5/10
Geri Petek Dinçöz'ün annesiyle.. İleri

Petek Dinçöz'den önce ayrıldığınız eşiniz Şafak Demircioğlu'nu kanserden kaybettiniz. Ona karşı vicdan azabı çekiyor musunuz?

- Son aylarında hep yanındaydım. Kendinden çok çocuklarını düşünen bir anneydi. Bence her boşanan insan, boşandığı eşine karşı vicdan azabı çeker.

Keşke boşanmasaydım diyor musunuz?

- Petek'in yanındakilerin bana yaşattıkları yüzünden zaman zaman olağanüstü travmalar geçiriyorum. Siz gelmeden önce de mezarlıktaydım. Eski eşim ölmeden önce bunları yaşayacağımı, bugün bu konuşmanın olacağını bile anlatmıştı. "Çok büyütüyorsun, bu kızı. Seni mahvedecekler" demişti.

Hala Petek'e aşık mısınız?

- Barış Manço'nun şarkısı var ya: "Ellerimle büyüttüğüm solar iken dirilttiğim." İşte ben o Petek'e aşıktım. Bu ise Petek değil, Diydem.

Nasıl yani?

- Petek'le tanıştığımızda kimlikteki adı Diydem'di. Ona başka bir kimlik oluştururken ismini resmi olarak Petek yaptık. Allah beni buna vesile etti.

Diydem ile Petek arasında fiziksel olarak nasıl farklar var?

- Onu aldılar, çöpe attılar. Silikon dolu bir kız haline getirdiler. Diydem oldu. Benimleyken sadece mecbur kaldığı için burun estetiği yaptırmıştı. Şimdi 5.5 ayda her yeri slikon. Dudakları, göğüsleri... Bunları yaptırdığına göre fiziği dışında ruhu da gitti. Ben Petek'i çiçeğim gibi görmüştüm. Ona aşıktım.

Tanıştığınızda nasıl bir kadındı?

- Durumları kötüydü. Çin atasözüne kandım: "Balık verme. Tutmayı öğret." Balık verseydim ilişkimiz daha iyi gidecekti. Petek'i bana mahkum etmek istemedim. Hayatımı onu yetiştirmeye harcadım.

Son güncelleme: 20 Ocak 2013 12:13
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir