HABER

Taksim Camii'nde ilk bayram namazı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 28 Mayıs'ta açılan Taksim Camii'nde ilk bayram namazı kılındı. İkinci katı kadınlara ayrılan cami tamamen dolarken, vatandaşların büyük bölümü Kurban Bayramı Namazı'nı caminin avlusunda kıldı.

Taksim Meydanı'na yapılan ve 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Taksim Camii'nde ilk bayram namazı kılındı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Taksim Camii tamamen dolarken, cemaatin büyük bölümü Kurban Bayramı Namazı'nı caminin avlusunda kıldı. Caminin ikinci katının tamamı kadınlara ayrılırken, kadınlar bölümünün de dolu olduğu görüldü.

SECCADESİ OLMAYANLARA TEK KULLANIMLIK SECCADE DAĞITILDI

Turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği Kurban Bayramı Namazı öncesinde seccadesi olmayanlara cami girişinde tek kullanımlık seccade dağıtıldı.

1

ANNELERİ NAMAZ KILARKEN ÇOCUKLAR YİNE OYUNDAYDI

Kurban Bayramı Namazı için Taksim Camii'ne gelen kadınlara çocukları da eşlik etti. İkinci katta anneleri namaz kılan çocuklar, oyun oynamaktan geri durmadı.

3

2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Taksimde camiyr karşı çıkanlar. Beyoğlunda 100 drn fazla sinegog ve kilise var bilgi.
İnsanlar Camii'ye karşı değil. Kafanın arkasında başka şeyler varsa onlara karşı! Veya önceliği başka gereksinimlerde : Okul gibi,geçim gibi,din sömürücülüğüne karşıtlık gibi vb. Bakarsan gelenler de zaten hep orda oturanlar(!!!) Sinegog vs.,İstanbul'da veya ülkemizde kaç tane var ki?! Onlar da bir nev'i tarihi eserler artık!Kanunlarla korunması ve açık tutulmasına güvence vermişiz. Senin mantığınla da, Sümeka Manastırı'nın yanına da Cami yapalım o zaman! Çamlıca tepesindeki camimiz ne durumda acaba! Camiilerimiz çok güzel ElhamdulAllah Ancak insanlar mahallesini bırakıp buraya gelmiyorlar mı?
Hayırlı bayramlar diliyorum Allah Devletimize zeval vermesin güç kuvvet versin inşallah
Allah kabul etsin İnşaallah. Rabbim birlik beraberlik içinde,sağlıklı günlerde daha nice bayramlara ermeyi cümlemize nasip etsin. Emeği geçen her kim varsa,iki cihanda da,Rabbim razı olsun İnşaallah. Cümleten hayırlı Bayramlar.
Geri Dön