HABER

Rusya’dan Apple‘a büyük ceza!

Rusya, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple'a 'rekabet kurallarını ihlal etmek ve mobil uygulama pazarını etik dışı davranarak domine etmeye çalışmak' suçlamasıyla 12 milyon dolar (906 milyon 299 bin 392 ruble) ceza kesti. 

Rusya’dan Apple‘a büyük ceza!

Rusya'dan ABD'li teknoloji şirketi Apple'a kötü haber geldi. Rusya'nın Federal Rekabet Kurumu (FAS) ülkenin antitröst yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle ABD'li şirkete 906 milyon ruble (yaklaşık 12 milyon dolar) para cezası verdi.

'PAZARDAKİ HAKİM KONUMUNU KÖTÜYE KULLANDI'

Ağustos 2020'de FAS, Kaspersky Lab'den gelen bir şikayet üzerine başlattığı şirket aleyhindeki davayı karar bağladı. Rus rekabet kurumu, Apple'ın iOS işletim sistemindeki mobil uygulamalar için pazardaki hakim konumunu kötüye kullandığını öğrendi.

Rusya’dan Apple‘a büyük ceza!-1

Apple ise Rusya'nın Federal Rekabet Kurumu tarafından verilen bu cezaya itiraz etmeye hazırlanıyor. 

APPLE CEO'SU SAVUNMA YAPMIŞTI

Apple CEO’su Tim Cook Temmuz ayının sonunda Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi’nin antitröst (tekelleşme karşıtı) paneline katılarak savunma yapmıştı. Panelde Cook’un bazı rakiplerini neden uygulama mağazasından uzaklaştırdığı ve neden uygulamalardan alınan yüzde 30’luk komisyon oranları tartışılmıştı. 

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Azdır! 12 milyar daha makuldur, Bu 'dunya devler' diye geçinen dunyayı ele geçiren haraça bağlıyan çeteler ve çetelerin arkasındaki ülke ABD hakında ancak Rusya gelebilir. çete bunlar ya çete, bir haftadır bilgisayarım kaplumbağdan daha yavaş, araştır, sağ sol virus mirus, corona morona yok öyle icaatlar yok. En sonunda uppdaytlere baktım ooo çete başı MS şartlarını sıralamış imzaya hazır kabul et, etmesen öyle devam hata bilgisayarını kulanamaz hale gelir şimdi bu çetecilik, mafyacılık değilse çete ne olabilir? ÇEtecilerin kıraları bunlar,
Geri Dön