HABER

Samsung Galaxy S21'in SIM tepsisini çıkartayım derken mikrofonunu bozabilirsiniz!

Samsung Galaxy S21 ailesinde kullanıcı hatasına neden olabilecek bir tasarım hatası keşfedildi. Buna göre, telefonların SIM tepsisinin çıkartılmasını sağlayan delik ile mikrofon deliği birbirine fazlasıyla yakın. Yani SIM tepsisini çıkartmak isterken bir anlık dalgınlık ile iğneyi diğer deliğe soktuğunuzda tatsız bir sürpriz ile karşılaşma ihtimaliniz var.

Samsung Galaxy S21'in SIM tepsisini çıkartayım derken mikrofonunu bozabilirsiniz!

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra'dan oluşan Galaxy S21 ailesi geçtiğimiz hafta düzenlenen Galaxy Unpacked 2021 etkinliği ile tanıtıldı. Tanıtım etkinliği sonra yapılan detaylı incelemelerde Samsung Galaxy S ailesinde tasarım yönünden önemli değişiklikler yaptığı fark edildi. Örneğin; arka kamera adacığı, telefonun çerçevesi ile bütünleştirildi ve SIM kart tepsisi, telefonun sol alt kısmına yerleştirildi. Fakat şimdilerde SIM kart için yapılan değişikliğin tasarımsal bir hataya yol açtığını gösteren önemli bir yorum mevcut.

MİKROFON DELİĞİ VE SIM DELİĞİ BİRBİRİNE YAKIN

SamMobile'ın haberine göre, Galaxy S21 modellerinde SIM kart tepsisinin çıkartılmasını sağlayan delik, mikrofon deliğinin hemen yanında değil ancak iki delik birbirine oldukça yakın duruyor. Üstelik aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz üzere iki deliği bir anlık dalgınlıkla birbirinden ayırmak pek mümkün de görünmüyor. Bu durum SIM kart iğnesini yanlışlık mikrofon deliğine sokan bir kişinin, tatsız bir son ile karşılaşmasıyla sonuçlanabilir. Zira iğne mikrofon deliğine sokulursa mikrofonun bozulması veya hasar görmesi muhtemel.

Galaxy S21

SAMSUNG BİR ANLIK DALGINLIĞI ÖNGÖRDÜ

Samsung ise yaşanabilecek böyle bir sorun için önlemini almış durumda. Firma, kutu içi etiketlerle mikrofon ve SIM deliğinin ayrımının yapılmasını sağlıyor. Ancak yine de bir anlık dalgınlık, Galaxy S21 sahiplerinin SIM kart tepsisini çıkartmak isterken, mikrofon arızası ile en yakın servise uğramasına neden olabilir. eSIM teknolojisini kullanacak Galaxy S21 sahiplerinin böylesine bir sorun ile karşılaşma ihtimali ise epey bir düşük.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bunların mühendisleri gerçekten tam bir kuş beyinli, yahu insan hiç mi akıllanmaz arkadaş bu kaçıncı hata hemde ne hata !!! Samsungun bu mühendislerle bu pazara ulaşması gerçekten şaka gibi...
Geri Dön