SPOR

CANLI

Süleyman Seba'yı uğurluyoruz! Gözyaşları ve alkışlar...

Efsane Başkan Süleyman Seba son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlanıyor. Evinde ve kulüp binasında Seba için helallik alındı. Ardından Vodafone Arena'da Seba için tören düzenlendi. Taraftarlar Seba'nın naaşını omuzlarda taşıyarak Dolmabahçe Camii'ne ulaştı. Dolmabahçe Camii'nde Seba için bir yasak kalktı ve cenaze töreninin düzenlenmesine izin verildi.Seba son yolculuğuna uğurlanırken Beşiktaş Köyiçi sokakları ve stada çıkan yollarda büyük bir taraftar yoğunluğu yaşanıyor.

Süleyman Seba'yı uğurluyoruz! Gözyaşları ve alkışlar...

Efsane Başkan Süleyman Seba son yolculuğuna uğurlanıyor. Stattaki tören öncesi ev ve kulüp binasında helallik alındı. Ardından Seba'nın naaşı Vodafone Arena'ya getirildi. Arena'da yapılan törenin ardından cenaze namazı için Dolmabahçe Camii'nde gelindi. Seba'nın naaşı omuzlarda taşındı. Şimdi on binler cenaze namazını bekliyor.

Önce evine getirildi
Seba’nın naaşı, Nişantaşı Amerikan Hastanesi’nden alındıktan sonra ilk olarak evinin önüne getirildi.

Burada komşulardan ve sevenlerinden helallik alındı. Ardından alkışlar içinde Akaretler'e kulüp binasına geçildi. Burada da Beşiktaş’ın kulüp personelinden helallik alındı.

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın naaşı saat 10.00'da hastaneden çıkarılarak evinin önüne getirildi.

Hastane önüne büyük ebatta bir Süleyman Seba posteri ve bir Beşiktaş Bayrağı asıldı.

Seba'nın naaşı çıkarken hastanede eski talebelerinin yanında olduğu görüldü. Samet Aybaba, Rıza Çalımbay, Gökhan Keskin gibi efsane kadronun efsane isimleri Seba'yı son yolculuğuna uğurlamak için hazır bulundu. Beşiktaş Belediyesi Eski Başkanı İsmail Ünal ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedaroğlu da hastaneye gelen isimler arasında yer aldı.

Vodafone Arena'da tören
Seba'nın naaşı eskiden statta eski açık tribünü olarak belirtilen yere doğru götürüldü. Konuşma için hazırlanan kürsünün yanında Seba'nın naaşı yer aldı. Stada Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları hep birlikte girdi. Burada Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bir konuşma yaptı.

"SEBA ÖLMEDİ KALBİMİZDE YAŞIYOR"
Cenaze aracına eşlik eden taraftarlar, "Seba ölmedi kalbimizde yaşıyor" , "Büyük başkan" ve "Süleyman Seba'nın evlatlarıyız" şeklinde yüksek sesle sloganlar attılar.

Cenaze aracı sahaya girdi
Vodafone Arena’da gerçekleşen cenaze töreni için 2 bin kişilik yer ayrıldı. Cenaze arabası sahaya indi ve Vodafone Arena’nın açılışını yapması istenen Seba’nın naaşı, santra noktasına getirildi.

Stat doldu, futbolcular da geldi
Kapalı tribünün alt kısmı yani inşaatı biten bölüm tamamen doldu. Teknik Direktör Bilic ve Beşiktaş futbol takımı cenaze töreni için geldi. Beşiktaş Kulübü teknik heyeti, malzemecileri, Seba'nın başkanlığı döneminde görev yapanlar, altyapı takımları, basketbol ve voleybol takımları statta yerini aldı.

Dolmabahçe Camii
Vodafone Arena'daki tören sonrası Seba’nın naaşı ve taraftarlar cenaze namazını kılmak için Dolmabahçe Camii’ne geldi. Cuma namazına müteakip kılınacak cenazı namazı sonrası Seba’nın naaşı, Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Vasiyeti... Annesi Fatma Seba'nın yanına gömülecek
Efsane başkan Süleyman Seba, vasiyeti üzerine Feriköy Mezarlığı’ndaki merhum annesi Fatma Seba’nın yanına gömülecek.

Dolmabahçe Camii'nde bir ilk
Trafik sorunu nedeniyle cenaze törenlerine izin verilmeyen Dolmabahçe Camii'nde Seba için bir ilk gerçekleştirildi.

Cenaze programının netleşmesinden önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Seba'nın yeğeni Tayfur Havutçu’yu aradığı öğrenildi. Cenaze töreniyle ilgili herhangi bir şeye ihtiyaç olup olmadığını soran Topbaş’a, Havutçu “Başkanım, stadın da karşısında olması nedeniyle cenaze namazının Dolmabahçe Camii’nde kılınmasını istiyoruz” yanıtını verdi.

Bunun üzerine Dolmabahçe Camii, efsane başkan Süleyman Seba ile bir ilke imza attı.

Binlerce taraftar toplandı - Beşiktaş sokakları inledi
Beşiktaş’taki Kartal Heykeli önünde toplanan aralarında Trabzon, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının da bulunduğu kalabalık Vodafone Arena’ya yürüdü. Taraftarlar yol boyunca marş söyleyip slogan attı.

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’yı son yolculuğuna uğurlamak isteyen binlerce taraftar sabah Beşiktaş’taki Kartal Heykeli önünde toplandı. Trabzon, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının da formalarıyla katıldığı görüldü. Bazı ailelerin çocuklarını da yanlarında getirdiği meydandan yürüyüş saat 10.30’da başladı. Boyunlarında Süleyman Seba atkıları ve tişörtleri bulunan taraftarlar Dolmabahçe Caddesi’nden İnönü Stadyumu’na doğru yürüdü. Taraftarlar yol boyunca marş söyleyip slogan attı. Yoldan geçen sürücüler de gerek el sallayarak gerekse klakson çalarak taraftarlara destek verdi. Yarım saat süren yürüyüşün ardından Vodafone Arena’ya giren taraftarlar inşaat halindeki tribünlere çıkıp yerini aldı. Slogan ve marşlara burada devam eden grup cenaze arabasının stadyuma girmesiyle bir süre tekbir getirdi. Stadyumun izin verilen tribünleri tören nedeniyle doldu taştı birçok taraftar da stadyum dışında kaldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler