HABER

Üniversiteye operasyon: 26 gözaltı

İzmir polisi 9 Eylül Üniversitesi içindeki Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 26 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 26 kişi arasında 7 Profesör ve 3 doçent iki okutman, 3 araştırma görevlisinin de olduğu öğrenildi.

Üniversiteye operasyon: 26 gözaltı

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin köklü üniversitelerinden olan 9 Eylül Üniversitesi içinde yer alan FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) üyelerine yönelik operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 26 kişi arasında 7 profesör, 3 doçent, iki okutman, 3 araştırma görevlisi, memur ve idari personel, teknisyenler olduğu öğrenildi.

Gözaltındaki isimlerden Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Cevher Hazırlama Anabilim Dalı'ndan 28 Temmuz 2016'da emekli olan Prof. Dr. Turan Batar, Buca Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitim Bölümü Fizik Eğitimi Anabilim Dalı'nda görev yapan Prof. Dr. Mustafa Bakaç ile Prof. Dr. S.B., Prof. Dr. M.S., Prof. Dr. Y.D. ile Prof. Dr. C.A. olduğu bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Size bir soru.Bu insanlar gerçekten fetö mensubu olsalar.Bugün olmasa bile yarın yakalanacaklarını bilip,çoktan sırra kadem basmazlarmıydı.Bir şekilde yurt dışına kaçarlardı falan filan diye düşünüyorum.
dopru düşünüyorsun isteyen kaçardı.1 yıl sonra bile aynı terane.göz altına alınanlar için bunlar fetö cü demek abesle iştigaldir ve nitmeyen senfoni.
suyu çıktı artık bu işin
Geri Dön