Trabzon'da Kuzey Iraklı turistin elindeki bayrağı görünce tepki gösterip saldırdılar

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’de bir yabancı turist, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı açarak fotoğraf çektirmek isteyince ortalık karıştı. Terör örgütü PKK sempatizanı sanılan şahıs saldırıya uğradı.

Alınan bilgiye göre, kimliği açıklanmayan Kuzey Iraklı bir turist, elinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı ile göl kenarında fotoğraf çektirmek istedi.

Bu sırada çevredeki vatandaşlar, şahsın elindekini terör örgütü PKK’nın sözde bayrağı sandı. Ardından da tepki büyüdü ve saldırıya dönüştü. Linç edilmek istenen şahıs, jandarma ekipleri tarafından güçlükle vatandaşların elinden alındı ve bölgeden uzaklaştırıldı.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 150 yorum
Ulan helal olsun be hak edene hak ettiği gibi ders verin vallahi...
adam oranin vatandasi ve bayragini acmis... rusyali yada ingiltereli biri bayragini acaydi ayni durumlami karsilanirdi..! isiniz gucunuz ayristirmak... isiniz gucunuz fitne fesat... vatanla bayrakla alakaniz yok...
başınız göğe erdi mi ?
burdaki yorumlari görünce ülkenin geldiği ırkçı fasist durum daha iyi ortaya çıkıyor
bütün trabzonu ve uzungölü Araplara satarken, milliyetçi duyguları da para sayıyordu bu arkadaşların. araplar trabzonu mahvetmiş ama nedense bir tane milliyetçi çıkıpta ne yapıyoruz demiyor.
En ucuz milliyetçilik Karadeniz milliyetçiliğidir. O turiste saldıranlar araplara topraklarını üç kuruş fazla veriyor diye satıyorlar. Kuzey Iraklı vatandaş biraz dolar verse hepsi alkışlayacaklar. Bırakın bu ucuz milliyetçi söylemleri topraklarınıza sahip çıkın. Bugün sattığınız topraklarda ileride torunlarınız arapların apartmanlarında kapıcı olacaklar
Helal olsunumu Var La Bunlar Çatır Çatır Evleri Arsaları Arap Ve Iraklı Zengin Müşteri lere Sattılar Az Fazla Para Veriyorlar Diye Şimdide Onlarımı Dövüyor lar Vatanımızın Bayragı Şimdi Akıllarına Geldi Bunların Herkez Kastetmiyorum Ama O Satanlar Varya Yarın Naparlar Nasıl Hesap Verırler Bunca İnsana Onu Merak Ediyorum
trabzonda öyle bir bayrak açmak intihar gibi bişeydir
Onu soydurup .....orda n demek ya Turkiye de kicimi silmek icin bile kullanmaya tenezzul etmiycegim bez pacavrasini acacaklar
senin icin baskasinin bayragi neyse onlar icinde senin bayragin odur .hosgoru ve saygi her zaman herkese
@ismailsel tek bir bayrak biliriz
@ismailsel teröre ve teröriste saygı yok
@ido_pling_1978 Delikanlı adam adını adam gibi delikanlıca yazar. sen önce adını yaz. Türk yurdunda Türk Bayrağından başka bayrak açılamaz. Hergün tabut tabut şehitlerim gelirken anadolumun dört bir yanına.. sen hangi saygıdan bahsediyordun bana.?
@ismailsel o öyle olmuyor işte birader. benim askerime kurşun sıkan sözde devletin sözde bayrağı bu ülkenin gerçek vatanseverleri için yok hükmündedir. hoş bu kadar cesaret bulmalarının sebebi belli de neyse.
@ismailsel kardeşim o zaman bu bayrak ankarada binali başbakan iken göndere çekildi buna ne diyeceksin?
@aslanbey1919 körsun galiba. acilmiyan bayrak kalmadi turkiyede. o cesareti gitt de irakta yapp yiyorsa
@a.halisoglu O zaman topraklarınızı onlara satmayacaksınızki konuşmaya yüzünüz olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler