HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | İmamoğlu ve Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezinde Akşener ile görüştü! İlk açıklama geldi: Milletimizin ayrılığa tahammülü yok

Son dakika: Millet İttifakı için kritik günde sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Bugünkü Millet İttifakı toplantısı öncesi Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezinde Meral Akşener ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Mansur Yavaş, "Milletimizin ayrılığa tahammülü yok" mesajını verdi. İki ismin daha önce yapması beklenen ziyaret iptal edilmişti. Bugünkü görüşmenin ardından Akşener, masaya geri döndü.

Son dakika haberi: Millet İttifakının kaderi için belirleyici günde peş peşe kritik gelişmeler yaşanıyor. Akşener'in adaylık için önerdiği isimler olan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, Akşener ile İYİ Parti Genel Merkezinde görüştü.

2

GÖRÜŞMEDEN SONRA İLK AÇIKLAMA!

İmamoğlu görüşmeden sonra şu açıklamayı yaptı:

"Bugün bu çok önemli süreçte saygıdeğer İYİ Parti Genel Başkanı Akşener hanımefendiyi Mansur Yavaş beyefendi ile ziyaret ettik. Bu ziyaretimizi değerli genel başkanımız Kılıçdaroğlu'nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz 6'lı masanın stratejisinin varlığının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu önemine binaen buradayız."

dsadsa

YAVAŞ: MİLLETİMİZİN AYRILIĞA TAHAMMÜLÜ YOK, HALKIMIZ TEKRAR BİR ARAYA GELİNMESİNİ ARZULUYOR

Yavaş ise şunları söyledi:

"Bizler Millet İttifakının belediye başkanlarıyız. Masada yaşananları seyretme imkanımız yok. Hep birlikte bir araya geldik. Önümüzde seçim var. Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Tekrar bir araya gelinmesi arzusu halkımızın arzusu. Biz de görev edindik, bunu sayın genel başkanımıza ilettik."

1

AKŞENER'DEN SONRA KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜLER

Yavaş ile İmamoğlu'nun Akşener ile görüşmelerinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla görüştüğü öğrenildi.

GÖRÜŞMEDEN SONRA AKŞENER MASAYA GERİ DÖNDÜ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na görüşmede cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifinde bulunduklarını açıkladı. Akşener de Millet İttifakının bugünkü toplantısına katılma kararı aldı.

"YAVAŞ VEYA İMAMOĞLU ADAY OLURSA DÖNERİM" DEMİŞTİ

Akşener, perşembe günkü altılı masa toplantısında cumhurbaşkanı adaylığı için sunduğu Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimlerinin reddedildiğini söylemiş, masanın iki isim üzerinde anlaşması durumunda geri döneceğini duyurmuştu.

AA-20230306-30491746-30491743-YAVAS_VE_IMAMOGLU_IYI_PARTI_GENEL_MERKEZINDEN_AYRILDI

Youtube


En Çok Aranan Haberler