Tedavi için Kayseri'ye gelen PKK'lı kadın terörist yakalandı

PKK/KCK terör örgütü üyesi kadın terörist, sahte kimlikle Kayseri'ye gelerek, geçirdiği hastalık nedeniyle tedavi oldu. Akrabalarının yanında bir süre kalan terörist kadın, polis ekiplerince yapılan operasyonla yakalandı.

PKK/KCK terör örgütünün Kandil ve Kuzey Irak'ta 11 yıl faaliyetlerine katılan ve yakalandığı hastalık nedeniyle Kayseri'ye gelen terörist H.Dikme düzenlenen operasyonla yakalandı. Teröristin tedavi olabilmek için sahte kimlik kullandığı ortaya çıktı.

Kayseri'de Terörle Mücadele Ekipleri ile Özel Harekat Polisleri dün Talas ilçesinde bir eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın kadrosunda yer alan, 11 yıl boyunca Kandil ve Kuzey Irak'taki faaliyetlere katıldığı belirlenen H.Dikme kıs kıvrak yakalandı.

Terörist H.Dikme'nin kırsal alanda yakalandığı hastalık nedeniyle terör örgütü yöneticileri tarafından Türkiye'ye gönderildiği, hastalığının tedavisi için Kayseri'ye geldiği belirlendi. Hastanelerde sahte kimlik kullanarak tedavi olmaya çalışan terörist H.Dikme'nin Kayseri'de yaşayan akrabalarının yanında bir süre saklandığı bildirildi.

Operasyonda kıs kıvrak yakalanan teröristin Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındığı kaydedildi.
Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da sabah yaptığı telsiz anonsunda, ekipleri uyararak ülke genelinde ve Kayseri'de yaşanan terör olaylarına dikkat çekti. Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, ekiplerin terör olaylarına karşı daha dikkatli davranmaları uyarısında bulundu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Hastalanınca neden Türki'yeye geliyorsun.Barzani devletinde tedavi olsaydın.Bunlar Kürdistan'ı kursalar 5 seneye kalmaz yöneticileri bile terk eder sağa sola sığınırlar.Virüslü bir iğne vurup geldiği yere göndereceksin....
ne aşağılık bunlar.hainlik ettiğin devlete tedaviye geliyorlar.bunlarada bunların uzantısı partiye oy verenleride fişleyin.
Frengi olmuş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler