SPOR

CANLI

Mehmet Demirkol: Beşiktaş rekor kırabilirdi

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki 'Spor Servisi' programında gündemi değerlendirdi. Beşiktaş'ın performansını öven Demirkol, "Antalyaspor maçında Süper Lig rekoru kırılabilirdi" derken, Beşiktaş'ın artık geçen sezonu unutması gerektiğini belirtti.

Mehmet Demirkol: Beşiktaş rekor kırabilirdi

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Takım top oynayınca, kimse hakemi konuşmuyor işte... Sen yeter ki top oyna. Ama istediğini alamayınca hakem konuşuyorsun. Hakem maçın önüne geçmemeli. Beşiktaş bu sene üzerine de koydu. Samet hocadan itibaren, Bilic'le birlikte iyi geliştirdiler kendilerini.

"Beşiktaş Süper Lig rekoru kırabilirdi"

Futbolla alakalı negatif hiçbir şey yok. Beşiktaş bir şekilde kazanıyor. Güçlü takımlar ve bu, onları tembelliğe itmiyor. Hep ileri gidiyorlar. Süper Lig tarihinin rekoru kırlabilirdi. O kadar pozisyona girdi Beşiktaş. Böyle oynasınlar, bizi hakem konuşmak durumunda bırakmasınlar... Topun olduğu her yerde kalabalıklar. Savunma ve hücumu zaten futbolda ayıramazsın. hepsi bir arada. Beşiktaş bunu yapıyor, hem de çok iyi yapıyor. Eksikler tabii ki var ama Şenol Hoca da o eksikleri kapatmaya başlayacak.

[Maçtan kareler-![Antalyaspor - Beşiktaş maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124750/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/antalyaspor-besiktas-macindan-kareler-2015-2016-155230-myspor)

"Sakatlık olmaması büyük şans"

Antalya'da zeminden dolayı bir sakatlık olmaması büyük şans. Stat güzel, ambians güzel. Hayırlı olsun ama zeminin oturması gerekiyor.

"Artık unutmak gerek"

Geçen seneyi unutmak lazım. Onu kafaya takarsan hiç olmaz. Çünkü son 4 maçını kazansaydı Beşiktaş geçen sene şampiyondu.

"Mario Gomez özel bir oyuncu"

Biz yıllarca Hakan Şükür'ün peşinde koşuyorduk, şimdi o tip Mario Gomez. Sahada hiçbir şeyi yanlış yapmıyor.

Gomez'in golünün Quaresma'ya yazılması

Bir hakem üçlüsü, beşlisi nasıl o golü Quaresma'ya yazar... Golü ortayı yapana nasıl yazarsın? Ya kaleci kendi kalesine attı diyeceksin ya da Gomez'e yazacaksın. O golü Quaresma'ya yazıyorsanız futbolu bilmiyorsunuz demektir. Quaresma kaleye paralel bir orta yaptı.

"Beşiktaş göçebe yaşıyor"

Kaptanlar vardır ya, 6-7 ay eve gelemez, döndüğünde şaşırır. Onun gibi olacak Beşiktaş. Eve dönüş sorunlu olur. Çünkü her maçı deplasmanda oynamaya başlayacak. Statta bekler ve açıkla seyirciye yakın olacak bu ekstra bir yük ve stres getirecek. Şu an bu yok. Yeni stattaki seyirci de güzel olacak tabii. Bu ayrı bir konu.

Derbideki 18 santimetre ofsayt...

Sanki 18 metre gibi konuşuluyor. Bu kural problemli. Bilmiyorum. Sadeleştirmek lazım oyunu. Hakem bir karar verirken herkesin ikna olması lazım. Ofsayt yoruma açık bir şey olamaz.

Fenerbahçe'nin yediği gol

98'de Zidane'ın kafa golü vardı. Haberler çıkmıştı, 'Zidane'ı Ronaldo tutacak' diye... Sonra Zidane'ın kornerleri kullandığı ortaya çıkmış ve Brezilya'nın zaten Zidane için kimseyi görevlendirmediği söylenmişti. Olcan da aynı durum. Olcan'ı Souza'ya mı vereceksin? Ayrıca Pereira çok şanslı. Souza orada çok sert bir tepki de verebilirdi. Van Persie yaptı bunu çünkü...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler