HABER

Türkiye'yi sarsan Aylin Sözer cinayetinde önemli detaylar ortaya çıktı

Maltepe'de Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız'ın cinayeti planladığı şüphesi oluşturan deliller ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre olay yerinde üzerinde kan izi de bulunduğu kaydedilen yırtık ve kirli muayene eldivenleri bulundu. Kemal Ayyıldız'ın üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildiği de öğrenildi.

Maltepe'de yalnız yaşadığı apartman dairesinde katledilen İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi Dr. Aylin Sözer (48) cinayetiyle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre olay yerinde, Kemal Ayyıldız'ın cinayeti daha önce planladığı ve hazırlık yaptığı şüphesi oluşturacak deliller elde edildi. Polisin olay yerinde bulduğu deliller arasında üzerinde kan izi de olduğu değerlendirilen kirli ve yırtık muayene eldivenleri ile 'kargaburun' adı verilen pense bulundu. Ayyıldız'ın üst aramasında uyuşturucu madde de ele geçirildi.

7d054333ec2f077143b346409459ae51

POLİSİ ELİNDEN YARALADI

Polis ekiplerinin olay yerine geldiğinde Kemal Ayyıldız'ın, eve girmeye çalışan güvenlik güçleri üzerine doğalgaz borusunu söküp ateşleyerek püskürttüğü öğrenildi.

Müdahale eden polis memurlarından birini de elinden bıçakla yaralayan katil zanlısının, ilk ifadesinde Aylin Sözer ile sevgili olduğunu söylediği öğrenildi. Sözer ile aralarında önce tartışma ve boğuşma yaşandığını ileri süren saldırganın, Sözer'i bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği de kaydedildi.

Kemal Ayyıldız "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme", "Uyuşturucu madde bulundurmak", Görevli polis memurunu yaralamak", "Görevli memurlara mukavemet etmek" ve "Mala zarar vermek" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Maltepe'de akademisyen Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız, emniyet işlemlerinin ardından hakkında, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Kemal Ayyıldız, savcılık sorgusunun ardından, "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmek" suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Sayın öğretim görevlisi Böyle basit inşaatçı bir insanın İlişki yaşayacak kadar küçüldün üzümü ya bu insanı Sen nasıl eve alırsın ya Nasıl Kapıyı açarsın ya eğitimli bir insansın ya hani dışarıda saldırsa zorla seni kaçırırsa zorla Şu olsa bu olsa Ya böyle bir insana nasıl kapıyı açarım öyle bir insana nasıl eve alırsın böyle bir insan ile nasıl ilişki yaşarsın Ben hayret ediyorum ya
Ya kardeşim güvenlik kamerası görüntülerini izleyin. Bu cani kapşonlu ve yüzünü göstermeden binaya giriyor. yani planlı bir şekilde cinayeti işliyor. Birde sevgiliyiz demiş. ulan utanmaz bu kaitede bir kadın seni ne yapsın. birde yalan söylüyor. Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz insan müsfettesi.
Yasalar polislerin elini kolunu bağlıyor adam polis bıçaklıyor polisler hala canlı yakalamaya çalışıyor çek vur öldür kimsede niye vurdun demesin.
Geri Dön