10 Kasım'daki tartışma yaratan görüntülere MEB'den soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, 10 Kasım'da özel bir okulda küçük yaştaki öğrencilerin Atatürk fotoğrafı önünde secde ettirildiği görüntülere ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

10 Kasım'da özel bir okulda küçük yaştaki çocukların Atatürk fotoğrafı önünde secde ettirildiğine dair görüntüler herkesin tepkisini çekmişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntülere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) şu açıklamayı yaptı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bir okulumuzda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme/soruşturma başlatılmıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 122 yorum
bu nedir kardeşim ya bunu yaptıran insanlar Atatürk ün en büyük düşmanları
Yazıklar olsun
Atatürk böyle birşey istemişmi? hayır! Peki isteyenler Kimler? PUTPERESTLER! Memleket Biran önce bu Putperest İdeolojiden Kurtulmalıdır! İllede bu sekilde davranmak isteyen alsın evine bir Atatürk heykeli,Sabaha kadar secde etsin Putuna. Milletin evladına Kendi Putperestliklerini Dayatamaz Kimse
@gamlibaykus3 Atatürk heykeli put değildir sen hangi çağda gördün putların insan yüzlü olduğunu bir araştır, heykel ayrıdır put ayrı..
@photomen_2017 İnandınız mı bu habere.Para versen üste yine hiç bir Atatürkçü bu saçmalığı yapmaz.
@sfenksra1 Hadilan oradan, kara cahil.
Bazı insanlar iyice abarttı artık bu ne salakça aptalca hareketler böyle atatürkü ilah ettiler o da bir insandı öldü.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler