2019 yılında insanlığı tehdit eden en büyük tehlike açıklandı

Sağlık problemlerinin önlem alınmadığı takdirde 2019'da baş edilemeyecek boyuta geleceğini söyleyen Dünya Sağlık Örgütü (WHO) en büyük tehlikeleri sıraladı. Küresel tehditler oluşturacak durumlarla ilgili plan, çözüm ve öneriler sunan bir rapor hazırlayan WHO, sağlık problemlerinin ekonomilerin daralması, yetersiz beslenme gibi etkenlerden dolayı ortaya çıkacağını açıkladı.

2019 yılında bulaşıcı hastalıklar, ilaca dayanıklı virüsler ve yaygın görülen ancak önlenebilir kalp ve akciğer hastalıklarının yaşanacağının belirtildiği listede, tehlikelere karşı önlem alınmazsa 2030-2050 yılları arasında küresel ısınma nedeniyle ortaya çıkan yetersiz besin, ishal, aşırı sıcaklık ve sıtma gibi hastalıkların fazladan 250 bin kişinin ölümüne neden olacağı yer alıyor.

Her gün kahve içmenin beş faydası

2019'da dünyayı tehdit edecek tehlikeler yayınlandı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Nüfus artışı dünyanın kaldıramayacağı boyutlarda
1800 yılında dünyanın nüfusu 1 milyar. 200 yılda nüfus artışı 8 katı, yani bugün nüfus 8 milyar. İnanmayacaksınız ama dünya kendini korur. Bir ultra yanardağ patlaması tüm bombalarından daha fazla insanın ölümüne neden olabilir veya kıtlık da durum aynıdır. Büyük Hindistan kıtlığı o zamanda nüfusun üçte birinin ölümüne neden olmuştur.
Aga zaten ölüp gidiyorsunuz içinizden bi babayiğit cıkıp da sizi liderleyip örgütleyip şu sömürücü düzene hiç mi zarar veremez be kardeşim bi kıvılcım yyetr vah ki ne vah
olan gene turkiyeye olur onlar o virusu hmn sokar bizim ulkemize
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler