HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA| Tüm Türkiye'de yapıldı! "Kahramanlar" operasyonlarında 928 gözaltı: Çok sayıda silah da ele geçirildi

Son dakika: MİT ve Emniyet Teşkilatı, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik Şanlıurfa merkezli 18 ilde 'Uyuyan Hücre' operasyonu başlattı. Operasyon kapsamında 90'a yakın şüpheli gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Yerlikaya ise bölücü terör örgütüne yönelik tüm Türkiye'de "Kahramanlar" operasyonları yapıldığını duyurdu. Yerlikaya, 3 Ekim 08.30 itibarıyla Türkiye genelinde kırsal alanda 466 operasyonun devam ettiğini açıkladı. "Kahramanlar" operasyonları kapsamında 928 kişi gözaltına alındı.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın, bölücü terör örgütünün istihbarat yapılanmasının Türkiye ayağının tespiti ve çökertilmesine yönelik yaklaşık 10 aydır Kuzey Irak, Suriye ve Türkiye içerisinde titiz bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. Saha ajanlarının örgütün istihbarat yapılarına sızması neticesinde örgütle çalıştığı tespit edilen şüpheliler, yakın takibe alındı ve eş zamanlı operasyon başlatılması amacıyla emniyet birimleri ile koordinasyon sağlandı. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından operasyon için harekete geçildi.

thumbs_b_c_7ec173a8ac9ef0c063cdc4b3a5fb4ab9

18 İLDE OPERASYON

DHA'ya göre; Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Denizli, Konya, Kayseri, Batman, Isparta, Balıkesir, Şırnak, Kocaeli ve Amasya'da eş zamanlı olarak başlatılan 'Uyuyan Hücre' operasyonu kapsamında şu ana kadar 90'a yakın kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

ÖRGÜTÜN AĞININ SEÇİMLER ÖNCESİ ÇÖKERTİLMESİ HEDEFLENİYOR

Operasyonun taktik düzey ile birlikte, Suriye'deki örgütün istihbarat yapılanmasının, Türkiye'de uyuyan hücre şeklinde faaliyet yürüten ağının yaklaşan yerel seçimler öncesinde çökertilmesi hedefleniyor.

BAKAN YERLİKAYA: TÜM TÜRKİYE'DE BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından tüm Türkiye'de yürütülen operasyonlar hakkında bilgi verip şunları belirtti:

"BTÖ'ye yönelik tüm Türkiye'de başlatılan "Kahramanlar" operasyonları kapsamında; Mersin, Van, Şanlıurfa, Mardin ve Aydın'da 12 şüpheli terör örgütü üyesi yakalandı.

BTÖ'nün istihbarat yapılanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Şırnak, İstanbul, Bursa, Batman, Denizli, Adana, Kayseri, Antalya, Konya, Isparta ve Kocaeli olmak üzere 16 ilde yapılan operasyonlarda ise 55 şüpheli terör örgütü mensubu yakalandı.

Aziz milletimizin bilmesini isterim ki teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

ÜLKE GENELİNDE KIRSALDA 466 OPERASYON

Şu an Türkiye genelinde kırsal alanda 03 Ekim 2023 saat 08.30 itibariyle; terörle mücadele kapsamında, 8 orta çaplı, 458 küçük çaplı olmak üzere 466 operasyon yapılmaktadır.

Bu operasyonlara; JÖH, J.Komando ve Güvenlik Korucusundan oluşan 960 tim ve toplam 13 bin 440 kahraman vatan evladı katılmaktadır.

Operasyonlara katılan MİT, Emniyet ve Jandarmamızın her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin."

928 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Bakan Yerlikaya ilerleyen saatlerde ise "Kahramanlar" operasyonları kapsamında 928 şüphelinin gözaltına alındığını, çok sayıda silahın ele geçirildiğini bildirdi.


Youtube


En Çok Aranan Haberler