HABER

Mersin'de kuyumcu soygunu: Kan döküldü

Mersin'de ellerinde uzun namlulu silahlarla kuyumcu dükkanında soygun girişiminde bulunan soyguncular, durumu erken fark eden iş yeri sahibinin silahına ateşlemesi sonucu bozguna uğradı. Olayda soygunculardan biri vurularak yaralanırken, yaylım ateşine tutulan kuyumcu dükkanındaki iş yeri sahibi ise başından vuruldu. Öte yandan, olay sırasında soyguncuların yaralı arkadaşlarını da alarak kaçma anı bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, Mersin merkez Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi Çiftçiler Caddesi üzerinde bulunan Çetinkaya Kuyumculuk adlı iş yerine gelen silahlı 4 kişi, kuyumcu dükkanını soymak istedi.

Üzerlerinde sarı renkli tek tip elbise bulunan soyguncular kuyumcu dükkanına doğru ilerledikleri sırada, iş yeri sahibi Refik Çetinkaya'nın durumu erken fark ederek silahına davranması sonucu bozguna uğradı.

KUYUMCU ÖNCE VURDU SONRA VURULDU

Kuyumcunun ilk ateşi ile soygunculardan biri yaralanırken, silahlı saldırganlar ise kuyumcu dükkanını yaylım ateşine tuttu. Çıkan çatışmada iş yeri sahibi Çetinkaya'da başından vurularak yaralandı.Neye uğradıklarını şaşıran soyguncular ise amaçlarına ulaşamadan yaralı arkadaşlarını da yanlarına alarak beyaz bir otomobille olay yerinden kaçtı.

KUYUMCU HASTANEYE KALDIRILDI

Başından vurulan kuyumcu Refik Çetinkaya, ambulansla Mersin Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis olay yerinde inceleme yaptı.

VATANDAŞ CEP TELEFONUYLA KAYDETTİ

Yapılan incelemede iş yerinde çok sayıda mermi izi ve boş kovan bulundu. Ayrıca olay yerine yakın bir bölgede soyguncuların kullandığı araca benzeyen, ancak plakası farklı bir araç polis tarafından incelenmeye alındı.Öte yandan, olay sırasında soyguncuların yaralı arkadaşlarını da alarak kaçma anı bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

SOYGUNCULAR YARALI ARKADAŞLARINI TAŞIDILAR

Görüntülerde, bozguna uğrayan soyguncuların yaralı arkadaşlarını araca taşıyıp olay yerinden uzaklaşması yer aldı.Polisin olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi. (AJANSLAR)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Birileri çalışsın, emek versin, ter döksün birileri de gelsin hakkı olmayan bir şeye sahip olmaya çalışsın. Ne kadar utanç ve azap verici. Adalet, adalet diyoruz yıllardır. Bu soyguncular sizce içeri girer mi arkadaşlar ? Ya da girerse 5 yıl yer mi ? Suç oranını azaltmanın en temel esası caydırıcı cezadır.
kuyumcu o hırsızı öldürseydi. nasıl bir ceza alırdı bilen varmı
SON YILLARDA HIRSIZLIK, TECAVÜZ ARTTI, ESKİDEN BU ÜLKEDE YOLLAR GÜZEL DEĞİLDİ AMA HUZUR VARDI GÜVEN VARDI, ALIN YOLUNUZU VERİN HUZURUMUZU.
suriyeliler ozbekler afganlar ve daha nicesi ulkede eli kolu bos bos dolaniyot olacagi buydu ama hala bir cozum yok
@serdar_akdeniz_1983 kutuplaşma yoktu lider birbiriniz tehtit etmiyordu
Geri Dön