SPOR

CANLI

Vitor Pereira imzaya kaldı

Fenerbahçe Kulübü, Olympiakos'un Portekizli çalıştırıcısı Vitor Pereira ile her konuda anlaşmaya vardı.

Vitor Pereira imzaya kaldı

Fenerbahçe Yönetimi, teknik direktör konusunda kararını verdi. Tam yetkili olan Sportif Direktör Giuliano Terraneo, çalışmalarını tamamladı ve tercihini Olympiakos’un hocası Vitor Pereira’dan yana kullandı.

Spalletti ve Bielsa başta olmak üzere birçok hoca ile görüşen Terraneo çok titiz bir çalışma yürüttü. Hem teknik adamların talepleri, hem de kendilerinden beklentiler bir değerlendirmeye alındı. Bunun sonucunda Portekizli Pereira ağır bastı.

Teklif yağıyor

46 yaşındaki teknik adamın hem kulübü Olympiakos ile sözleşmesinin devam ettiği, hem de Avrupa’dan birçok teklif aldğı belirtildi. Fenerbahçe kontrat engeli aşıldığı an Pereira ile anlaşma yapacak. Yunan kulübünün, Portekizli hoca ile devam etmek istemediği, bu yüzden bu konuda fazla bir problemin çıkmasının beklenmediği kaydedildi.

Porto ile 2011-2013 arası iki kez şampiyonluk sevinci yaşayan Pereira, Portekiz Süper Kupası ve Portekiz Kupası’nı da aynı takımla kazandı. Ardından Al Ahli takımından cazip bir teklif aldı. Burada bir yıl çalıştıktan sonra Yunanistan’ın güçlü ekibi Olympiakos’un başına geçti. Ligi şampiyon olarak tamamladı ayrıca Yunanistan Kupası’nın da sahibi oldu.

Fenerbahçe’nin Spalletti ve Bielsa ile de anlaşmaya vardığı ancak bu iki hocaya yüksek maliyetleri nedeniyle sıcak bakılmadığı belirtildi.

Yönetimle ters düştü

Sport24’ün Olympiakos muhabiri Theodore Kounadis, Vitor Pereira’nın şampiyon olmasına rağmen Olympiakos’tan neden ayrılmak istediğini 2 nedenle açıkladı. Kounadis, “İlk olarak henüz görevinin başındayken İskoçya’da Rangers ile görüşmeler yapması yönetim tarafından etik karşılanmadı. Ancak esas sebep dediğimiz gibi futbol tarzı. Olympiakos zaten şampiyon bir takımdır. Pereira, kendi sisteminde diretti ve değişim çağrılarına uymadı. Ona göre güzel futbol sonuç almak. Ama burada öyle olmuyor” ifadelerini kullandı.

Yeni Mourinho

Vitor Pereira, imzayı atmadan futbol stiliyle ön plana çıktı. Olympiakos ve Porto ile şampiyonluklar yaşayan tecrübeli çalıştırıcının Porto kulübünün içerisinden gelmesi ve Mourinho döneminde çalışması kariyerinde etkili rol oynadı.

Portekiz’de Jose Mourinho’nun futbol anlayışını benimsediği belirtilen Pereira’nın, başarıya giden yolu çok iyi bildiği ve doğrudan sonuç futbolu istediği aktarıldı.

Bu yönüyle ‘Yeni Mourinho’ gibi anılan 46 yaşındaki antrenör için Yunanistan’da ise tam tersi yorumlar yapıldı.

Geçtiğimiz sezon Olympiakos’u hem lig hem de kupada şampiyon yapmasına karşın yönetimle ters düşen Pereira’nın savunma futbolunu değiştirmediği ifade edildi.

Sport24’ün Olympiakos muhabiri Theodore Kounadis, “Her zaman savunmaya dönük bir tarzı tercih eder. Eğer onun yönettiği takım 1-0 öne geçerse, maç o skorla biter. Risk almaktan kaçınır. Ancak Olympiakos’un geleneklerinde hücum vardır ve sahayı domine etmek zorundadır. Olympiakos bu ülkede son 19 yılın 17’sini şampiyon bitirdi. O nedenle taraftarlar bu oyun şeklinden rahatsızdı ve bir şampiyondan daha fazlasını istediler. Eğer Fenerbahçe taraftarları sahayı domine eden bir takım istiyorlarsa, Pereira doğru tercih değil” dedi.

Portekiz basını da yazdı

Portekiz'in ünlü gazetelerinden A Bola, Vitor Pereira'nın Fenerbahçe ile prensipte anlaşmaya vardığını iddia etti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler