Trump'tan Türkiye'ye ilişkin yeni açıklama

ABD Başkanı Donald Trump az önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 13 Kasım'da ABD'de ağırlayacağını açıkladı.

Trump'tan Türkiye'ye ilişkin yeni açıklama

Trump, Twitter hesabından Türkiye'ye ilişkin yeni mesajlar paylaştı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Birçokları Türkiye'nin ABD'nin büyük bir ticari ortağı olduğunu unutuyor. Türkiye, F-35'lerin çelik gövdesini yapıyor. Aynı zamanda İdlib'de çok sayıda hayatın kurtarılmasında bana yardım ettiler." değerlendirmesinde bulundu.

Donald Trump, ricası üzerine ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın evine sağ salim geri döndüğünü belirterek, "Aynı zamanda hatırlayın, daha da önemlisi Türkiye, NATO'nun itibarı olan önemli bir üyesi. O (Erdoğan) 13 Kasım'da konuğum olarak ABD'ye geliyor." ifadesini kullandı.

"KÜRTLERE FİNANSMAN YARDIMI YAPIYORUZ"

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarını sürdüren Trump, “Suriye’den ayrılma sürecinde olabiliriz ancak hiçbir şekilde özel insanlar ve harika savaşçılar olan Kürtleri terk etmedik. NATO üyesi ne ticaret ortağımız Türkiye ile olan ilişkimiz gibi” dedi.

Türkiye’de Kürt nüfusunun fazla olduğunu kaydeden Trump, “Suriye’nin bir kısmında 50 askerimiz kalırken bölgeyi terk ettiler. Türkiye tarafından yapılan zorla veya gereksiz yere mücadele, ekonomisine ve kırılgan dövizine zarar verecek. Kürtlere finansman ve silah yardımı yapıyoruz” dedi.

TRUMP DÜN 'TÜRKİYE EKONOMİSİNİ MAHVEDERİM' DEMİŞTİ

ABD'nin "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde operasyon için yakın zamanda harekete geçeceğini ancak ABD'nin operasyona dahil olmayacağını ve desteklemeyeceğini" açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine ABD Başkanı Donald Trump Türkiye'yi olası operasyonda limitleri aşması halinde ekonomisini tamamen yok etmekle tehdit etti.

Trump Twitter'da yaptığı paylaşımlarda Türkiye'nin sınırı aştığını düşündüğü birşey yapması durumunda ekonomisini çökertme tehdidinde bulunarak, "Türkiye ekonomisini tamamen yıkarım, yok ederim (ki daha önce yaptım)" dedi ve Türkiye'nin, diğer bölge ülkeleri ve Avrupa ile birlikte "tutuklu IŞİD'liler ve ailelerine göz kulak olmak zorunda olduğunu" belirtti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 108 yorum
Sen ruh hastasımısın trump?????kimi tehdit edip dalga geçiyon bizle
Allah ını seven bir şey söylemesin şu adama ya. Adam doları düz 10 tl yapmaya uğraşıyor.
@wansjaxell ---resme iyi baksarsan sadece bu uğraşmoypr akp ile birlikte uğraşıyorşar ekonomiyi batıormak için biri şizofren dengesiz dengesiz konuşur tehdit eder diğeri bilmne ülkesinin içine girmeye çalışır
@wansjaxell umarım tc ile dalga gecmiyorlardır
ADAMINDA ADAMI ORAYA GETİRENİNDE SONUNU BETER ETSİN İNŞALLAH
@wansjaxell brunson olayını unutan klavye erkekleri hepinize selamlar :)
Yemin eserim lastik dona döndü bu olay
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler