HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Meksika'nın en tehlikeli karteli, turistik tesise saldırdı: 3 ölü 8 yaralı

Meksika’da en tehlikeli suç örgütü olan Jalisco Yeni Nesil Karteli (CJNG) üyeleri, bir turistik tesise düzenlendikleri silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Saldırganlar, tesisi de ateşe vererek olay yerinden kaçtı.

Meksika'nın en tehlikeli karteli, turistik tesise saldırdı: 3 ölü 8 yaralı

Meksika'da Jalisco Yeni Nesil Karteli (CJNG) üyesi en az 6 kişilik grup, tesisteki bazı müşterileri vurduktan sonra bölgeyi ateşe vererek olay yerinden kaçtı. Güvenlik güçleri, grubun 2 kişiyi vurarak, 1 kişiyi de yakarak öldürüldüğünü ifade ederek, 8 kişinin ise saldırı sırasında ve yangında yaraladığını aktardı.

TEHDİT DOLU PANKART DA ASTILAR

Saldırının ardından tesise tehdit içeren ifadelerin yer aldığı pankart asıldı. Pankartta, saldırıyı CJNG’nin üstlendiği belirtilerek, tesisin sahibi ise ölümle tehdit edildi.

meksika

La Palapa adlı işletmenin sahibinin bölgede faaliyet gösteren farklı bir kartel ile bağlantılı olduğu bildirildi. Olayın failleri henüz yakalanamazken, Guanajuato Eyaleti Başsavcılığı olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve çok yönlü operasyonların düzenlediğini açıkladı. (İHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler