HABER

Yeni Akit'e hiç beklemediği 2 isimden taziye mesajı

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’in damadı tarafından bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medyada yazılanlara ilişkin “Bu manzara dosdoğru kötülüktür” diyen Hablemitoğlu, suikasta kurban giden eşi gazeteci-yazar Necip Hablemitoğlu’nun da Akit’in yayınlarından payını aldığını hatırlattı. Akit'ten payını alan bir diğer isim Türkan Elçi de başsağlığı dileklerini iletti.

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, kızı ile damadını barıştırmak için gittiği Başakşehir’deki evde damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından sosyal medyada Akit’in tepki manşetleri hatırlatıldı.

Sosyal medyada yazılanlara ilişkin “Bu manzara dosdoğru kötülüktür” diyen Hablemitoğlu, suikasta kurban giden eşi gazeteci-yazar Necip Hablemitoğlu’nun da Akit’in yayınlarından “payını aldığını” hatırlattı. Şengül Hablemitoğlu sosyal medyada paylaştığı açıklamasında “Ancak burada net ve samimiyetle söylemeliyim ki; ben üzüldüm, hem de çok. Ama neden biliyor musunuz? Tam ortadan ikiye bölünmüş bu toplum, bitmiş. Nefretle ve kinle bitmiş” ifadelerini kullandı.

TÜRKAN ELÇİ DE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Öte yandan silahlı saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi de, Yeni Akit gazetesine başsağlığı diledi. Yeni Akit'in, eşinin haberini "Al sana terör" başlığıyla verdiğini hatırlatan Elçi, "Ölüm herkes için. Yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

ÖZKÖK: İKİ CÜMLELİK İNSANLIK DERSİ

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında Türkan Elçi'nin mesajını ele aldı. Özkök'ün 'İki cümlelik insanlık dersi' başlıklı yazısı şöyle:

Önceki gece benim çevrem dahil, çok insan Türkan Elçi’nin tweet’ini konuştu. Diyarbakır Barosu’nun öldürülen başkanı Tahir Elçi’nin eşi, iki cümleyle Akit ve onun kafasındakilere insanlık dersi verdi. O gazete ki, Elçi öldürüldüğünde “Al sana terör” diye manşet atmıştı.

Türkan Elçi sadece şunu yazdı:

“Ölüm herkes için. Yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Ben de aynı dilekte bulunuyorum.


Geri Dön