Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni açıklama: Türkiye mücadeleye devam edecektir

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "DEAŞ’ın kanlı eylemlerinden en fazla zarar gören ülkelerden biri olan Türkiye; hem yurt içinde hem de sınırlarının ötesinde bu terör örgütü ile artan tempo ve şiddetle mücadele etti, Fırat'ın doğusunda da mücadeleye devam edecektir" dedi.

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni açıklama: Türkiye mücadeleye devam edecektir

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat Kalkanı Harekatı'nda sahada DEAŞ terör örgütü ile göğüs göğüse mücadele eden tek koalisyon ve NATO ülkesi ordusu olduğu bildirildi.

MSB'nin Twitter hesabından, TSK'nin yurt içi ve yurt dışı operasyonlarına ilişkin açıklamada bulunuldu.

TSK'nin, Fırat Kalkanı Harekatı'nda sahada DEAŞ terör örgütü ile göğüs göğüse mücadele eden tek koalisyon ve NATO ülkesi ordusu olduğu vurgulanan açıklamada, "DEAŞ'ın kanlı eylemlerinden en fazla zarar gören ülkelerden biri olan Türkiye, hem yurt içinde hem de sınırlarının ötesinde bu terör örgütü ile artan tempo ve şiddetle mücadele etti, Fırat'ın doğusunda da mücadeleye devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, TSK'nin Fırat Kalkanı Harekatı'nda DEAŞ'ın kutsiyet atfettiği Dabık bölgesini ele geçirmesi ile örgüte en büyük askeri ve ideolojik darbe vurulduğu da hatırlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Kürtleri kuzey Suriye'den yani rojovadan sürüp bu toprakların kadim sahiplerini yurtlarından edip bir avuç vahşi Arabi Kürtlerin topraklarına salma işidir bu Allah herşeyi görendir Halep'ten humustan hamadan gelen Arapları topraklarına gönderme yerine Kürt topraklarına niye göz dikersin..bitsin artık bu Kürt düşmanlığı.
Yasin Börü Japonmuydu? Bu Türk Kürt Arap meselesi değil. Sende biliyorsun.. ÖSO ya "terörist" deyip, "Dağdaki PKK'lı Gençlerle Gurur" duyanlar Sizlersiniz. Devletimizin ve Ordumuzun yanındayız.. Mehmetçiğin Çizgisini Beğenip, O Çizgiden Cepheye Yürüyen ÖSO nun Yanındayız.. Varın sizde Çizginizi Begenenlerle yürüyün. Bizi Bağlamaz
Kürtler kadar kalleşi yok her fırsatta abdnin desteğiyle devlet kurma savdasındalar onlara herşey müstahak. Allah Türk'ü korusun...
cehaletin bu kadari heralde insana yuh be kardesim dedirtiyor.
neden söyleyelim hemen. çünkü kürtler yahudiler gibi fitne çıkarıp ihanet ediyor
islam ülkelerine ne ğüzel nifak soktular sende meyvesini vermiş müslümanın kürdü türkü ırkı milleti olmaz bunu anlamıyorsunuz pkk pyd işit nasıl müslüman kanı döküyor varmı dinimizde yeri elin cavuruda kabile aşiret savaşları diye dalga gecer biz bu topraklarda müslüman doğduk Atalarımız birlikte savaştı bu kürt türk ikilemi ozaman varmıydı kimler soktu
Hainler hep araplardan ve kürtlerden çıkıyor
beyinsiz. eger bu bir kürt sürgünü olsaydı en başta türkiyedeki kürtleri sürerlerdi. orada yaşayan kürt halkı yine yaşamına devam edecek. sadece başlarındaki teröristler sürülecek. yani sezarın hakkı yine sezarda kalacak.
Türkiye'ye kaçanların çoğu Kürt zaten, bunların erkekleri YPG adı altında bize karşı savaşırken biz onların kadrolarına kizlarina çocuklarına baktık işte asil Türk milleti kendisine karşı savaşan asilerin akrabalarına bakacak kadar şereflidir senin gibi Ermeni asıllı Kürtlerin dediginin tam aksine, PYD zulmü altındaki gerçek Kürtleri de kurtaracaktır.
@kulyutmaz_harikalardiyarinda helal olsun
@kulyutmaz_harikalardiyarinda Bir bitmediniz gitti Senin gibi zihniyetler bu ülke insanını kutuplaştırıyor.Sen bendensin sen değilsin diye .Kimse kimseye çizgi çekip saffını belirle diyemez.Mecburmuyuz suriyede olan bitene taraf tutmaya ?Muhatap Şamda esadtır ama bizimkiler inat uğruna ne yaptıkları belli değil Varsın sen ne olduğu belli olmayan ösö ile aynı çizgide yürü ne de olsa onlarda şamın gözünde bölücü teröristdir Ne mutlu Türküm diyene !
helal olsun durmak yok türkün gücünü herkes görecek ....!!
PKK/PYD dememiş nedense
agzina saglik.is dondu dolasti deas midir nedir ona.hani pkk nerde
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler