HABER

Ümit Özdağ'dan olay yaratacak AKP-FETÖ iddiası

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. AK Parti ile FETÖ'nün görüşmeler yaptığı iddiasında bulunan Özdağ, "Sözcü tutuklamaları FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. Halkın gözünde FETÖ ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasıdır. Acaba bazı çevrelerde dile getirilen AKP ile FETÖ’nün bir kanadı arasında görüşmelerin yapıldığı ve hatta bazı konularda mutabakatlar sağlandığına dair bilgilerin bir gerçeklik zemin var mıdır?" diye konuştu.

Ümit Özdağ'dan olay yaratacak AKP-FETÖ iddiası

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, “FETÖ hem devletin kılcal damarlarına sızacak hem Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi nerede olduğunu ancak Sözcü gazetesinden öğrenecek. Bunu akıl ile izah edemezsiniz. Sözcü tutuklamaları FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. Halkın gözünde FETÖ ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasıdır” dedi.

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Özdağ, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. 15 Temmuz darbe Girişimi’nin ardından yürütülen FETÖ ile mücadele sürecine değinen Özdağ, “FETÖ’ye karşı mücadele sistemli, belirli ölçütleri olan uzun vadeli ve stratejik nitelikli olmaktan çok uzaktır. FETÖ’ye karşı mücadele daha çok Erdoğan’ın kişisel bir intikam mücadelesi zeminine inmiş ve adeta kişiselleştirilmiştir” dedi.

“AKP’NİN FETÖ’NÜN TEMSİL ETTİĞİ TEHDİDİN BOYUTUNU ANLAMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR”

15 Temmuz’dan sonra 154 bin 694 kişinin şüpheli olarak sorgulandığını, 50 bin 136 kişinin tutuklandığını, 45 bin 708 kişinin hakkında adli kontrol kararı alındığını belirten Özdağ, “Bu rakamlar ilk bakışta ciddi bir mücadele etkisi yaratmaktadır. Ancak önemli olan sayıların niceliği değil, niteliğidir. FETÖ ile mücadelenin ne yazık ki sorunu çözecek ilkeleri olmadığı sadece erteleyecek, geciktirecek bir yaklaşımla ele alındığı görülmektedir. AKP’nin FETÖ’nün temsil ettiği tehdidin boyutunu hala anlamadığı görülmektedir. Erdoğan dahil konunun ciddiyetinin anlaşılmadığı Reşat Petek gibi FETÖ’den ‘yüce’ diye bahseden Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının adeta halkla ilişkiler sorumluluğunu üstlenmiş bir şahsiyetin sözde Darbe Araştırma Komisyonu başkanlığına getirilmesinden görülmektedir. O da çıkıp Türkiye’nin karşı karşıya olduğu tehdidi ortaya koymak yerine sahte belgeler ile kendince muhalefete gol atma peşinde koşmaktadır. Darbe komisyonu raporu yerine ortaya kötü bir AKP propaganda broşürü çıkmıştır” şeklinde konuştu.

SÖZCÜ TEPKİSİ

FETÖ ile mücadele sürecinin çöktüğünü söyleyen Özdağ, “En son Sözcü gazetesine yapılan saldırı, AKP’nin FETÖ ile mücadeleyi bırakarak, FETÖ ile mücadele kisvesi altında parlamenter demokrasiyi savunan muhalefete baskıya başladığını göstermektedir. FETÖ hem devletin kılcal damarlarına sızacak hem Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi nerede olduğunu ancak Sözcü gazetesinden öğrenecek. Bunu akıl ile izah edemezsiniz. Sözcü tutuklamaları FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. Halkın gözünde FETÖ ile mücadelenin itibarsızlaştırılmasıdır. Acaba bazı çevrelerde dile getirilen AKP ile FETÖ’nün bir kanadı arasında görüşmelerin yapıldığı ve hatta bazı konularda mutabakatlar sağlandığına dair bilgilerin bir gerçeklik zemin var mıdır?” değerlendirmesinde bulundu. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
BU DA GÜNDEMDE KALMAK İÇİN HERŞEYE MAYDANOZ OLUYO
@kozmonot_2014 saygılı olan biraz sıgır. herkes her dakka her konuda zırt purt açıklama yapıyor ve maydonoz olmuyor da bu adam kırk yılda bir açıklama yapınca mı oluyor... troll lük yapmak için kimden kaç tl alıyorsunuz siz onu söyleyin. Tarafsız yorum yap. kendi aklınla düşün... YOKSA MAYDONOZ SEN OLURSUN: ARPA KILIKLI
@kozmonot_2014 HELAL BE KOZMONOT
@aguzdag akp 14sene yerdım yetaklık yap şimdi suçsuzlar hepsi YARGILANMALI.?!
PROF OLMUŞ YA MİLLETİ DE KENDİSİ GİBİ AHMAK SANIYOR. ASIL SEN BU BEYANLARINLA FETO DARBESİNİ VE YAKALAN FETÖ ÖRGÜT MENSUPLARININ DAVALARINI SULANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUN. BU MİLLET UYANDI BİZE YANLIŞLARINIZ HİLELERİNİZ KURNAZLIKLARINIZ SÖKMEZ. OTURUN ADAM GİBİ ÜLKEYİ KOLTUKLARINIZA FEDA ETMEYE KALKIŞMAYIN.
@0949usta sizde kendiniz gibi ahmak sanıyorsunuz milleti
GÖRÜŞMELER UZUN ZAMANDIR YAPILIYOR TAHMİNİMCE.NEREDEYSE 1 SENE OLACAK AMA MEMUR MARABA TAKIMINDAN BAŞKA ALINAN TEK KİŞİ YOK.BİR KAVURMACI LAF I GEÇTİ ONU DA SANİYESİNDE BIRAKTILAR.TOPBAŞTAN BİR DAHA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI KOYMAMASI SÖZÜ İLE OLAY ÇÖZÜLDÜ MUHTEMELEN.AKP NİN EN İYİ YAPTIĞI UNUTTUR UYUTTUR POLİTİKASI İŞELEMEYE DEVAM EDİYOR VE DEVAM EDECEK.NEREDE ZAFER ÇAĞLAYANLAR,EGEMEN BAĞIŞLAR,MUAMMER GÜLER LER???NE ÇABUK UNUTTUK DEĞİL Mİ?YEDİĞİ HALT DEŞİFRE OLANLAR SİYASİ ARENADAN,HALKIN GÖZÜNDEN UZAK TUTULARAK UNUTTURULARAK MİLLETİ UYUTMA SİYASETİ SON HIZ DEVAM EDECEK.
Geri Dön