Kuruluş Osman'ı başlamadan bitiren mantık hatası pes dedirtti!

ATV ekranında tanıtımları haftalar önce dönmeye başlayan Kuruluş Osman dizisi için geri sayım başladı. İlk bölümü ile 20 Kasım Çarşamba günü ekrana gelecek dizinin fragmanındaki bir sahne sosyal medyanın gündemi oldu.

TRT'nin büyük ses getiren dizisi Diriliş Ertuğrul'un devamı ve Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu anlatan dizi Kuruluş Osman ekran macerasına başlamak için gün sayıyor. ATV'de yayınlanacak dizinin nefes kesen fragmanları ise daha haftalar öncesinden dönmeye başladı.

kurulus-osman-fragmani-16-9-1570690-2e79.jpg

Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman'ı canlandıracak olan Burak Özcivit'in başrolde olduğu dizi sosyal medyanında da gündemine oturdu.

640xauto-WP4x.jpg

MANTIK HATASI MI?

Fragmanları büyük ses getiren dizinin bir sahnesi ise seyircinin kafasını fena karıştırdı. Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan ve Bamsı Beyrek karakterine hayat veren başarılı oyuncu Nurettin Sönmez'in eski haliyle dizide olması acaba mantık hatası mı sorunu akıllara getirdi.

kurulus-osmanin-ilk-bolum-fragmani-Mf4P.jpg

Bamsı Beyrek muamması: Osman karakterine hayat veren Özçivit'in "Ben ve benim evlatlarım, babamın kutlu sancağını yere düşürmeyeceğiz" sözlerinin damga vurduğu fragmanda Bamsı'nın görünmesi sosyal medyada çok tartışıldı.

screen-shot-2019-11-13-at-23-yOSj.png

TÜM KARAKTERLER DEĞİŞTİ

Çünkü ilk bölümü ile ekrana gelecek dizi daha ileri bir zamanı, Osmanlı'nın kuruluşunu anlatıyor. Zamanın ileri sarılmasından dolayı tüm karakterler değişiyor.

1203919-kurulus-osman-dizisinin-yay-6WcB.jpg

YOKSA BAMSI'NIN OĞLU MU?

Ancak dizinin müdavimleri böylesine bir hatanın yapılamayacağını, Kuruluş Osman'ın son fragmanında görülen Bamsı karakterinin Diriliş Ertuğrul'daki Bamsı Beyrek karakterinin oğlu olabileceğini savunuyor.

kurulus-osman-ilk-bolum-16-9-157332-6z4q.jpg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
bu ve benzeri tarihi anlatan dizileri izlemedim, izlemeyeceğim, izlemeyede niyetim yok,tarih okuyarak öğrenilir bizim milletimiz ne yazık ki dizilerden öğrendi!
aman nolursun izle yoksa dizi ekrandan kalkar.
yalan yazan tarih mi?
bak bir konuda haklisin.lakin eger izlemezsen dizi ekrandan falan kaldirılır.biz ne poh yeriz sora.
rol burağa hiç yakışmamış. indi deyip duruyor bide komedi abi
tek gerçek şindiki gerçek oda ATATÜRK
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler