HABER

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver: Bu koltuğa Erdoğan sayesinde oturdum, kalk derse kalkarım

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver görevini bırakacağı iddiaları üzerine açıklama yaptı. Hasan Ünver, Belki de asla oturamayacağım bir koltukta, onun sayesinde 15 yıl oturmuşum. 'Kalk o koltuktan' dediğinde, zerre kadar kırgınlık duyarsam kanım kurusun" diye konuştu."

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver: Bu koltuğa Erdoğan sayesinde oturdum, kalk derse kalkarım

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisindeki 'yorgunluğu' dile getirmesinin ardından görevini bırakacağı öne sürülen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, istifasının istenmesi durumunda 'Neden ben?' diye sormayacağını söyledi.

Cumhuriyet'in haberine göre; Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver şöyle konuştu: "Ben bir partiden ziyade, bir davaya, hem de kutlu bir davaya hizmet ettiğimi düşünüyorum. Koca İslam coğrafyasının inanıp güvendiği bir liderin peşinden gidiyorum. Bana vereceği her görevi, bir an bile tereddüt etmeden yerine getirmek için hazırım.''

'KIRGINLIK DUYARSAM KANIM KURUSUN'

"Bundan 15 yıl önce ben sıradan bir adamken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir Meydanı'nda elimi havaya kaldırdı 'Hasan Ünver kardeşimi size emanet ediyorum' dedi. O günden beri Belediye Başkanlığı koltuğunda oturuyorum" diyen Ünver, "Belki de asla oturamayacağım bir koltukta, onun sayesinde 15 yıl oturmuşum. 'Kalk o koltuktan' dediğinde, zerre kadar kırgınlık duyarsam kanım kurusun" diye konuştu.


Geri Dön