HABER

Prof. Dr. Ersan Şen canlı yayında Afgan akınına isyan etti: Kim bunlar?

Günlerdir İran sınırından Türkiye'ye akın akın gelen Afgan göçmenlerle ilgili tartışmalar sürerken, ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen de katıldığı programda isyan etti ve "Bunlar kim, nasıl girebiliyorlar bu topraklara" dedi.

Türkiye'ye günlerdir, İran sınırından akın akın yurda giren Afgan göçmenleri tartışıyor. Toplumun birçok kesiminden tepkiler gelirken ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen de katıldığı programda konuyla ilgili olarak isyan etti. Hande Aydemir ile TV 100'de Gün Biterken programında göç politikasının tartışıldığı yayında Ersan Şen'in yanı sıra AK Parti MKYK Üyesi Avukat Mücahit Birinci, İYİ Parti Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. İlyas Topsakal yer aldı.

"KİM BUNLAR VE NASIL GİREBİLİYORLAR?"

Sınırdan akın akın gelen Afgan genç erkek göçmenlerle ilgili sert eleştirilerde bulunan Prof. Dr. Ersan Şen şunları söyledi:

"İran sınırının kapatılmasını istiyorum. İran'a nota verilecek. Gelenleri soruyorlar. Kim bunlar ve nasıl girebiliyorlar bu topraklara? Niye İran'da kalmazlar? Afganistan’ın anasını ağlatacaksınız, 'NATO’ydum gidiyorum diyeceksiniz' Kusura bakma, benim ülkem senin istasyonun değil! On bin km öteden gelip bu memleketin milletine ayar vermeye kalkma!"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 87 yorum
bu ülke ne çekiyorsa boş at gözlüğü takan akademisyenlerden çekiyor
bu ülke ne çekiyorsa yönetenlerden çekiyor hedef saptırma
dogruyu sen söylede bilelim
senmisin dolu olan şu an resmen istila altındayız
sen ne gözlüğü takıyon
Yaaa arkadaş takım tutar gibi tutabilirsin parti ama yani ne diyeceğimi bilemiyorum iyi olan bir şeyde varım ama adam haklı ne örüyorsunuz şu beyninize söyleyinde bende öreyim
@khargasa_1930_butoc Asıl at gözlüğü takan sensin . Boy aynasında kendini seyredeceğine Bir bak ülke de neler oluyor ... Ülke birleşmiş milletlere dönmüş .Bizim Beyzade akademisyenlere saydırıyor Yol geçen hanına dönmüş ülke. Kervanı yola çıkan soluğu burada alıyor...
sağdan git de para bulursun belki
Bu ülke ne çekiyorsa senin gibi gericilerden işine gelmeyeni vatan haini ilan edenlerden sözde muhalefet partileri için abd'nin uşağı diyerek halkın gözünü boyayıp türk askerini abd için afganistan bataklığına gönderenlerden ülkeyi yaşanmaz hale getirenlerden her şeyi soyup bu ülkedekileri patates soğan kuyruklarına sokanlardan çekiyor.
Bence sen çıkar artık at gözlüğünü
20 lik yağöz delikanlıların neden geldiği sorusuna cevap buldun galiba eleştirdiğine göre, söylede bizde aydınlanalım kardeş
yol geçen hanı
yol gecen hanına döndü memleketim
Geri Dön