Önce annesiyle sonra kızıyla ilişkiye girdi! Doğan bebeği katlettiler

Bursa’nın Gemlik ilçesinde, kızının yaşadığı ilişki sonucu dünyaya getirdiği bebeği boğarak öldürdüğü iddia edilen Nuray Güven ile bebeğin annesi Ferda D. ve babası polis memuru Murat Cingiliç'in, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına başlandı. DNA testiyle babası olduğu ortaya çıkan Murat Çingiliç, mahkemedeki ifadesinde suçlamaları reddedip, bebeğin babasının kendisinin olmadığını öne sürdü.

Gemlik ilçesi kırsal Şahinyurdu Mahallesi'nde oturan Ferda D., 2013 yılında Orhangazi ilçesinde özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getirdi ve taburcu oldu. Aynı yılın Haziran ayında aileye telefon açıp, aşı için bebeğin sağlık ocağına getirilmesini isteyen sağlık görevlileri, çelişkili ifadelerden şüphelenince polise haber verdi. Polis, Ferda D. (21) ile annesi Nuray Güven (40) ve babası S.G.'yi (45) gözaltına aldı.

HEM ANNEYLE HEM DE KIZIYLA İLİŞKİ İDDİASI

Nuray Güven, kızının dünyaya getirdiği bebeğin babasının, kendisiyle de ilişkiye giren Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Murat Cingiliç (38) olduğunu iddia etti. Nuray Güven, doğumdan hemen sonra, kucağındaki bebekle buluştuğu Murat Cingiliç’in silahla kendisini tehdit edip bebeği boğdurduğunu, ardından cesedini evlerinin bahçesine gömdüklerini, kızını bir süre sonra başkasıyla evlendirdiğini söyledi. Bu ifadeden sonra gözaltına alınan polis memuru Cingiliç, S. Güven, Nuray Güven ve kızları Ferda D., tutuklandı, haklarında Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Dava devam ederken, Nuray Güven dışındaki 3 sanık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yapılan DNA testinde bebeğin annesinin Ferda D., babasının ise Murat Cingiliç olduğu ortaya çıktı.

Yargılama sonunda mahkeme, suçu sabit görülen Ferda D., Murat Cingiliç ve Nuray Güven'e 'Kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, S. Güven'e ise 'suç kanıtlarını karartma' suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Tutuksuz sanık Murat Cingiliç'in de tutuklanmasını kararlaştırdı.

Mahkemenin bu kararı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na tebligat yapılmadığı gerekçesiyle Yargıtay tarafından usulden bozuldu.

DNA TESTİNE RAĞMEN BABASININ OLMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Kararın bozulmasının ardından şüphelilerin yeniden yargılanmasına başlandı. Duruşmada söz alan Murat Cingiliç, eski ifadelerini tekrarlayarak, DNA testine rağmen bebeğin babası olmadığını öne sürüp, "Olay tarihinde savcıya ifade veren Ferda, bebeğin babasının kim olduğunu bilmediğini söylemiştir. Daha sonra ise benim adımı vermiştir. Doğumdan ve bebeği öldürme olayından haberim yoktur. Ölen bebeğin benden olduğu yönündeki iddiaları da kabul etmiyorum. Haksız yere cezaevindeyim, tahliyemi istiyorum“ dedi.

Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra Nuray Güven ile Murat Cingiliç’in tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı ileri tarihe erteledi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Asın hepsini gitsin. Ne zaman çıkacak bu idam. Böyle insanları niye besliyoruz içerde
@kurt_serhat_1996 senın gibi insanların zihniyetlerin eseri bu okudugun haber
Neyin kafasında bunlar? Bu dünyanın gerçek sahibi hayvanlardır.Evet çünkü insan diye sınıflandırılan ama aslında yaratık olan bu canlı türü dünyayı yaşanmaz hale getirdi her şeyi ve heryeri cehenneme çevirdi...
kıyamet günü habercisi mahvoldum şuracıkta habere inanmak is-te-mi-yo-rum
İnsanoğlu nereye gidiyor. Müslüman bir ülkede, zina ve katliam. Bir kaç dakikalık zevk uğruna sapkın bir ilişki sonucu dünyaya gelen masum bebek ve katlediliyor. Hemde anne, ananesi ve babası tarafından. Kopsun kıyamet böylelerinin başına
işte böyle polislerde çoğunlukta vatandaşa suç uydurur ceza alsın diye kendisi dna testine rağmen inkar eder
lut kavmi bu kadar sapkınmıydı eyyyy dümenden müslümanlar eyyy sahte dindarlar ALLAH hariç bir dediğinize inanılmaz müslümanlık taslayıp kimi inandıracaksınız
Diğer Haberler