HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Üsküdar Meydan'daki 'kaçak kafe' yıkımında korkutan görüntü! Murat Ongun paylaştı: "Kim bu silahlı kişi?" Gözaltına alındı

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Daha önce İBB ile Çevre Şehircilik, İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı'nı karşı karşıya getiren Üsküdar'daki yıkım için bugün yeniden harekete geçildi. Meydandaki kafenin yıkımı için gelen zabıta ekiplerine silahlı bir kişi müdahale etti. Görüntüleri paylaşan İBB Başkanı Danışmanı Murat Ongun "Kim bu silahlı kişi?" diye sordu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da 'kaçak kafeler'in yıkım görüntülerini paylaşıp "Mücadelemizde başarılı olduk" dedi. Silahlı kişi gözaltına alındı.

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Çevre Şehircilik, İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı'nı karşı karşıya getiren Üsküdar Meydanı'ndaki 'yıkım' kararında bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

SİLAHLA KAFENİN ÇATISINA ÇIKTI

AA'nın aktardığına göre Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri, İmar Kanunu'na aykırı yapıldığı gerekçesiyle yıkımına karar verilen kafenin bulunduğu Salacak Sahili'ne geldi.

Kafenin etrafına bariyerler yerleştiren ekipler, iş yerinin elektriğini ve suyunu kesti.

Yıkım çalışmalarına başlanmak üzereyken kafenin üstüne çıkan bir kişi, ekiplere silah çekerek aşağı inmelerini istedi.

hgjgkll

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri de iş yeri sahibi ve personeliyle görüştü.

Ara ara süren görüşmeler ve gerginliklerin ardından Üsküdar Belediyesi ile İBB ekiplerinin, yıkım çalışması yeniden başladı.

İş yeri sahibi Kani İrfan Pişkin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iş yerinin durumuyla ilgili mahkeme sürecinin sürdüğünü ve İBB ile Üsküdar Belediyesinin imar barışına aykırı davrandığını savundu.

HABER.00_00_07_37.Still047

MURAT ONGUN PAYLAŞTI

Söz konusu anlara ait görüntüleri İBB Başkanı Danışmanı Murat Ongun sosyal medyadan paylaştı.

HABER.00_00_16_24.Still049

"ÜSKÜDAR'DA NELER OLUYOR?"

Ongun paylaştığı mesajında "Kim bu silahlı kişi? Üsküdar’daki kaçak kafelerde neler oluyor?" ifadelerine yer verdi.

HABER.00_00_03_07.Still046

KAYMAKAMLIK DUYURDU: GÖZALTINA ALINDI

Üsküdar Kaymakamlığınca konuya ilişkin yapılan açıklamada, Mimar Sinan Mahallesi Harem Sahil Yolu Caddesi'ndeki işletmenin Üsküdar Belediyesi zabıta ekiplerince saat 09.00 sıralarında tahliye ve yıkım çalışmalarının gerçekleştirildiği belirtilerek, "Görevlilere, silah teşhiri ve mukavemette bulunan T.S. adlı şahıs yakalanmış, sahsın üzerinde 1 kurusıkı silah ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli T.S. emniyete götürüldü.

KAÇAK KAFELER YIKILDI

Üsküdar'daki kaçak kafenin yıkımının engellenmesi tepki çekerken, İBB'ye bağlı ekipler Üsküdar Meydanı'ndaki kaçak kafeleri yıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından kaçak kafelerin yıkımına ilişkin görüntüleri paylaştı.

İmamoğlu, "Millet kazandı… Üsküdar Kuşkonmaz Camii yanındaki kaçak kafelerle mücadelemizde başarılı olduk. Tüm koruma çabalarına rağmen, milletin malını tekrar millete kazandırdık. Üsküdar’a hayırlı olsun" dedi.

En Çok Aranan Haberler