HABER

Yeni Akit gazetesinin tweeti sosyal medyayı salladı

Yeni Akit gazetesi Twitter hesabından ilginç bir haber paylaştı. 'Allah'ın sevmediği yatış şekli' başlıklı haberin spotunda "İslâmiyet; hangi vakitlerde uyumanın doğru, hangi vakitlerde uyumanın yanlış oluşundan tutun; uyumadan önce ve uyandıktan sonra neler yapılması gerektiğine varıncaya kadar, uykuyla ilgili de bütün âdap esaslarını tespit etmiştir. Peki uyku yatış pozisyonlarından Allah'ın en sevmediği hangisidir?" diye soruldu.

Söz konusu haberde bu soruya, "Yatarken yüzü koyun yatılmamalıdır. Peygamber Efendimiz (asm) bu yatış şeklini yasaklamıştır. Peygamber Efendimiz, mescidde bu şekilde yatan birisini uyandırmış ve 'Bu şekilde yatmak Allah'ın sevmediği bir yatış şeklidir' buyurmuştur" yanıtı verildi.

Öte yandan haberde "Rüya görülünce ne yapmalı?" sorusuna da yanıt verildi: "Rüya uykunun bir parçasıdır. Hemen her insan pek çok rüya görür. Peki rüya görülünce ne yapmak lazımdır?.. Bu hususta Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyurmuştur: İçinizden herhangi biriniz sevdiği bir rüya gördüğü zaman, sevdiğinden başkasına anlatmasın! Sevmediği bir rüya gördüğünde ise, sol tarafına üç defa tükürsün; kovulmuş şeytandan ve onun şerrinden Allah'a sığınsın! O rüyayı kimseye açıklamasın. Çünkü o durumda, söz konusu rüya kendisine zarar veremez."


Geri Dön