HABER

Son dakika: Korkutan deprem sonrası Balıkesir Valisi Şıldak ve Belediye Başkanı Yılmaz'dan ilk açıklama! 'Ekiplerimiz depremden etkilenen köylere gitti'

Son dakika haberi: Balıkesir'de gerçekleşen depremin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'dan ilk açıklama geldi. Vatandaşlardan kendilerine gelen olumsuz bir ihbar olmadığını belirten İsmail Yılmaz, 'Ekiplerimiz depremin olduğu köye gitti maddi ve manevi herhangi bir hasar yok' dedi. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da olumsuz bir durumun olmadığını belirtti.

Son dakika... İstanbul'da da hissedilen merkez üssü Balıkesir olan depremin ardından beklenen açıklamalar peş peşe geldi. Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yaşanan sarsıntının ardından herhangi bir olumsuz ihbarın olmadığını belirtti. Vali Şıldak, AFAD ve jandarmanın ayrıntılı taramaya devam ettiğini aktarırken şehir halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...

"HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK"

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saat 22.31’de Dursunbey İlçemizde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve Jandarma Ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

1

"ARKADAŞLAR TEYAKKUZDA"

Deprem sonrası bölgedeki son durumu aktaran Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise, "Balıkesir merkezdeyim şu anda. Deprem bölgesi bize 70 km uzaklıkta. Biz de hissettik. Ama çok az bir miktarda hissettik. Bir vuruş şeklinde çok az hissedildi. Afet koordinasyon merkezimiz var. Arkadaşlar teyakkuza çıktı. Bölge tamamen taranıyor. Şu anda herhangi bir olumsuz, maddi ve manevi bir hasar yok. Tedbirleri alıyoruz." ifadelerini kullandı.

a581642e-1456-4572-8b84-1fdcbc4434a6

"GECEYİ VATANDAŞLARIMIZLA BERABER BURADA GEÇİRECEĞİZ"

Deprem sonrası Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut depremin merkez üssü olan Ayvacık kırsal mahallesine ulaştı. Deprem bölgede yağan kar yüzünden ulaşım zorlukla sağlanırken, depremin merkez üstünde herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı görüldü. Jandarma ekipleri ve Balıkesir AFAD timleri bölgede detaylı tarama çalışmalarına başladı.

d8fca99d-3372-47ee-aea3-5441731a145b

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, "Akşam 22.30 sularında Ayvacık Mahallemizde meydana gelen deprem dolayısıyla biraz panik olduk. Deprem sadece Dursunbey’de değil Bursa, İstanbul, Balıkesir’de ve birçok yerde hissedildi. Biz de hemen kaymakam bey ile beraber hemen yola çıktık. Önce muhtarımızı aradık, Elhamdulillah bir hasar olmadığını öğrendik. Buraya geldik, burada AFAD, jandarma ekipleri ve belediyemizin ekipleri herkes geliyor. Ev ev dolaşıp detaylı olarak inceleyip hasar tespitlerini yapacağız. Çok şükür bir hasarımız yok. Biz de bu gece vatandaşlarımızla beraber geceyi burada geçireceğiz" dedi.

e27bd018-f05d-496f-9266-c02518ab3e18

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler