Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada kum görmek ne anlama gelir? Rüyada kum elemek, yediğini görmek ne demek?

  Rüyada kum görmek, rüyadaki diğer imgelere göre çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Rüya tabircileri, rüyadaki detayları göz önüne alarak farklı çıkarımlarda bulunurlar. Mesela rüyada kum fırtınası görmek kişinin helal kazanç sağlayacağının simgesi kabul edilir. Rüyada kum taşımak ise rüya sahibinin sıkıntılarından kısa süre içinde kurtulacağını alamet eder. Rüyada kum yemek de terfi ve güzel kazancın imgesidir.

  Rüyada kum görmek ne anlama gelir? Rüyada kum elemek, yediğini görmek ne demek?

  İçindekiler

  • Rüyada Kum Görmek
  • Rüyada Kum Fırtınası Görmek
  • Rüyada Kum Yığını Görmek
  • Rüyada Kum Taşımak
  • Rüyada Kum Saati Görmek
  • Rüyada Kum Yağdığını Görmek
  • Rüyada Kum Yediğini Görmek
  • Rüyada Renkli Kum Görmek
  • Rüyada Kum Sahil Görmek
  • Rüyada Kum Elemek
  • Rüyada Deniz Kumu Görmek
  • Rüyada Çöl Kumu Görmek

  Rüyada kum görmek geçmişte yaşadığınız maddi sıkıntıları artık yaşamayacağınıza, malınızın bereketleneceğine ve sahip olduklarınızı hayır yolunda harcayabileceğinize işaret eder. Eğer rüyanızda kumda yürüyorsanız bu doğru yolda olduğunuza, kumları birine taşıtıyorsanız bu malınızın artacağına delalettir. Fakat eğer avucunuzdan kum dökülüyorsa bu malınızın kaybına, kumun altında ezildiyseniz bu haksızlığa uğrayacağınıza işarettir. Bu yazımızda rüyada kum görmek ile ilgili tüm tabirleri bir araya getirdik.

  Rüyada Kum Görmek

  Rüyada kum görmek genelde mal ile tabir edilse de çok kum görmek din ve dünya işleriyle meşgul olmak şeklinde de yorumlanır.

  Cafer-i Sadık'a göre rüyada kum görmek dört anlama gelir:

  l Din ve dünya işleri ile meşgul olmak
  l Mal
  l Menfaat
  l Zahmet ve güçlük çekilerek kazanılacak mevki
  Kirmanî'ye göre kum hesapsız mala delalettir. İbn-i Sîrîn'e göre rüyada görülen kum ölüme, hayata, zenginlik ve tembelliğe, kedere, üzüntüye, düşmanlık ve zulme işarettir.

  Rüyada Kum Fırtınası Görmek

  Rüyada kum fırtınası görmek rüya sahibinin dillendiremediği korkuları ve duyguları olduğuna, bazı huzursuzluklar hissettiğine delalettir. Fakat bu kişinin maneviyatı gittikçe güçlenir ve derinleşir. Dünya işlerinden elini ayağını çeker. Mallarını ise hayrı için dağıtır. Bu rüya kişinin helal yoldan para kazanacağı yeni rızık kapılarına kavuşacağına da işaret eder.

  Rüyada Kum Yığını Görmek

  Kirmanî'ye göre bir kum yığını görmek, kum yığını üzerinde oturmak hesapsız servet ve mülke delalet eder. Kişi kumu yığıyorsa bu ailesi için mal biriktirdiği anlamına gelir. Fakat çok fazla kum yığını görmek hesabı yapılmamış mala işarettir. Rüyada kum yığını görmek kimi zaman fakirlikten uzak durmaya, kimi zaman da edilen yemini tutmaya işaret eder. Kum yığını gören kişi bu rüyanın, böyle bir hayatın rehavetine kapılmamalı ve maddi anlamda menfaat güden kişilere karşı dikkatli olmalıdır.

  Rüyada Kum Taşımak

  Rüyada kum taşımak kişinin kendi malını kendi taşıyacağı, biriktireceği ve bu malın getirisi olan bütün sorunlarla kendisinin savaşacağı anlamına gelir. Aynı zamanda kişinin sıkıntılarının kısa zamanda sona ereceğine, ailesi ile mutlu bir yaşamın onu beklediğine delalet eder. Manevi anlamda iç huzurunu sağlayacağı, endişe ve üzüntüden uzak olacağı yorumlar arasındadır. Kişi aşk anlamında da yeni gelişmeler yaşayabilir.

  Rüyada Kum Saati Görmek

  Rüyada kum saati görmek dini kaynaklara göre iki kardeşe, iki çocuğa, iki dosta, yahut karı-kocaya delalet eder. Kum saati rüyaları görenin hayatında bu sayılanlardan hangisi ile ilgili gelişme varsa ona göre yorumlanır. Mesela evlilik düşünen biri rüyasında kum saati gördüyse kum saatinin üst kısmı erkeğe alt kısmı kadına delalet eder. Kum akıyorsa evlilik gerçekleşir. Kum saati iki kişi arasında kurulan iyi ilişkiye bazen de kavgaya delalet eder. Kadın için ise süs ve güzellik manasındadır.

  Rüyada Kum Yağdığını Görmek

  Rüyada kum yağdığını görmek kişinin maddi manevi anlamda refaha kavuşacağına, ruh halinin yaşadığı düzel olaylar sayesinde iyileşeceğine, çok büyük kısmet ve kazanca, hedefleri gerçekleştirmeye delalettir. Rüya sahibi böyle bir rüyadan sonra toplumda büyük işler yapan öncü biri haline gelebilir. Hayırlı haberler alabilir, güzel ilişkiler kurabilir.

  Rüyada Kum Yediğini Görmek

  Rüyada kum yemek kişinin kazancının hiç eksilmeyeceğine, büyük işler yapıp terfi alacağına ve bu terfi sonucunda onu kıskananlar tarafından ihanete uğrayacağına delalet eder. Rüyanızda kum gördüyseniz her şeyin fazlasını istememenizde, ölçüyü kaçırmamanızda fayda var. İsraf yahut hırs size zarar verebilir. Yeteneklerinizi keşfedip geliştirebileceğiniz bir döneme girmiş olabilirsiniz.

  Rüyada Renkli Kum Görmek

  Rüyada renkli kum görmek görülen kumların renklerine göre değişebilir. Rüyada renkli kum görmek kişinin eğitim hayatında başarılı olacağına, özlediği kişilere kavuşacağına, iş hayatında başarılı olacağına ve çok sayıda rızık kapısına sahip olacağına delalet eder. Seyyid Süleyman'a göre rüyada kırmızı ve sarı kum görmek altın, beyaz kum görmek gümüş olarak tabir edilir. Diğer tabircilere göre sarı kum hastalık ve şifa, kırmızı kum ise yüksek mevki şeklinde yorumlanmıştır.

  Rüyada Kum Sahil Görmek

  Rüyada kum sahil gören kişinin şansı kısmeti açılabilir, her geçen gün başarısı artabilir. Yeni bir iş teklifi alabilir aynı zamanda yardıma muhtaç kişilere yardım edebilir, rızkını paylaşabilir. Bu tarz bir rüya sonrası kişi yeni bir ilişkiye başlayabilir, evlenebilir. Böyle bir rüyanın ardından maruz kaldığınız yanlış anlaşılmalar son bulabilir, kendinizi rahat ifade edeceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Dikkatli olmalısınız çünkü enerjinizi yitirebilir ve güç kaybedebilirsiniz.

  Rüyada Kum Elemek

  Genelde hayırlı yorumlara sahip olan bu rüyayı gören kişi huzurlu yeni bir hayata başlayabilir. Elemek, ayrıştırmak olduğu için bu rüya; kişinin hayatındaki iyilerle kötüleri ayrıştırdığının, iyilerle ona faydalı olacak şeylerle devam ettiğinin, kendini geliştirdiğinin, güzel yaşayacağı bir döneme gireceğinin alametidir. Kum elemek detaycılığa, ince eleyip sık dokumaya ve her işi hakkıyla yapmaya delalet eder.

  Rüyada Deniz Kumu Görmek

  Rüyada deniz kumu görmek genelde hayra yorulmaz. Böyle bir rüya gören kişi olaylara aşırı şüpheci ve tedirgin yaklaşabilir bu tavırlarıyla çevresini bunaltabilir. Kaygılı, şüpheci ve inanmaz tavırları ailesi ile arasında güven problemine yol açabilir. Bu huzursuz edici tutum iş yerinde başarısız ve mutsuz olmasına da yol açabilir. Evham ve endişe içeren davranışlar kişinin mantığını kaybetmesine ve sorunları çözmekte zorlanmasına sebep olabilir. Bu şekilde rüya gören kişi kuşku ve evhama yol açabilecek durumlardan uzak durmalı, biraz kendi kabuğuna çekilip ruhsal dalgalanmaları durulduktan sonra sosyalleşmeye devam etmeli.

  Rüyada Çöl Kumu Görmek

  Rüyada çöl kumu görmek bir ortamda tanışacağınız yalancı, düzenbaz insanlarla yanlış işlere gireceğinize, ailenizle aranızda tartışma çıkacağına ve bu süreçte yalnız kalacağınıza, kendi sorunlarınızı çözdükten sonra başkalarına da yardım edeceğinize delalet eder. Rüyanızda çöl kumu gördüyseniz bir toplantı sonucunda önemli kararlar alarak hayatınız ile ilgili yeni bir maceraya girişebilirsiniz.

  Express

  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler