HABER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Küçükçekmece'deki iğrenç olayla ilgili açıklama!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik istismarla ilgili yapılan açıklamada, "Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir" denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki yavrumuzun yaşadığı elim hadise millet olarak hepimizi derinden sarsmış, yaralamış ve üzmüştür. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, şiddet ve istismar başta olmak üzere çocuklara yapılan her türlü insanlık dışı muamele ile mücadele etmeye ve bu yönde çalışmaya devam edeceğiz. Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin haberlerin hemen ardından, İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.

Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1a maddesi gereği Danışmanlık Tedbir Kararı ve 5/1 d maddesi gereği Sağlık Tedbir Kararı talep edilmiştir. Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Hizmetlerinden de yararlandırılacaktır. Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın faalinin yakalanması için başlatılan adlı sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
Bulun ve diri diri yakın pislikleri !!!! Allah kahretsin onları !!!
5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA TECAVÜZ DEĞİL YANINA DAHİ YAKLAŞILAMAYACAK ÖNLEMLERİ GETİRMELİYİİZ. CEZA KANUNUNDA YENİ HÜKÜMLERLE ACİL VE BELLİ SÜREDE SONUÇLANACAK BİR YARGI SİSTEMİ OLMALI ,CEZA OLARAK BU SUÇLARA MUTLAK İDAM GETİRİLMELİ
aradan 2 gün geçtikten sonra mı ? aklınıza geldi bu vahşetin duyulması için orda 2 gündür insanlar ayakta bizim bakanlık daha yeni '' destek sağlanacak'' demiş.. desteğiniz batsın
Geri Dön