HABER

SON DAKİKA | Türkiye'den çok sert ABD mesajı! Çavuşoğlu adeta rest çekti: Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da, biz de gereğini yapacağız

Son dakika haberi: ABD'nin KRY'ye silah ambargosunu kaldırması kararına Türkiye'den çok sert tepki geldi. Söz konusu karara karşı somut adımlarla cevap vereceklerini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da, biz de gereğini yapacağız" dedi.

SON DAKİKA | Türkiye'den çok sert ABD mesajı! Çavuşoğlu adeta rest çekti: Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da, biz de gereğini yapacağız

Son dakika: Yunanistan'ın Türkiye sınırına 45 kilometre mesafedeki liman kenti Dedeağaç'ı cephaneliğe çeviren ABD'nin son olarak GKRY'ye uyguladığı silah ambargosunu kaldırması bölgede gerilime neden olmuştu. KKTC ve Türkiye'den yapılan açıklamalarda; Bu provokasyonun silahlanmayı tetikleyerek hem Kıbrıs meselesinin çözümünü daha da kronikleştireceği hem de Doğu Akdeniz'de istikrara zarar vereceği uyarısında bulundu. Bakan Çavuşoğlu ise konuya ilişkin yeni bir açıklama yaparak "Biz de gereğini yapacağız" diye konuştu.

SON DAKİKA | ÇAVUŞOĞLU: MADEM TIRMANMA İSTİYORSUNUZ...

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında "ABD'nin GKRY'ye silah ambargosunu kaldırmasına ilişkin "Somut adımla cevap vereceğiz. Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da, biz de gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

DGDFGD

ABD Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz gece Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu 2023 mali yılı için kaldırdıklarını açıklamıştı. Kararı, Dışişleri Sözcüsü Ned Price dile getirmişti. Price, GKRY'ye uyguladığı silah ambargosunu bir yıllığına kaldırdıklarına ilişkin yazılı açıklama yapmıştı.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler