Meral Akşener'in bomba iddiasına AK Parti'den sert yanıt: Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeme düşen, 'Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor' sözlerine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 'Devlet yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır' ifadesini kullandı.

Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına katılan Mahir Ünal, gündemdeki soruları yanıtladı. Sözcü Gazetesi'nde Saygı Öztürk'ün köşe yazısıyla gündeme gelen Meral Akşener'in iddiaları da Mahir Ünal'a soruldu.

Öztürk köşesinde Akşener'in, "Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var' dediğini aktarmıştı.

"BU BİR İÇ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞIDIR"

Mahir Ünal bu soruya tepki gösterirken Akşener'in 'Gündeme gelmek için iç savaş çığırtkanlığı' yaptığını söyledi. Ünal şunları söyledi:

"Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Bu nasıl bir dil. Falanca yerde şöyle bir şey yapılıyormuş, filanca yerde Alevilere şöyle yapılacakmış. 12 Eylül öncesinde de falanca yerde komando eğitimi veriliyormuş.. Efendim böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır.

"BÖYLE BİR ŞEY KONUŞMAYI BİLE GEREKLİ GÖRMÜYORUM"

"Bu bir ihbar olarak kabul edip araştırma yapılacak mı?" sorusuna yanıt veren Ünal "Böyle bir şeyi şu anda burada konuşmayı bile gerekli görmüyorum. Maalesef bu yapı abes bir iddiayı ortaya atarak kendini konuşturmayı hedef alıyordu ve görüyorsunuz konu oldu" dedi.

"MİLLET O GECE DARBEYE KALKIŞANLARI İNFAZ EDERDİ"

"15 - 16 Temmuz gecesi bazı silahlar el değiştirdi mi?" sorusuna ise Ünal, şu yanıtı verdi:

"O gece her şey hepimizin gözü önünde yaşandı. O gecenin bir ahlakı vardı. Millet o gece, o silahları devlete teslim etti. O gece TSK'ya ait bir şeye el konulmadı, bir şey eksilmedi. Tam tersine emniyet tarafından alındı ve tekrar envantere eklendi. Millet o gece, o silahlara el koysaydı o darbeye kalkışanları infaz ederdi"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Çağımızın Tomris hatunu AKŞENER gelecek...Kutuplaşma, ihanet, yalan, talan KANDIRILMAK, BOP Taşeronluğu son bulacak Türk Milleti huzur bulup...Türkiye IYI Olacak..
@serdar_1981_alcym sümüklü meczupta aynı senin gibi Umudumuz Akşener diyor.
@serdar_1981_alcym yalancının fitne çıkarmayın
meral akşener ,abdullah gül,kılıçtaroğlu doğruyu söylüyor akp mağlesef hala türk askerine güvenmiyor o yüzden bu khk yı çıkardı.
BOP TAŞERONU KÜRESEL GÜÇLERİN PİYONLARINDAN NE BEKLENIR SURIYEYI KARISTIRDINIZ TURKIYEYI KARIŞTIRMAK ISTIYIRSUNUZ SIZIN IÇIN VATAN DEĞIL SARAY ONEMLI TÜRKLÜĞÜ BÖLÜCÜLÜK SAYAN ARAPSEVER RABIACILAR YERLI MILLI OLSANIZ MILLIYETCILIGINI AYAKLAR ALTINA ALMAZSINIZ..
Tayyip fetö gibi biri olmadığı ne malum.
ya yeter artik darbe de darbe. Başka ülke unutturmak icin kirk takla atar bizimkiler her saniye darbeden bahsediyor. bizi gectim sehit ailelerine aciyin bari. insanlarin yaralarini kanatip durmayin...
Sayın akşener bunu ilk defa dile getirmiş olabilir ama akp nin gizli silahlı milis gücü oluşturduğunu zaten halk konuşuyor.
efendim seçimi MERAL kazanacamışta, kaba kuvvet meraldan geri alacakmış, neremle gülsem acaba! poh, kah, hoh, hah...
Bence Akşenerin dedikleri doğru olabilir. KHK yı niye yayınadılar sanıyorsunuz? O KHK şüphelri haklı çıkaracak gibi.
mit tırlarına da yalan demişti akepe ve başkanı sonra doğru olduğu ortaya çıkınca haber yapanları hapse attı şimdi bunada yalan derler doğru olduğu ispatlanırsa ispatlayani vatan hainliginden içeri tıkarlar işte böyle bu akepe malı götürür yakalandımı kaset montaj dublaj vatan hainliği der akkoyunları uyutur yoluna tam gaz devam eder huloooohhhggg
Yurtta sulhcu seni 15inden sonra ben basbakan olacam haaa sana da inan varya ne diyem
Bu ne idüğü belirsiz ABD-İsrail destekli Pensilvanya menşeyli bu karının kulağından tutacak babayiğit bir Savcı götürecek Tokata gösterbakalım o kampı diyecek gösteremez ise Milleti bölmek halkı kutuplaştırmaya ve iç savaş çığırtkanlığı yapmak suçlarından çıkaracak Adaletin önüne.
@7uyuyanlar08 Persilvanya’ya selam, ne istediler de vermedik diyen feto için Atatürksüz 1 lira bastıran kozmik odada ki bilgileri cia ya veren baş fetocular kimdir?..
Fetonun sümüğünü yiyenler.. feto feto diyerek temizlenemezsiniz.. Çünkü Kanınız Türk Kanı değil
Bugüne kadar Muhalefetin iddia ettiği hiç bir şeye doğru demediniz ki.... Muhalefet zebani sizde kanatsız meleklersiniz.... en iyisi yarın gündem değiştirme taktiğini deneyin.
Yirmi dört saat görevdelermiş. Şu sizin döneminizde güzel yurdum ne büyük tehlikeler geçirdi, sorumsuzca hala pişkin pişkin konuşuyorsunuz. Sonra çıkıp eyvah aldatıldık mı diyeceksiniz. En ufak bir şüpheyi bile dikkate alıp araştıracağınız yerde laf ebeliği yapıyorsunuz.
Mış muş la olmaz. Varsa sağlam delillerin çıkar açıklar hesap sorarsın. Üfürükten teyyare selam söyle o yâre.
TAYYIBE FETÖDEN DE DAHA TEHLIKELİ ELEŞTIRİLERE BİLE TAHAMMULÜ YOK EBULEHEBİN,KAN VE KAOSLA BESLENIYOR.
her yer salyalarını akıtarak bekleyenlerle dolu şu ülke bir karışsa diye. Allahtan güçlü bir irade var ki korkusu bile yetiyor onlara...
Sosyal medyada eli silahlı tehditler savuran pekerimsi ak itleriniz için ne düşünürsün bay sözcü.
Bakın son cümlede ne demiş " Millet o gece, o silahlara el koysaydı o darbeye kalkışanları infaz ederdi" o yasa çıkarılırken demekki bu cümle düşünülmüş. Bu ne olduğu belirsiz adam ağzından kaçırmış amacı. İşte o yasa kendi ağızlarıyla belirttikleri durum yüzünden tehlikeli.
devlet yerindeymiş... Hangi devletten bahsediyor acaba? Devlet Bahçeli'den bahsediyorsanız onun yerinde yeller esiyor. Çoktan kaydı gitti . Devlet anlayışı sizlerde zaten yok. Bu devleti Pkk ile masaya oturtan sanki Meral Akşener'di. o zaman da dediniz biz yapmadık yapmayız cart curt... belgeler çıkınca suçu devlete attınız. biz görüşmedik devlet görüştü diye. Şimdi de dersiniz biz çok iyiyiz biz yapmayız öyle şeyler, devlet kendi kendine yapmıştır diyip suçu devlete yüklersiniz. Sizin hepinizi toplasak içinizden 1 tane müslüman çıkmaz. hepiniz paranın ve ihtişamın kölesi oldunuz. keseler dolu
zamanında feto için devletin gözetimi altında eğitim veriyor diyen siz değilmiydiniz mahir ünal.yoksa bekir bozdağmı söylemişti bu sözü.hemde muhterem hocaefendi diyerek.yalanmı?
Bu akp sözcüsü ne geveliyor, Meral Akşener'in söyledikleri doğru mu değil mi, ne demek konuşmaya bile lüzum yok demek. Böyle silahlı eğitim yapanlar ve yaptıranlar var mı yok mu.
kac aydir .muhalafetlik yapmayacalisan iyi partiden siyasi bir sey duymadik daha.ama fitnelikte 1 numaralar.
12 eylül öncesini mahir ünal ne bilir. Yok muydu ülkücü kampları. Bal gibi vardı. Demek ki Akşener in dediği doğru. İktidarı kaybetmemek için Allah muhafaza bunu da yaparsanız Allahım yedi göbek çocuklarınızdan çıkarsın.
17 senedir türkiye ve islam alemini karıştırdınız,,hesap vereceksiniz,,hesap vermemek için herşey yaparsınız
Bu akape gitmeden kimse huzur bulamaz bunu böyle bilin
Meral akşener doğru söylüyor ama korkumuz yok vallaha kafamız atarsa Akp yide yetirdiği adamlarıda ezer geceriz..
BU KADIN BİR TRUVA ATIDIR.
tayyip kadar başınıza taş düşsün.
Son cirpinislar bataga dogru gidiyorlar. Hepsi ayni kalip ama yakinda bu makarnacilarda iran gibi sokaga dokulurler cok surmez asgari ucrete zam yapildi fabrikalar maliyet dissun diye isci cikarmaya basladi ekonomiyi bitirmisler ama kime anlatican
Bu AKP yapar...Hırsızlara,vurgunculara birşey yaptığını gördünüzmü...Hırsızlık ,bakara ve makara haftası yanlızca dünyada bizde kutlanıyor
akp 2019 da seçimi iç savaş çıkararak milleti birbirine kırdırarak alacak
Bu Meral Akşener'in tek amacı iç savaş çıkartmak zaten.
sizin yok dediğiniz herşeyin olduğu nedense sonradan hep çıkıyor siz hayır diyorsunuz o kesin vardır
Yönetim şekli olağanüstü hal olan bir ülkeden ne beklersin ki
Bırakın kavga etmeyi, hükümetler gidicidir, devlet kalıcıdır, bu güzelim vatan ve devlet için iyi şeyler yapınki tarih sizi altın harflerle yazsın, yandaşlık, haksızlık adaletsizlik, yolsuzluk, hukuksuzluk, adaletsizlik yaparak bu ülke hiç bir yere varmaz, zenginsen bendensen problem yok, fakirsen doğruyu söylersen düşmanımsın böyle devlet yönetimi olurmu, devlet, yapıcı kucaklayıcı halkını birlik ve beraberlik içinde yaşatması gerekir.. Maalesef, eğitim bitmiş, fuhuş yolsuzluk mafya çete uyuşturucu yandaşlık almış başını gidiyor, ya Allah aşkına yetkililer niye müdahale etmiyor.
en mutlu ülke norveç . sizler saçma sapan konularla kafanızı meşgul etmeye devam edin :)
Bugün hayır dediklerini yarın kendileri yalanlıyorlar. Akepe'nin dediklerine kim inanır? Çomarlar inanır.
ABDULLAH GÜL MERAL AKŞENER KILIÇDAROĞLU DEMİRTAŞ HEPSİ FETOŞUN ABD NİN AB NİN YANİ HAÇLILARIN ADAMIDIR. NEDEN HEPSİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMA SAYIN BAHÇELİYE SALDIRIYOR. ZALİM HAÇLILAR YERLİ MİLLİ OLANA SALDIRIYOR. HAÇLILAR GEZİDE 17 - 25 TE MİT TIRLARINDA 6 - 7 EKİMDE VE 15 TEMMUZ DA DARBEDE BAŞARAMADILAR. ŞUAN HAÇLININ SON KOZLARI ABDULLAH GÜL. GÜL BAŞBKAN CUMHURBAŞKANI OLDU KARİYERİ DOLDU. ALLAH C.C SAYIN CUMHURBAŞKANIMI BAHÇELİYİ BAŞBAKANIMI KORUSUN GÜCÜMÜZE GÜÇ KATSIN KAHROLSUN HAÇLILAR VE ÇAKALLARI.
12 eylülden önce bir çok komando kampının olduğunu dünya alem biliyor.Bir Mahir bey bilmiyormuş.Ben gözlerimle gördüm.Hangi sözünüze inanalım.Belki de bilgisizsiniz ya da doğru söylemiyorsunuz.
en düşük memur 3000 tl .. asgari ücret 1600.. emekli maaşı ortalama 1600 .....ne güzel dünya...
Diğer Haberler