SPOR

CANLI

Manchester City'den Lionel Messi'ye 400 milyon Euro

Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan, Barcelona'nın yıldızı Liones Messi için 400 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkardı.

Manchester City'den Lionel Messi'ye 400 milyon Euro

Manchester City'nin Lionel Messi aşkı bitmek bilmiyor. Uzun süreden beri ismi Messi ile anılan İngiliz kulübünün tarihin en büyük transfer teklifini yapmaya hazırlandığı açıklandı.

Ocak ayında Messi için kendilerine Avrupa’dan 4 kulübün değer araştırması yaptırdığını söyleyen International Sports Marketing direktörü Gerardo Molina, bu kez bambaşka bir iddiayla gündeme geldi. Manchester City'nin bu transfer için Messi'nin babası ile geçtiğimiz hafta telefon görüşmeleri yaptığını belirten Molina, tam 400 milyon Euro gibi bir rakamın gözden çıkarıldığını açıkladı.

Manchester City'nin sahibi Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan'ın uzun süreden beri bitmeyen Messi rüyasını gerçekleştirmek için kararlı olduğunun da altını çizen Molina, bu paranın 5 senelik bir kontratı içereceğini de sözlerine ekledi.

Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan kimdir?

Net serveti yaklaşık 150 miyar değerinde olan bir aileden gelen Şeyh Mansour'un kendi servetinin büyük kısmı sahip olduğu petrol şirketinden geliyor. Bunun yanı sıra Virgin Galactic (Uzay uçuşu şirketi), Daimler AG (Otomobil şirketi) ve Abu Dhabi Media Investment Corporation gibi şirketlerde de hisseleri bulunyuor. Yaklaşık 1.5 milyar dolar karşılığında 2008 yılında Manchester City'yi satın alan Mansour, bugüne kadar kulübe çok ciddi yatırımlar yaptı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Zengin araplar petrol parasını nerlerde harcıyor. Fakir araplar da başımıza kaldı.
bu yoruma şapka çıkartılır
:) doğru dedin
filistinli arkadaşım 50 tl ile bir ay idare ediyor bu haramzedelere bakar mısın?
filistinli arkadaşın haline şükretsin
Gorgusuz araplar...
Takım
O
Av
P
Geri Dön