HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz gazı açıklaması! TPAO Genel Müdürü tarih verdi

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gazı için 20 Nisan'ı işaret etti. Erdoğan açıklamasının devamında deprem bölgesiyle ilgili olarak da "Vatandaşlarımdan 1 yıl gibi süre talep ettim. İnşallah biz bu konutlarımızı süratle bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz" diye konuştu. Öte yandan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Karadeniz gazı ile ilgili olarak "Mayıs ayı başında tamamen gaz sisteme verilmeye başlanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Karadeniz gazı için 20 Nisan'ı işaret ederek "Şu anda bütün planlamalar, hesaplar buna göre" dedi. Deprem bölgesindeki çalışmalarla ilgili olarak ise "İnşallah biz bu konutlarımızı süratle bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bakanlığımız yoğun çalışmayı devam ettiriyor, enkaz kaldırmalar var. Zemin etütleri yapılıyor" diye konuştu. Öte yandan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Karadeniz gazı ile ilgili olarak "Mayıs ayı başında tamamen gaz sisteme verilmeye başlanacak" dedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20230414-30850456-30850454-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

KARADENİZ GAZI İÇİN TARİH VERDİ

"(Karadeniz doğal gazı) Nasip olursa 20 Nisan arife doğal gazımızı çıkarıyoruz. Şu anda bütün planlamalar, hesaplar buna göre.

7

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR, ENKAZ KALDIRMALAR VAR

11 vilayetin tamamında da gerek temel atma gerek konut teslimleri, köy evlerinin teslimleri devam ediyor. Vatandaşlarımdan 1 yıl gibi süre talep ettim. İnşallah biz bu konutlarımızı süratle bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bakanlığımız yoğun çalışmayı devam ettiriyor, enkaz kaldırmalar var. Zemin etütleri yapılıyor.

"BU HASTANEYE GELEN İÇERİ GİRDİĞİNDE HUZUR BULUYOR"

Şehir hastaneleri biliyorsunuz, geçmişte özellikle de sayın Kılıçdaroğlu'nun SSK'nın genel müdürü olduğu zamanlar oralardaki rezaleti, rehin alma dönemleri hatta Savaş Ay'ın programında izlediğimiz Kılıçdaroğlu'nun da genel müdür olduğu dönem. O zaman bu hastanelerin durumu ortadaydı, her taraf pislik içindeydi, rezillikti. Galoşları satarlardı ve kan pislik böyle bir durumdu. Şu anda şehir hastanelerinde vatandaşımın huzuru var, bu hastaneler de tertemiz pırıl pırıl... Bu hastaneye gelen içeri girdiğinde huzur buluyor. Huzur bulmayla birlikte de şifayı bulunduğu yerde yakalıyor. Dünyada biz sağlık sektöründe bütün benim diyen ülkelerin hastaneleriyle yarıştayız. Cleveland derler, bizim şehir hastaneleri Cleveland'ı aştı. Ankara'da Etlik, İstanbul'da Murat Dilmener, Pakize Öz olsun, tüm hastanelerimiz ortada. Vatandaş hastaneye girdiğinde hamdolsun orada yatmadan şifayı buluyor. Bu da bizi mutlu kılıyor. Yaygınlaştırarak şehir hastanelerimizi devam ettireceğiz."

"MAYIS BAŞINDA TAMAMEN SİSTEME VERİLMEYE BAŞLANACAK"

Öte yandan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin Filyos Doğalgaz Tesisi'nde açıklamalarda bulundu. Bilgin, şunları ifade etti:

"Mayıs ayı başında tamamen gaz sisteme verilmeye başlanacak, 2028 yılında 60 milyon metreküpe ulaşacağız. Karadeniz gazı devreye alındığında ilk fazda ülke ihtiyacın yüzde 15'ini karşılayacak. Gaz ilk devreye girdiğinde yaklaşık bir yılda kendi yatırım giderlerini karşılayacak."

En Çok Aranan Haberler