Reza Zarrab'ın ifadesinde dördüncü gün! Mahkemeden Türkiye'yi kızdıracak karar

Reza Zarrab, ABD'deki "ABD, Atilla'ya karşı" davasında tanık olarak dün yeniden hakim karşısına çıktı. Reza Zarrab’ın, 17 Aralık'ta tutuklandıktan sonra serbest kalmak için ‘kısmen’ rüşvet verdiği iddiası dikkat çekti. Öte yandan mahkeme, kanıt dosyasına giren tapelerin Youtube'ta yayınlanacağını açıkladı.

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme suçlamasını kabul ederek tanık sandalyesine oturan, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab hafta sonu verilen aranın ardından dün bir kez daha mahkeme önündeydi.

Hâkim Richard Berman ile arasında geçen bir diyalogda 17-25 Aralık operasyonları sırasında tutuklanan Zarrab, ‘kısmen rüşvet’ vererek serbest kaldığını öne sürdü.

İŞTE DURUŞMADA DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

00.40 - Salonda Türkçe ses kayıtları dinletildi. Yargıç Berman, "Bugünlük bu kadar. İyi ilerleme kaydettik" diyerek oturumun sona erdiğini söyledi.

00:00 - Zarrab, çizdiği şemayı jüri üyelerine anlattı.

23:59 - Duruşma yeniden başladı... Zarrab'ın yeniden şema çizdiği aktarıldı.

23:38 - ARA VERİLDİ

Duruşmaya kısa bir ara verildi.

23:26 - BERMAN, ZARRAB'DAN DOĞRULAMA TALEP ETTİ

Yargıç Berman, çok sayıda maili kayıtlara eklemeden önce Zarrab'dan doğrulama talep etti.

23:06 - MEKTUPTA ADI GEÇEN AHAD KİM?

ABD'li gazeteci Pete Brush, savunma avukatlarının mektubunda da yer alan, Zarrab'ın Ahad isimli kişiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin Zarrab'ın arkadaşı, avukatı ya da danışmanı olabileceğini öne sürdü.

22:58 - ZARRAB'A GELEN MAİLLERDEN BİRİ 28 EKİM 2014 TARİHLİ

Gazeteci Klasfeld, çok sayıda e-postanın delil dosyasına eklendiğini bunlardan birinin ise 28 Ekim 2014 tarihli bir e-posta olduğunu iddia etti.

22:38 - "GIDA TİCARETİ YAPAN ŞİRKETİN SAHİBİ OLARAK GÖRÜNMEM DOĞRU DEĞİLDİ"

Mahkeme salonundaki ABD'li gazetecilerin aktardığına göre, Zarrab, "Türkiye’de serbest bırakıldıktan sonra gıda ticareti yapan şirketin sahibi olarak görünmem doğru değildi" dedi.

22:35 - ZARRAB'A GELEN MAİL DURUŞMADA

Sarmayeh Exchange isimli firmadan Ali Zadeh isimli şahsın Zarrab'a yönelik maili duruşmada görüldü.

22:30 - ZARRAB: 17 ARALIK'TAN SONRA HİÇBİR HALKBANK ÇALIŞANINA RÜŞVET VERMEDİM

ABD'li gazeteci Adam Klasfeld'in iddiasına göre, Zarrab 17 Aralık tarihinden sonra hiçbir Halkbank çalışanına rüşvet vermediğini söyledi.

22:28 - ZARRAB: ALİ FUAT'A RÜŞVET VERMEDİM

ABD'li gazetecilerin iddiasına göre, Zarrab Ali Fuat isimli şahsa hiç rüşvet vermediğini, bu şahsın da böyle bir talebi olmadığını ifade etti.

22:25 - ALİ FUAT İSİMLİ BİR ŞAHISLA GÖRÜŞTÜ

Klasfeld'in iddiasına göre Zarrab, Türkiye'de serbest bırakıldıktan sonra Ali Fuat isimli bir şahısla görüştüğünü söyledi.

22:05 - DURUŞMA YENİDEN BAŞLADI

Duruşmanın ikinci bölümü başladı.

22:00 - ATİLLA'NIN AVUKATLARINDAN ZARRAB İDDİASI

Reuters haber ajansı, Hakan Atilla'nın avukatları tarafından yazılan bir mektuba yer verdi. Yargıç Richard Berman'a yazılan mektupta Atilla'nın avukatlarının, 15 Eylül 2016'da Zarrab ile Ahad isimli bir şahsın telefon görüşmesine yer verildi. Söz konusu telefon görüşmesinde, Zarrab'ın ihtiyaç durumunda hapisten dışarı çıkmak ya da daha az bir ceza almak için yalan söylemeyi Ahad isimli kişiyle konuştuğu aktarıldı. Savunma avukatları tarafından yazılan mektupta, "Zarrab, daha az ceza almak için bir ifade uydurmak konusunda istekli olduğunu ifade ediyor" cümlesi kullanıldı.

20:50 - ÖĞLE ARASI VERİLDİ

Duruşma öğle arası verildi.

20:47 - ÇARPICI 17 ARALIK İDDİASI: SERBEST KALMAK İÇİN RÜŞVET VERDİM

Duruşmada solonundaki ABD'li gazeteci Adam Klasfeld, Zarrab'ın Türkiye'de gözaltına alındığı süreci duruşma salonunda anlatmaya başladığını iddia etti. Yargıcın "Türkiye'de hiç hapse girdin mi?" sorusuna Zarrab, "Evet efendim, girdim" yanıtını verdi. ABD'li gazetecilerin iddiasına göre yargıç ve Zarrab arasında şu şekilde bir diyalog geçti.

Yargıç: Serbest kalmak için herhangi bir ödeme yaptın mı?

Zarrab: Evet

Yargıç: Peki, bu ödemeler rüşvet niteliğinde miydi?

Zarrab: Kısmen, evet.

(Zarrab 17-25 2013’teki yolsuzluk ve rüşvet operasyonları kapsamında 17 Aralık’ta tutuklanmış, 28 Şubat 2014’te serbest bırakılmıştı.)

20:35 - ZARRAB-HAPPANİ GÖRÜŞMESİ

Zarrab ile sağ kolu Happani arasındaki bir görüşme mahkeme salonunda dinletildi.

20:32 - "PERDE ARKASI DÜZENLEYİCİ TEZİ"

Duruşmada bulunan muhabirlerden ABD'li Pete Brush, Zarrab'ın Pazartesi günü vermeye başladığı ifadelerden, iddia makamının, "Halkbank eski genel müdür yardımcısı Atilla'nın perde arkasındaki düzenleyici olduğu" tezini yerleştirmeyi amaçladığı yorumunda bulundu.

20:30 - ZARRAB: ALTINI BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ'NE İHRAÇ EDİYORDUK

Hakim, Zarrab'a "Gerçekte altınları nereye gönderiyordunuz" sorusunu yöneltti. Zarrab ise "Gerçek ticaretin konusu olan bütün altını Birleşik Arap Emirlikleri'ne ihraç ediyorduk" cevabı verdi.

20:15 - GÜMRÜK BEYANI DELİL DOSYASINDA

Davada gösterilen bir gümrük beyanı bilgisi delil dosyasına girdi. ABD'li gazeteciler, Zarrab'ın belgedeki alanları tek tek açıkladığını not etti. İddiaya göre, gümrük formunda 'Saramayeh Exchange' isimli bir paravan şirketten bahsediliyor.

20:09 - DAVADA BİR İRAN BANKASI

Gazeteci Klasfeld, İran merkezli Keshavarzi Bankası'na ilişki bir konunun konuşulduğunu aktardı.

20:04 - ZARRAB: HALKBANK'TAKİ İŞLEMLERİN TEK TEK KAPATILMASI GEREKİYORDU

Zarrab'a altın konusunda dinletilen ses kaydının ardından "İşlemi kapatmak için neden evrak gerekiyordu" sorusu yöneltildi. Gazeteci Klasfeld'in iddiasına göre Zarrab, buna cevaben "Halkbank'taki hesabıma gelen tüm işlemlerin tek tek kapatılması gerekiyordu. Altın ticaretiyle ilgili olan işlemlerin kapatılması için de altın ticaretine ilişkin evrak gerekliydi" dedi.

19:56 - "ATİLLA İLE ALTIN TİCARETİ HAKKINDA KONUŞTUK"

Duruşmada Atilla ile Zarrab arasında geçtiği ifade edilen bir ses kaydı dinletildi. ABD'li gazeteci Adam Klasfeld, Zarrab'ın ses kaydı hakkında "Atilla ile altın ticareti hakkında konuştuk" ifadesini kullandığını iddia etti.

19:40 - ARA VERİLDİ

Duruşmaya kısa bir ara verildi.

19:28 - SÜLEYMAN ASLAN'A VERİLEN RÜŞVET İDDİASI

ABD'li gazeteci Adam Klasfeld, mahkeme salonunda dinletilen ses kaydının Süleyman Aslan'a verilen rüşvet ile alakalı olduğunu iddia etti. Ses kaydında, Happani'nin "Ne kadar göndereceksin?" sorusuna Zarrab'ın "Bilmiyorum, gıda ve diğerleri için ne gönderdiğimize bakalım. Toplamda onu temel alarak bir şey hesaplayalım ve gönderelim" dediği iddia edildi.

19:17 - ZARRAB İLE HAPPANİ ARASINDA 'HALKBANK' KONUŞMASI

Zarrab ve Happani arasında geçen bir konuşma mahkeme salonunda konuşuldu. Daily Beast'ten Katie Zavadski, konuşmada Halkbank'ta gönderilen para konusunun görüşüldüğü belirtildi.

19:08 - ATİLLA'DAN ZARRAB'A: 25 TON TAŞIYORUZ DEMEYİN

ABD'li gazeteci Katie Zavadski, mahkemede tartışılan bir konuşma metnine göre, Hakan Atilla'nın Zarrab'ı gıda nakliyelerini "inanılır" yapması konusunda uyardığını iddia etti. Zavadski'nin iddiasına göre, Atilla, Zarrab'a "Sadece 14 ton taşıyan bir teknenin üzerinde 25 ton taşıyoruz demeyin ya da buna benzer şeyler" dedi.

18:58 - HAKAN ATİLLA VURGUSU

ABD'li gazeteci Katie Zavadski, duruşmada ilk üç günde olmadığı kadar fazla zamanın Hakan Atilla konusuna harcandığı yorumunda bulundu. Zavadski, "Zarrab, Atilla'nın sürece nasıl dâhil olduğunu özetlemeye çalışıyor" ifadesini kullandı. Zavadski, önceki günlerde Atilla'nın adı her geçtiğinde sessizce kafasını salladığını aktardı.

18:46 - "GERİ PLANDAKİ İŞ BİTİRİCİ"

Zarrab, alt kademedeki banka çalışanlarının, Dubai'den İran'a giden sahte buğday sevkıyatlarını fark edince, Hakan Atilla ile konuştuğunu söyledi. ABD'li gazateci Pete Brush'ın yorumuna göre, Zarrab'ın ifadesi, Atilla'nın "geri plandaki iş bitirici" olduğu iddiasını destekliyor. "Atilla'nın Volgum'u anlamadığını" iddia eden Zarrab "Hakan Atilla, Volgum'un altın ticaretinde kullanıldığını sanıyordu çünkü şirket başlangıçta bu amaçla kurulmuştu... Ancak daha sonra gıdaya dönmüştü" dedi.

18:40 - ZARRAB EVRAKTA 'HATA' YAPTIĞINI SÖYLEDİ

ABD'li gazereci Klasfeld'in iddiasına göre, Zarrab gıda ticareti konusunda iki evrakta hata yapıldığını söyledi. Zarrab, ikinci hatayı buğday sevkıyatında yaptığını söylerken, hatanın buğday menşeine 'Dubai' yazmak olduğunu söyledi. Zarrab, hâkimin "Bu neden hata olsun" sorusuna, "Dubai'de buğday yetiştirilmiyor" cevabını verdi.

18:30 - ZARRAB: HALKBANK'TA NE KADAR FAZLA OLURSA BENİM İÇİN İYİYDİ

Gazeteci Adam Klasfeld, hakimin Zarrab'a "adını 'Bunghi' olarak duyduğu" bir nakliye şirketinin kendilerine rakip olup olmadığını sorduğunu iddia etti. Zarrab, buna 'evet ve hayır' cevabını verdi. Klasfeld'in iddiasına göre Zarrab, "Hayır, rakip değildik çünkü onlar gerçek gıda gönderiyordu ancak bir hiçbir şey göndermiyorduk. Onlarla rakip olduğumuzu söyleme nedenim ise şudur: Çünkü onlarda işlerinde Halkbank'taki İran parasını kullanıyordu. Halkbank'tan çekeceğim ve kullanacağım para miktarını düşürüyorlardı. Halkbank'taki İran parası ne kadar fazla olursa, bu benim için iyiydi." dedi.

18:26 - ZARRAB: GIDA VE ÜRÜN GÖNDERMİYORDUK

ABD'li gazeteci Adam Klasfeld'in iddiasına göre, Zarrab'a "(İran'a giden) Gemilere gıda yüklenirken muayene belgesini almıyorduk" ifadesinden sonra, "Neden almıyordunuz" sorusu yöneltildi. Zarrab ise buna karşılık "Çünkü fiili olarak gıda ve ürün göndermiyorduk. Ortada herhangi bir ürün yoktu" dedi.

18:14 - GIDA TİCARETİ KONUŞMASI

Duruşma, Zarrab ile Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan arasındaki bir telefon konuşmasının ele alınmasıyla başladı. Zarrab, söz konusu konuşmada hayali gıda ticaretini ele aldıklarını söyledi. Aslan konuşmada, İran’dan gönderilen mebla ile gıda ticareti için gösterilen miktarın birbirini tutmadığını anlatıyor. Zarrab ise gerekirse ödemeleri 5’er milyon dolar olarak bölebileceğini söylüyor; Aslan bunun daha iyi olacağını belirtiyor.

18:11 - ZARRAB YENİDEN MAHKEMEDE

Zarrab, mahkeme salonuna girdi. Zarrab'ın koyu renk bir blazer ceket ve beyaz tişört giydiği aktarıldı. ABD'li gazeteci Klasfeld, Zarrab'ın doğrudan sorgusuna devam edileceğini söyledi.

17:56 - JÜRİ ÜYESİ DAVAYA GEÇ KALDI

ABD'li gazeteci Adam Klasfeld, Zarrab'ın henüz mahkemeye getirilmediğini, bu konu hakkında herhangi bir açıklama da yapılmadığını söyledi. Klasfeld, jüri üyelerinden birisinin duruşma salonuna geç kaldığını aktardı.

17:47 - SORGUYU YAPACAK İSİM KİM?

Zarrab’ın çapraz sorgusunu, ön duruşmalar ve jürili duruşmalar sırasında kritik çıkışlarıyla dikkat çeken kadın avukat Cathy Fleming’in yapması bekleniyor.

17:30 - TAPELER YOUTUBE'DA YAYINLANACAK

Davayı izleyen gazetecilerden Adam Klasfeld, kanıt dosyasına giren tapeleri YouTube sayfasından yayınlayacağını duyurdu.

17:20 - ÇARŞAMBAYA KADAR SÜREBİLİR

Savcılar cuma günü soruları bitirmeyi planlıyordu. Ama bu sorgulamanın Salı, hatta Çarşambaya kadar sürebileceği belirtildi.

17:05 - ZARRAB'IN 5 İLGİNÇ İFADESİ

Davayı başından beri izleyen New York Times muhabiri Benjamin Weiser kendince Zarrab’ın en ilginç 5 ifadesini sıraladı:

1. Tutuklandığında FBI’a niye yalan söyledi: “Neyle karşı karşıya olduğumu bilmiyordum. Uzun bir yolculuktan sonra şoka uğramıştım Doğru yanıtları veremedim. Çok korkmuştum.”

2. Neden ABD’li savcılarla işbirliğine gitti: “İşbirliği sorumluluğumu kabul edip hapisten bir an önce çıkmanın en kolay yoluydu.”

3. Eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’la nasıl tanıştı: “Ailece gittiğimiz bir balık restoranının müdavimi. Orada karşılaşıp tanıştık.”

4. Halkbank’tan ne kadar para çekti: “Birkaç milyar.” Yargıç: “Milyar ne? Avro? Dolar? Zarrab: “Avro.”

5. Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan niye pay istedi: “Çok fazla risk aldığını ve bu yüzden tedirgin olduğunu söyledi. Bir şekilde geleceğini garantiye almak istiyordu.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
Degişim şart FETO pkk pyd barzani ile ortak olup ihaneti REZA ile ortaklik yapıp hırsızlığı belgeli TURKLUGU bölücülük sayan BIZANS kalintilari ALLAHSIZ vatan hainleri gidecek IYIler gelecek kaos terör kutuplaşma ihanet hırsızlık KANDIRILMAK son bulacak Türk Milleti huzur bulacak
Yapma yaaaa İyi parti marstanmı geldi.. Meral Akşener iç işleri bakanlığı yaptığı dönemde Pkk mı bitti yada şehit sayısımı azaldı.Bölücü Öcalana Ermeni dölü dedi daha sonrada özürdiledi.Bir başka olay; O kadına söyle ayağını denk alsın. Gelirsek onu ve avanesini İçişleri Bakanlığı’nın önünde yağlı kazığa oturturuz."Şeklinde mesaj gönderdi. Meral Akşener uzun yıllar bu generalin kim olduğunu açıklamadı. 2013 yılında, 28 Şubat davasında yargılanan dönemin Genelkurmay İstih. D.Başk.Emekli Korgeneral Çetin Saner bu sözü söylediğini itiraf etti ve Akşener'den özür diledi.Neden şikayetçi olmadı..
Tabi ABD-FETÖ ortak bu tiyatro Reza kesin doğruları(!) söylüyor. Yersen. Fetöcü hesapların öve öve bitiremediği biri acaba ne kadar 'iyi' olabilir. Beyin bedava.
ülkeyi resmen talan edip milleti dinle ķömürle makarnayla kandırdılar
@kuntay1975 yapma ya ulan ne cahıl sıyasetı bu makarna komur dıyıp durdunuz.. esas ozgurluk demokrası ataturk kapıtalızm dıye dıye bu kelımelerın arasına sıkıstırdıgınız zehırınız yuzunden bu ulke talan oldu...
Yarın Youtube yasaklanır. Nasılsa dinlemeden montaj diyen, araştırmayan, sorgulamayan seçmene sahipsiniz. O yüzden cahil halk istiyoruz diye açıkça söylediniz zaten. Milleti kandırıyorsunuz. Ama Allah'ı kandıramazsınız. Partinizin adında geçen adalet ahirete kalmayacak.
Hayırsever iş adamı cari açığın yüzde yüzde 20 kapatan yılın iş adamı ödülü verip yandaş kanallarda TÜRK bayrağımızı kullanıp ulusa seslenis yaptırılan uğruna ABD ye 5 kez nota verirlen altina yattıkları REZA ya devlet sirlari para karşılık satan hainlerin mal varlığına el konulsun SEHIT AILELERI VE GAZILERE DAĞITITILSIN
@mah6bsddn4 hakızlık olmasın %15 :)
youtube de zaten butun ses kayıtları var.babacığım paraları ne yapayım dan tutun,zafer çağlayanın 10 milyon eoru rüşvet az almışım bunu bulun demesine kadar.muammer gülerin oğluna parayı tahsil ettin mi demesinden rezanın rüşvet olarak kadın ayarlamasına kadar her şey hala kayıtlı
@enteresan_adam Ama geri zekalılar ve aklını kiraya verenler unuttu bile...
türkiyeyi degil akp yi kızdıracak karar onlar beni kızdırmıyor kim çalıp cırpmışsa cıksın ortaya etekleri tutuştu koyun kızmının ülkeyi nasıl çalmış cırpmıuşlar anlatsınlar bakalım boşuna hırsız aklamadı bunlar fetö diye diye hırsızlarıda akladılar hocaefendilerinin üzerinden beter olun beter sözde adalet din partisi sizi
zamanında ödül verilen el üstünde tutulan buna karşı çıkanlara terörist diyen bir hükümet şimdide türkiyeye en büyük darbeyi vuracak bu adamın açıklamaları resmen uluslar arası kara para gibi birsürü suçla türkiyeye cezalar yağdıracak. uyan artık vatandaş uyan sonra yine kandırıldık demeyelim.
Adam resmen şeytanın şerri olmuş,yasa dışı ne kadar illegal varsa hepsini yapmış,devlet büyüklerimizde ülkeye para girsin de nasıl girerse girsin zihniyetine büründükleri için herşeye göz yummuşlar biz aliexpressten fren balatası siparşi versek gümrüğe takılır oysa.Valla hiç bukadar endişe duymamıştım ama bu son olaylardan sonra iyice tırsmaya başladım ülke biran önce toparlanmalı,abd,bir yandan,rusya biryandan,fetö,pkk/pyd/işid/dhkpc daha sı şimdide israil lobileri harekete geçti,işimiz gerçekten çok zor.ALLAHIM haksız yere bu ülkenin parasını yetimin hakkını yiyen yöneticileri cezalandır.
öncelikle 15 yıldır iktidarda olan bir hükümetin ilk olmadığı gibi son olmayan bir fiyaskosu ile karşı karşıya halk öncelikle fetoş ile sıkı fıkı olan iktidar hoca efendi diye göklere çıkarıp özlem son bulsun derken birden ivme tersine döndü anlaşamadılar ve ülkenin civisi çıktı sonra ayakkabı kutularında ki yolsuzluk sonra dogu ve güney doguda ki ohal( savaş ) kararnamesi neden mi oy alamadılar die şimdide sırada öten bülbül rıza sarraf ödüle layık görülüp türkiyenin sayılı iş adamı ve yardımsever ewladı die lanse ettikleri üçkagıtcıların üçkagıt ortagı rıza sarraf. HALKN AKLIYLA ALAY EDİLİYR
bakın bazı yandaş yalaka ve kandırılmışlar diyeyim şunu savunuyor.çevrenizde varsa onlara şunu söyleyin.Diyorlar ki abd ambargosu bizi bağlamaz biz ticaretimizi yaparız.sen ticaret yap zaten abd de buna karışmıyor mesela gıda sat diyor ama ortada satılan gıda yok.Bütün ticaret hayali.Adam dubai menşei olan buğday sattım diye evrak düzenlemiş.Arabistan çölünde buğday mı yetişir diye kimse sormamış.Tekrar ediyorum ortada ticaret yok her şey hayali.15bin ton yuk alan gemi ile 50 bin ton gıda yollanmış.Bunu nasıl yapabilirsin tabii ki işin başında olanlara rüşvet vererek.
super zeka muthis tesbit... sorgulayan abd farkinda degilmisin nerenizle izliyorsunuz gundemi... cuneyt ozdemir bile burda cok garip seyler oluyor diyor... siz amerikali olup ciktiniz .... amerikanin demokrasi getirecegiz dedigi bolgeleri gormuyormusunuz chp bile eş zamanli 2011 deki banka dekontlarini algiyi tam olusturmak icin gundeme getirdi siz amerikan ruyasindan uyandiginizda kendinizi suriye irak afganistan misir libya yemen gibi bir ulke olarak gorecrksiniz o zsman demokrasinin ne oldugunuzu anlarsiniz....
Gün birlik günüdür düşmanı sevindirme günü hiç değildir. Oynanan oyun açık seçik ortada. Dava sonunda türkiyeye karşı birşe çıkarmı?bence çıkmaz. Biz içerde siyasilerimizi en ağır şekilde ama seviyeli iftiralarla değil eleştirelim ne söylediğini bilen liderler çıkarılsın oy verelim ama abd nin oyununu beraber bozalım.
cem uzan gene dürüst adammış be
Herşeyi geçtim de HAYALİ İHRACAT AKTIRTI ELİYLE YENİDEN CANLANDI, ORTADOĞUDA YETİŞTİRİLMEYEN BUĞDAYI İTHAL ETTİK, Bunlara oy verenlerin mezarlıkları ayrılmalı
ates olmayan yerden duman cikmaz derler ya, peki alev alev yaniyor tapeler ve belgeler ? birsey hatirlatayim mi ? "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz." 668 tane bebek ve 17.000 kadin hapiste ne yapiyor ? cezalari bitene kadar 1000 odali sarayinda her odaya 1 anne ve 1 bebek yerlestirseydin ya. 332 tane oda yine sana kalacakti. 17 aralikta tv de ulusa seslenip, hunner hunner aglayip ozur dileseydin, 4 bakanim boyle boyle yapmis deseydin, utaniyorum bir sans daha verin deseydin, bu millet seni goklere cikarirdi. ama sen naptin, iza zarrabi yakalayan polislere ?
Zarrab: O kadar çok kişiye rüşvet veriliyordu ki;bazen karıştırıp yanlış adamlara para yolluyorduk...
Hayır sever iş adamı diyen kişi açıklasın pisliklerin içeriklerini biliyordur zarabınhayır sever oldugunu biliyor oğlu ve hanıomın vakıflarına para yardımı yaptı ya..
İNSANLARIN AKLIYLA ALAY EDER GİBİ YALAN KONUŞUP KARALAMA KAMPANYASI ÜZERİNDEN KENDİNİ AKLAMA YOLUNA GİREN HÜKÜMET KAYBEDECEK HALKIN GÜCÜ KAZANACAK HAYIRLISIYLA.
Hem İran'a ambargoyu defalarca deldiğini söylüyor ama tutuklanacağını bile bile ve avukatı uyarmasına rağmen Zarrab tatile ABD'ye gidiyor. Lütfen milletin aklıyla alay etmeyin. Zarrabın , 15 Eylül 2016'da Zarrab ile Ahad isimli bir şahsın telefon görüşmesinde daha az ceza almak veya hapisten çıkmak için ifade uydurduğu ortaya çıktı. ABD'nin derdi ne Zarrab, ne Türkiyedeki yolsuzluk iddiaları. ABD'nin derdi Erdoğan, Rusya ve İran'a yakınlaşan Türkiye. ABD'nin yurtdışında piyonluğunu Fetö elebaşı ve fetö yapıyor. Yurt içinde kimin yaptığını bilmeyen, anlamayan kalmamıştır.
mynet sen kime calısıyorsun birde yorumları yayınla pyd nin teslim olan kirli abd pyd ilişkisini anlatan kişiyi niye hic haber yapmıyorsun amacınız ne hayırdır ?
ülkemin kanını emmiş bu alçaklar,vayy beee
turkiyenin durusunu anlamayan ahmaklar reza suclu veya sucsuz abdnin yargilama hakki yok abd dünyanın sahibi degil bir ulkenin egemenliğini hiçe sayarak turkiyede islenen bir suc varsa yargilayamaz abd once avrupa devletlerinin petrol ihracatina baksin türkiyenin kac kati irandan petrol almislar utanmazlar ulkenizi satmaya nekadar cok meraklisiniz tayyip erdogan bu ulkenin itibarini yukseltti artik eski turkiye yok ecevit gibi mesut gibi ciller, demirel gibi el pence durarak devlet yonetmek yok askeri vesayet yok bunlari unuttunuzmu allah slze akil versin diyecem ama sizde inanc yok istemezsnz
17-25 aralıkı soruşturanlar, Ergenekon-Balyoz kumpasını yapan aynı firari fetöcü savcılar değil mi? ABD'deki bu tiyatronun siyasi olduğu, mahkemede davadaki tapeleri youtube üzerinden yayınlama kararı çıkmasından belli değil mi? ABD'de hangi davanın dosyaları, delilleri youtube üzerinden yayınlanmış acaba? Komedi gibi. Davada fetö parmağı olduğu, fetöcülerin davayı canlı yayın yapmasından da belli değil mi?
Yapılmayan ihracatın kdv iadesi bile verilmiş reza'ya bu devlet daha nasıl soyulsun.
Zerrab olayı sadece fetö iktidar kavgası sırasında çıktı. Bu ise hem devlete hem de İslami yapılanmaya büyük zarar verdi. Ardından 15 Temmuz'un gelmesi, hain darbe girişimi başarısız olunca, ABD'den kendilerini ve ülkedeki yandaşlarını zinde tutmak adına, Zerrab davasını da Türkiye aleyhine kullandılar. Ve kullanmaya devam ediyorlar. 40 sene boyunca, İslam diyerek insanları kandılaranlar, nasıl oluyorda Allah'ın kendilerine vereceği cezayı düşünmüyorlar. Ahiret inancı varsa neden bu durumun kendilerini son derece olumsuz etkileyeceğini düşünemiyorlar.
Meral Akşener Zarrab a Dolandırıcı diyerek en güzel tanımlamayı yaptı. İran da zarrab Ailesinin kirli işlerle uğraştığını herkes biliyor dedi. Bizim MİT bilmez mi bunları. Dolandırıcılarla devletin ne işi olur.
Dizi gibi hergün Zarrab' ın ülkemde hakkında insanlara 'aaa neler olmuş ' dedirtişini ve birsonraki gün ne olucağını bilmeden abd gibi sinsi bir ülkeden bunları yaşamak çok acı keşke artık bitse bu tür saçmalıklar ...Hiçbir siyasi parti umrumda değil.
ya bu komedi değilde nedir kardeşim ABD hangi mahkeme şimdiye kadar yutubda yayınlanmış biraz mantıklı düşünün baştan sona türkiye karşıtı açılmış birdava ne sağ ne sol hertkes mantıklı bir baksın anlar
@talaybaris bu konuda nekadar bilgin var arastirdinmi baska mahkemeleri youtuptan yayinliyormu veya yayinlamiyormu nekadar bos bos konusuyorsunuz.
hala bazı yorumlarda suçluda olsa abd yargılayamaz veya istediği gibi yargılar gibi konularla uğraşıyorlar....zarrap hırsızı bir takım siyasileri bakanları milletvekillerini polis teşkilatlarını bankaları yöneticilerini velasıl menfaati olan herkesi rüşvete bağlamış yaptığı her hırsızlık için müsade edenlere işini kolaylaştıranlara rüşvet dağtmıştır..bunları alanlarda bellidir ..bunların Türkiye de soruşturulması araştırılması ve suçlu olanların yargılanması gerekir...zarrap hapise girip yargılanırkaen bile kurtulmak için rüşvet verdiğini itiraf ediyor...devlet bunları araştırmakla mükellef..
resmen abd chp hdp koordineli bir saldırı içindeler. mynet bunu yayımlamazsın zaten . çünkü sen kendini aydın zanneden aptalların yazılarını yayınlarsın
Türkiye'deki muhafazakar camia ilerde büyük sıkıntı yaşayacaktır. 15 yıllık kazanımlar, fetönün hain darbe girişimi sonucu Ak Parti'de politika değişikliği yaptı. Bunun sonucu olarak ta, insanların dini konulardaki duyarlılıklarının farklı olması, oy kaygısıyla hareket eden Ak Parti'de devlet katında gerçek dindar kesimin dışarda kalması durumunu oluşturdu. Şimdi kadrolara laik seküler kesim hakim durumdadır. Bu durum ilerde Ak Parti'nin aleyhine olabilir. Gerçek taban Ak Parti'yi terk edebilir. İslami camiada bir dışlanmışlık hissi hakimdir. Buna bir şekilde son verilmelidir.
Çok yakında sosyal medya kısıtlaması başlayacaktır buna benzin zammına ben zaten 50 tllik benzin alıyorum diyen vatandaşın tepsiki nasıl olur bilemiyorum!
Günün iki bombası var.Birincisi reza zerrab türkiyede hapisten rüşvet vererek çıktım itirafını yaptı.ikincisi daha önemli reza zerrab ın avukatı Şeyda Yıldırım ile telefon görüşmesi kaydı.burada reza soruyor benim çıkmam ile ilgili kimlerle görüşüldü.Mevlüt ve Bekir ile görüştüm diyor avukat.beyefendi ile de görüşeceğim.Reza beyefendi Obamaya bu konuyu söyleyebilir mi diyor.evet bunu ben de ona söyleyeceğim diyor avukat.Avukat bu görüşmeyi ibrhimin de dinlediğini söylüyor.Kim bu avukat Şeyda yıldırım ülkedeki pisliklerin avukatı çakıcı,peker gibi mafyanın ve binali ile kuzen çocukları yaaaa
BURDA ANLATILAN HİKAYEDE GÜZEL BİLİM GURGU OTURTULDU VE SENARYOYUDA FETONUN KURDUĞU ALGI OYUNLARI OYNANIYOR SENARYODA MÜSLÜMAN TÜRK ULUSU TÜRKİYEM ADINA KURULAN BU OYUNLARDAN SONRA TÜRKİYEM GERCEKLERİ DAHA İYİ GÖRMEYE BAŞLADI ARTIK BAŞTA İLK HEDEFİMİZ İÇİMİZDEKİ SİNSİ DÜŞMANLARIMIZI VE ABD-AB-FETO-VS. HESAPTA MİLLİ İNTİFAKLI NATO GİBİ ŞARLATANLIKLARI YAPAN ALÇAKLARIN VS. OYUNLARIN OYNANMAMASI İÇİN GEREKEN DERSLERİ ALDIK SAYIN MÜSLÜMAN TÜRK ULUSU HER DAİM SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ ATA SÖZLERİMİZİ UNUTMAYALIM. MÜSLÜMAN TÜRK ULUSU DÜNYADA TEK YEGANE ONURLU BİR ULUSTUR. ALLAHA EMANET OLUN DİK DURUŞ...
bunları dizi yapmak lazım
SADECE FOX VE HALK TV GERÇEKLERİ ANLATIYOR. GERİSİ YANDAŞ..
Neden turkiye ve Cumhurbaşkanı lehine yorumları yayınlamıyor.Bimer mynet
@saffet33chp yayınlamazlar cunku bunlar ısın bası.. once basının basını kesmeedende bu ulke duzelmez
sızın kafanız basmaz o paraların nerden gelıp nereye gıtttıgıne.. cunku ıslam adına harcanıyor gormenız ımkansız
Aklı olan düşünür! abd nasıl oluyor da türkiyedeki olan olayları kendi mahkemesine taşıyor. dünyanın başka yerinde varmı böyle bir uygulama. aklı olan diyorum haa. düşününce kimin bu Kurduğu senaryoyla neyi amaçladığı düşününce kendiliğinden ortaya çıkıyor.
vedatça mesele petrol alımı satımı değil yolsuzluk hırsızlık soygun rüşvet bunu yapanlarda belli
Hiç bir ağırlığı ve özellıği olmayan bir abd komedi skeçi
Diğer Haberler