Zeytin Dalı Harekatı'nda kritik bir aşamaya geçildi

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda önemli gelişme kaydedildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin ilçe merkezinin tamamen kuşatıldığını açıkladı. Açıklamada, kritik öneme sahip bölgelerin ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, kritik öneme sahip bölgelerin ele geçirildiği belirtildi.

20 Ocak'ta başlayan Zeytin Dalı Harekatı'nda kritik bir aşamaya geçildi. Afrin ilçe merkezi tamamen kuşatıldı. Açıklama Türk Silahlı Kuvvetleri'nden geldi. Açıklamada, Afrin ilçe merkezinin 12 Mart itibarıyla kuşatıldığı belirtildi. "Müteakip harekat için kritik öneme sahip bölgeler ele geçirilmiştir" denildi.

GÜVENLİ KORİDOR

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından sivillerin güvenli çıkışı için koridor oluşturuldu. Sivillerin güneyden ilçe merkezini terk etmeleri için imkan sağlandı. Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor.

Terör örgütünün ilçe merkezinden kaçmaya çalışan sivilleri engellemeye çalıştığı yönünde de haberler var. Canlı kalkan olarak kullanılmak istenmeyen sivillerin bir kısmı canlarını tehlikeye atarak kaçmayı başarabiliyor. Kurtarılan köylere traktör, kamyonet ve binek araçlarla giden sivilleri ÖSO mensupları karşılıyor.

ÖSO, sivillerin güvenliğini sağlayarak yerleşmelerine olanak veriyor. TSK ve ÖSO bir yandan Afrin'de ilerleyişini de sürdürüyor. Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Mağaracık ve Dermeşkanlı köyleri ile Masaracık, Karabaş ve Aşağı Kefer Dali köyleri teröristlerden temizlendi.

Şeyh Abdurrahman ve Kela köyleri de YPG/PKK'dan temizlenen yerler arasında.

Türkiye'nin çeşitli birliklerinden gönderilen askeri araçlar ile terör örgütünün kazdığı derin çukurları aşmak için kullanılacak köprüler sınıra gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Allah'ım yedi düvelle savaşan şanlı ordumuzu herdaim muzaffer kıl.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun
afrine zaten 1 hafta once girildi, bundan benim haberim var muynetin yok
iyi güzel de buraya yerleştireceğimiz surıyeliler Esat rejim karşıtı. sonuçta burası Esat tarafından alınacak. sonuç belirsiz
Ya Rab Muzaffer kıl Şehit ailelerine sabır ver. Peygamberimize komşu et.
yalan yanlis bilgilerden biktik.girdik aldik kusattik.verin mehteri.
sayın admin, Türk ordusuna hakaret eden hdp mv bayana tepki veren mv lerini haber yapmadın lakin sabahlara dek süren oturumdan dolayı uyuyakalan mv haberlerini manşet yapan pkk sevici sözcüyü ilk haber olarak veriyorsun... İki yüzlü insansın vesselam
Alisan yerleri Esad Domuzuna birakmayin.Bizim SANLI TÜRK ORDUMUZ caninla kaninla ugrasiyor oralari almaya. YÜCE ALLAHIM TÜM ORDUMUZA YARDIMCI OLSUN KORUSUN VE MUZAFFER ETSIN :AMINN
Diğer Haberler