HABER

Son dakika: MSB acı haberi duyurdu: Pençe Kilit operasyonunda bir asker şehit oldu

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş'ın şehit olduğunu bildirdi. 32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu babası olan Üsteğmen Ömer Delibaş'ın şehadet haberi Kayseri'de yaşayan ailesine verildi.

Son dakika: MSB acı haberi duyurdu: Pençe Kilit operasyonunda bir asker şehit oldu

Son dakika: Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş'ın teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu yaralanarak hastaneye sevk edildiği ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

kayseriye-sehit-atesi-dustu-fotograflar_1524_dhaphoto6
Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadesine yer verildi.

AKAR'DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kilit Operasyonunda EYP'nin patlaması sonucu şehit olan Ömer Delibaş için taziye mesajı yayımladı. Bakan Akar, Twitterdan yayımladığı mesajında "Kahraman silah arkadaşımız, 18 Nisan 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kaydetti.
FQqHJIeXMAYNADD

ACI HABER AİLESİNE VERİLDİ

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu şehit olan Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş'ın Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki ailesine şehadet haberi ulaştı.

kayseriye-sehit-atesi-dustu-fotograflar_1524_dhaphoto1

Yetkililer, Delibaş'ın şehadet haberini, Kazımkarabekir Mahallesi Kuzulca Sokak'ta yaşayan ailesine verdi. Haberin duyulması ile Delibaş'ın ailesinin komşuları ve vatandaşlar, taziye için eve geldi.

kayseriye-sehit-atesi-dustu-fotograflar_1524_dhaphoto3

32 yaşındaki şehidin evli ve bir kız çocuğu babası olduğu öğrenildi. (AA-DHA)
AA-20220418-27604884-27604882-SEHIT_USTEGMEN_OMER_DELIBASIN_AILESINE_ACI_HABER_VERILDI

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler