HABER

Tantunicide skandal görüntü! İş yeri çalışanı konuştu: Yapmıyoruz

Kadıköy'de yüzlerce kişinin yemek yediği bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. İşletme sahibi, çöpe atılan yiyecekler 'israf oluyor' diye çalışanları azarlıyor, çöpleri karıştırıp biberleri tek tek toplatıyor. Üstelik bir video da çekerek bu biberlerin, hatta etlerin, yeniden servis edilmesini istiyor. Görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, "Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu" diye konuştu. İşte detaylar!

Tantunicide skandal görüntü! İş yeri çalışanı konuştu: Yapmıyoruz

Kadıköy'de bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışanına toplatılıyor.

Cep telefonuyla görüntüleri kaydeden işletmeci, "Göster, bak ne kadar biber çıkmış dahada çıkıyor. Ben yokken böyle oluyor demek ki. O biberleri al tek tek. Kadıköy'ün bu hafta ustalar da dahil izinlerini iptal ediyoruz. Bu dükkanda bu yüzden bereket olmaz. Bakın hiç birisi yenmemiş. Kendi dükkanınız gibi bakmadığınız sürece ensenizdeyim. Bu hafta hepinizin iznini iptal ediyorum" diye sesleniyor.

Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı belirtildi.

578f00cdfde224a93d0d64986f891263

"NİYE ÇÖPE ATALIM, YIKAYIP GERİ KOYACAĞIZ"

İşletme sahibinin kaydettiği ses kayıtlarında ise "Müşteri elini sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Bunda kötü bir şey yok yıkayacağız koyacağız, niye çöpe atalım yazıktır günahtır. Yere düşen etleri de geri koyun yazıktır günahtır. Et altın değerinde. Eti bulamıyoruz arkadaşlar yere düşüyorsa yıkayın kardeşim" ifadelerini kullanıyor.

467cd229a4dda01078550beca60277b5

"SADECE GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞ"

Görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, "Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında 'Fazladan bırakmayın ziyan oluyor' bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu" diye konuştu.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
CHP belediyesi değilmi herkez biliyorki kim kontrol edecek kim bakacak kim ceza yazacak Kadıköyde sadece bumu Ak parti bir girse oraya yarisini pislikten kapatır.
doğrusunu yapmış bence israf boyutunu göstermek için yapmış olabilir,çalışanlar belki uyanıklık yapıp bahşiş almak için gereğinden fazla koyuyor olabilir,yakında gıda kalmazsa çoğu insan için ulaşılması güç bir mecraya dönebilir,bu yüzden israf edilmemesi lazım zaten israf edenler belli din acziyetinde olan insanlar
hayır millet ne yediğini felan sanıyo 5 tl ye 10 tl ye döner tantuni yiyeceksin kalitemi ariycaksin şaka gibi hele mekan sahibi lan topla etleri de barınaklara ver ama olurmu oradakilerden para alamaz ondan sonrada nimetten günahtan bahseder sanırım millet neresi olduğunu anlamıştır artık bittiniz personel b3nce kendine iş baksin
Geri Dön