HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

'Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız' paylaşımıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama

İçişleri Bakanlığı, bugün "Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız" şeklinde yapılan paylaşım sonrasında harekete geçti. Bakanlığın açıklamasında, paylaşım yapılan hesabın 14 yaşındaki bir çocuğa ait olduğunu belirtilerek, "Aynı hesaptan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaşıldığı da anlaşılmıştır." denildi. Göç İdaresi Başkanlığı da iddiaların ardından bir açıklama yaparak bilgilerin güncel olmadığını ve geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurdu.

'Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız' paylaşımıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Sosyal medyada bugün "Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız" şeklinde bir paylaşım yapıldı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı

Artık bu haberi reklamsız okumak mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Bakanlık paylaşımında şunları ifade etti:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız tarafından yürütülen çalışmalarda;

"Ayaklanış#Türkiye" rumuzlu bir sosyal medya hesabından bugün, “Saat 19.00-20.00 arası Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız” şeklinde paylaşım yapıldığı görülmüştür.

Yapılan incelemede sosyal medya hesabının yöneticisinin 14 yaşındaki E.P. olduğu tespit edilmiştir. Aynı hesaptan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaşıldığı da anlaşılmıştır.

E. P.’ye İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gerekli işlem yapılmıştır.

Ülkemizde karışıklık çıkarmak isteyenlere, provokasyonlarına çocukları alet etmek isteyenleri tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz.

Konuya ilişkin soruşturma geniş çaplı yürütülmektedir."

GÖÇ İDARESİ BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Türkiye'de geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin kimlik bilgilerinin sızdırıldığına dair iddialara ilişkin açıklama yaptı. Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, iddialar hakkında açıklama yapma ihtiyacının ortaya çıktığı kaydedildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu bilgiler incelenmiş ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki güncel bilgilerle uyuşmayan bilgilerin yer aldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle, bu verilerin hangi yıllara ait olduğunun, hangi kaynaktan, hangi tarihte alındığının belirlenebilmesi ve kamuoyuna sağlıklı bilgi verilmesi için geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır."

En Çok Aranan Haberler