reformu gündeme gelecektir. Şu anda olgunlaşma aşamasındadır" diye konuştu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"EMEKLİLİK YAŞINA YÖNELİK ÇALIŞMA YOK"

Emeklilik yaşının yukarı çekilmesine yönelik bir çalışma yok. OECD ülkelerinde emeklilik yaşı 72, bizde 52. Bu sürenin ileriye gitmesi kaçınılmazdır. Ancak emeklilik yaşının ileri çekilmesine yönelik şu anda bir çalışma yok.

AB İLE İLİŞKİLER

Türkiye fasıllar açılarak müzakere sürecinin devam etmesini istiyor. Cumhurbaşkanımızın yaptığı Brüksel ziyaretinde bu konu bir kez daha vurgulanmıştır. Amaç tam üyelik çerçevesinde ilişkileri geliştirmek. AB'ye tam üyelik persfektifinden vazgeçmedik. Gerginliklerin azaltılması için fasılların açılması hayati önem taşıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Dön donelim babaaa. Ummet olarak yetisemiyoz yavas babaaa.
yani idam konusunda geri vites atıldı
ab ye gidince ayrı buraya gelince ayrı konuşuyorlar. hele hele seçimlerden önce apayrı konuşuyorlar. idam diyordunuz eyyy hollanda eyyy almanya diyordunuz ne oldu. bu ülke sizin kadar döneğini görmedi, bundan sonra da göreceğini zannetmiyorum.
Geri Dön