Akıllı telefon nedir?

Akıllı telefon nedir?

Teknolojinin hızlı gelişimiyle birlikte dünya genelinde yoğun olarak kullanılan elektronik cihazlar arasında yer alan akıllı telefonun farklı işlevleri bulunur. Geçmiş dönemlerde kullanılan cep telefonunun geliştirilmesiyle birlikte ortaya çıkan akıllı telefon modelleri, farklı markalar tarafından üretilir. Gelişmiş özelliklere sahip olan mobil iletişim cihazlarında farklı işletim sistemleri vardır. Günümüzde en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemleri Android ve iOS şeklindedir. Üst düzey performans ve grafik özellikleri ile üretilen akıllı telefonlarla birçok aktivite yapılabilir. İletişim ve haberleşme alanının yanı sıra eğlence, finans işlemleri ve alışveriş yapma gibi alanlarda da kullanılır. Akıllı telefonlarda takvim, navigasyon, pusula ve kamera gibi birçok farklı özellikler vardır. Dünya genelinde teknoloji markaları tarafından birçok farklı akıllı telefon modeli üretilir.

akıllı telefon Haberleri

6G'nin dümeninde telefonlar olmayacak: Vücudumuz hedef!

5G birçok ülkede hizmet vermeye başladı. 6G'nin ne zaman geleceği merak edilirken, Nokia CEO’su Pekka Lundmark bu konudaki tahminini açıkladı. Ancak Lundmark'a göre, 6G döneminde geminin dümeninde akıllı telefonlar olmayacak.

Haber 27-05-2022 18:05

NFC telefonun neresinde? NFC nereden açılır, NFC özelliği nasıl kullanılır?

NFC özelliğine sahip bir telefonunuz varsa alışverişlerinizde kredi kartına gerek duymadan telefonunuzu kullanarak kolayca ödeme yapabilirsiniz. NFC kullanımı oldukça basittir. Ancak NFC’yi kullanabilmek için telefonunuzda NFC’nin olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. NFC nereden açılır, telefonun neresinde? NFC özelliği nasıl kullanılır? Android ve iPhone NFC özelliğini etkinleştirme adımları nelerdir?

Haber 27-05-2022 15:55

NFC ile ödeme nasıl yapılır? NFC uyumlu telefonda ödeme nasıl yapılır?

NFC, mobil cihazlar üzerinden hızlı ve şifre kullanmadan ödeme yapmayı sağlar. Kullanımı tüm dünyada ve ülkemizde hızlıca yayılan NFC teknolojisi ile marketten ulaşıma birçok noktada hayatı kolaylaştırmak amaçlanır. NFC ile ödeme nasıl yapılır? NFC ile ödeme yapmak için telefonda NFC özelliği bulunması yeterlidir. Böylece kişiler temassız ödeme yaparak şifre girmeden ödeme işlemibş kolayca hallederler. NFC çalışma sistemi nedir? NFC uyumlu cep telefonu nasıl kullanılır?

Haber 27-05-2022 15:24

Eski telefon deyip geçmeyin: Yaptığını görünce siz de çok şaşıracaksınız! Milyonlarca kez izlendi

Akıllı telefonlar fazlasıyla gelişti. İlk dönemde Steve Jobs'un ellerinde yükselen Apple'ın iPhone'u trend oldu. Ancak Samsung, Xiaomi, Oppo, Huawei ve daha birçok marka yeni akıllı telefonlarıyla smartphone piyasasındaki yarışta "ben de varım" dedi. Şimdilerde bu markalar kıyasıya mücadele ediyor, yeni modellerini piyasaya sunuyorlar. Müşteriler de eski modellerini bir kenara bırakarak bu modelleri alıyor. Ancak milyonların izlediği bir video ile eskiler adeta kıymete bindi. İşte detaylar...

Haber 27-05-2022 14:50

Şimdiden damgasını vurdu! Android telefonunuz horlamayı ve öksürüğü...

Geceleri horlamak ve öksürmek uykudayken insanı en sık rahatsız eden durumların başında geliyor. Ancak Android telefonunuz yakında horlama ve öksürük algılama özelliği kazanabilir. Google'ın Android cihazlar için yeni bir uyku izleme özelliğini test ettiği ve gece horlamalarını ve öksürüklerini tespit etmeyi amaçladığı ortaya çıktı. Bu özellik, şimdiden olumlu karşılandı.

Haber 27-05-2022 11:13

Herkes şaşkın: iPhone 14 zamla gelebilir!

iPhone 14'ün fiyatı oldukça merak ediliyor. Ancak Güney Kore'den gelen bir rapor, henüz tanıtılmayan iPhone 14'ün zamlı fiyatla gelebileceğini ortaya koydu.

Haber 26-05-2022 12:53

WhatsApp Web açılmıyor, neden olabilir? WhatsApp Web açılmıyor ise ne yapılır?

Tüm dünyada kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta, bazı bağlantı sorunları meydana gelebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için bazı adımları takip etmek gerekir. Söz konusu adımların uygulanması halinde çözülemeyen sorun, telefon ya da bilgisayar dışında farklı bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. WhatsApp Web açılmıyor, neden olabilir?

Haber 25-05-2022 22:23

NFC özellikli telefonlar listesi 2022: NFC özelliği olmayan telefona NFC yüklenebilir mi?

Her geçen gün kullanılan akıllı telefonlara yeni bir özellik gelmeye devam ediyor. Bu özellikler sayesinde birçok insanın hayatı daha da kolaylaşmaktadır. NFC özelliği de akıllı telefonlara gelen yeniliklerden biridir. Near Field Communication teriminin kısaltılmış hali olan NFC, yeni nesil iletişim teknoloji anlamına gelmektedir. Tam açılımı ise yakın alan iletişimidir. NFC özellikli telefonlar da teknolojinin getirdiği kolaylıklardan yararlanmayı sağlar. NFC özellikli telefonlar hangileridir?

Haber 25-05-2022 17:47

Telefonumda NFC var mı? NFC nasıl aktifleştirilir?

NFC sayesinde birçok alanda ödemelerinizi kredi kartına ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz. Birçok mobil cihazda yer alan NFC özelliği kullanabilmek için cihazınızda bu özelliğin mevcut olduğunu bilmeniz ve ayarlardan kontrol etmeniz yeterlidir. Telefonda NFC özelliği olup olmadığını nasıl anlaşılır? Telefonumda NFC var mı? NFC nasıl aktifleştirilir?

Haber 25-05-2022 17:45

iPhone kullanıcılarına "bizde de olsun" dedirtiyordu! Samsung'lardaki özelliğin iPhone'lara gelebileceği ortaya çıktı

Samsung telefonlarda yıllardan beri var olan ve iPhone kullanıcılarının "bizde de olsun" dedirten Always on Display (Her zaman açık ekran) özelliğinin sonunda iOS tarafına gelebileceği gündeme geldi. İddialara göre, iPhone 14 Pro modelleri her zaman açık ekran özelliğine sahip olabilir.

Haber 25-05-2022 17:18

NFC okuma hatası neden olur? NFC okuma hatası düzeltme yöntemi nedir?

NFC, gelişen teknolojinin sağladığı kolaylıklar arasında yer alır. Ödeme ve paylaşım yöntemlerini pratikleştiren NFC, akıllı cihazlar aracılığıyla temassız şekilde veri aktarımı ve ödeme yapılmasını sağlar. Son yıllarda üretilen Android ve iOS işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonların ve cihazların neredeyse hepsi NFC’yi destekler. Her teknolojik cihazda olduğu gibi NFC’lerde de bazı sorunlar meydana gelebilir. NFC okuma hatası neden olur?

Haber 25-05-2022 16:21

Telefon modeli öğrenme: Telefonumun hangi model olduğunu nasıl öğrenirim?

Telefon modelini öğrenmek telefonunu yeni almış kişiler için önemlidir. Telefon alan kişiler genellikle telefonun markasını bilir ancak modelini bilmez. Özellikle teknolojiyle arası iyi olmayan kişilere telefonun modeli sorulunca sadece markasını söyleyebilir. Bu da telefon modeli öğrenme ile ilgili araştırma yapmayı kaçınılmaz hale getirir. Telefon modeli nasıl öğrenilir? Telefon modeli öğrenme için hangi yol izlenmelidir?

Haber 25-05-2022 16:13

Performansı ile amiral gemilerini kıskandıran Oppo A15S özellikleri ve incelemesi

Akıllı telefonlar, çağrı görüşmeleri ve mesajlaşmanın yanı sıra çeşitli uygulamaları kullanmak ve internete en pratik şekilde bağlanmak için de tercih ediliyor. Bu nedenle telefonlar, günümüzde olmazsa olmaz ürünler arasında yer alıyor. En iyi akıllı telefon modelleri arasında bulunan Oppo A15S, estetik tasarımıyla birçok kişinin ilgisini cezbediyor. Gelin; kamera özellikleri, pil gücü ve oyun performansı öne çıkan Oppo A15S 64 GB incelemesi yapalım ve alternatifi olan ürünlere göz atalım!

Haber 25-05-2022 14:45

NFC ile neler yapılabilir? NFC özelliği ile temassız ödeme nasıl yapılır?

NFC teknolojisi, başta akıllı telefonlar olmak üzere birçok akıllı cihaza entegre edilmeye başlandı. Ödeme konusunda sağladığı kolaylığın yanı sıra güvenlik anahtarları, giriş çıkışta okutulan kartlar ve otobüs kartlarının yerini alabileceği düşünülen bu teknoloji, QR kodun bir üst versiyonu olarak tanımlanabilir. Günümüzde her işlemi kolayca gerçekleştirmemizi sağlayan cep telefonlarının çoğu NFC teknolojisine sahiptir. NFC ile neler yapılabilir? NFC özelliği kullanım alanları nelerdir?

Haber 25-05-2022 13:59

Geliyor: iPhone 14'ün özellikleri ve fiyatı sızıntılarda görüldü! Hayal kırıklığına mı uğratacak?

Apple'ın iPhone 14 ailesini tanıtmasına yaklaşık olarak dört ay kaldı ve yeni akıllı telefonlar heyecanla bekleniyor. Şimdiye kadar çıkan sızıntıların çoğu iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında önemli değişiklikler olacağını gösteriyor. Peki iPhone 14 tüketicileri hayal kırıklığına mı uğratacak, yoksa büyük bir heyecan mı yaratacak? İşte iPhone 14 hakkındaki her şey...

Haber 25-05-2022 12:10

Bill Gates'in kullandığı telefon merak konusu oldu! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in hangi telefonu kullandığı merak konusu oldu. Çoğu kişi Gates'in Microsoft üretimi Surface Duo akıllı telefon kullandığını tahmin etti. Ancak gerçek çok başka çıktı.

Haber 25-05-2022 09:56

Gelenek bozulmadı! Apple, iOS 15.5'i beğenmeyenler için iOS 15.4.1'in yolunu kapadı: Artık mümkün değil

Apple, iOS 15.5'i 16 Mayıs'ta kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirket, iOS 15.5'in ardından ise mart ayında çıkan iOS 15.4.1'i imzalamayı durdurdu. iOS 15.4.1 artık imzalanmadığından, iOS 15.5'i yükledikten sonra iOS 15.4.1'e geri dönmek artık mümkün değil.

Haber 25-05-2022 09:20

Bu tarihi kaydedin! iPhone 14'ün ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı: Fiyatını da verdiler

Merakla beklenen iPhone 14'ün çıkış tarihi daha Apple açıklamadan belli olmuş olabilir. Yurt dışındaki bir internet sitesi, Apple'ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunun tanıtım tarihini tahmin ettiğini iddia etti. Ayrıca iPhone 14'ün fiyatını da paylaştı. Peki siteye göre, iPhone 14 ne zaman tanıtılacak, iPhone 14'ün fiyatı ne kadar olacak? İşte yanıtı...

Haber 20-05-2022 14:35

İnternetten telefon siparişi verdi, kutuyu açınca hayatının şokunu yaşadı

Ankara’da şaşkına çeviren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Ahmet H. internetten bir akıllı telefon siparişi verdi. Bin 700 TL’ye telefonu kendisine göndereceğini söyleyen Ahmet Eker, paranın bir kısmını aldıktan sonra mağdura kargoyu gönderdi. Akıllı telefon gelmesini beklediği kutudan cep telefonu yerine kitap çıkan Ahmet H. soluğu mahkemede aldı. İşte olayın detayları!

Haber 19-05-2022 15:36

Sizi yıllarca idare edecek, hiç değiştirmek istemeyeceğiniz amiral gemisi telefon modelleri

Birçok ünlü cep telefonu markasının amiral gemisi olarak adlandırılan ürün seçenekleri bulunuyor. Amiral gemisi cep telefonu çeşitleri, güçlü bileşenlerden oluştuğu için kullanıcılarına hızlı ve keyifli telefon deneyimi yaşatıyor. Ayrıca amiral gemisi telefonlar fotoğraf çekimi ve oyun konusunda da kullanıcılarını memnun ediyor. Gelin, birbirinden başarılı özellikleriyle adından söz ettiren en iyi amiral gemisi cep telefonu modellerine beraber göz atalım.

Haber 16-05-2022 17:11

Daha çıkmayan iPhone'un "birebir aynısını" inceledi! O anları YouTube'da "İlk bakış" yazarak yayınladı

ABD'li teknoloji devi Apple'ın iPhone 14'ü eylül ayında tanıtması bekleniyor. Ünlü YouTube kanalı Unbox Therapy ise bire bir aynısı olduğunu iddia ettiği iPhone 14 Pro Max replikasını kanalına yüklediği yeni bir videoda inceledi. "iPhone 14 Pro Max ilk bakış" başlığı ile yüklenen videoda bahsedilen detaylar ise şaşkınlığa uğrattı.

Haber 16-05-2022 16:54

Çok merak ediliyordu! Qualcomm tarih verdi: Snapdragon 8 Gen 1+ ile tanışmamız muhtemel!

Qualcomm, herkesin merakla beklediği, Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Snapdragon Night etkinliğinin tarihini verdi. Etkinlikte yeni çıkacak telefonlarda kullanılacak Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinin yanı sıra Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinin de tanıtılması bekleniyor.

Haber 16-05-2022 15:42

iPhone kullanıcılarının gözü yollarda: iOS 16 nasıl olacak? Merak edilen soruya çarpıcı yanıt!

Apple'ın iOS 16'yı haziran ayındaki WWDC 2022'de (Dünya Geliştiriciler Konferansı 2022) tanıtması bekleniyor. iPhone işletim sisteminin yeni sürümünün nasıl olacağı ise büyük merak konusu. Ünlü bir Apple analisti ise iOS 16'ya dair bazı çarpıcı bilgiler paylaştı.

Haber 16-05-2022 10:04

Kalbe giden yol nereden geçer bilmiyoruz ama yeni iPhone'a giden yol uzaydan geçebilir! Gözler Apple'a çevrildi

Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye günlük hayatta yaygın bir söz vardır. Kalbe giden yol nereden geçer bilmiyoruz ancak ABD'li teknoloji devi Apple, çıkaracağı yeni iPhone ile müşterilerinin kalbini kazanmak için uzayı kullanabilir.

Haber 15-05-2022 17:21

Lightning girişli iPhone’ların sonu geliyor: USB-C girişli iPhone yolda! Tarih verildi

Apple, iPhone’larda halihazırda lightning girişini kullanıyor. Ancak ABD’li teknoloji devinin USB-C girişli iPhone’ları test ettiği öne sürülüyor. İddialara göre geçiş ise bu yıl gerçekleşemeyecek. Peki ne zaman USB girişli iPhone’lar göreceğiz? İşte yanıtı...

Haber 15-05-2022 11:23

iPhone kullanıcıları meraklı bekleyişte! Son tahmin ortalığı karıştırdı: iOS 16 alamayacak iPhone modelleri hangileri?

Apple, iOS 16 ve iPadOS 16'yı haziran ayındaki WWDC 2022'de (Dünya Geliştiriciler Konferansı 2022) tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak birçok iPhone kullanıcısı, konferansa günler kala hangi iPhone modellerinin iOS 16 güncellemesini alıp hangilerinin alamayacağını merak ediyor. Bu konuda son bir tahmin ortalığı karıştırdı. İşte "iOS 16 alamayacak iPhone modelleri hangileri?" sorusuna yönelik çarpıcı tahmin...

Haber 13-05-2022 12:37

Google'dan büyük duyurular geldi! Pixel 6a, Pixel 7, Pixel Watch ve daha fazlası: Bir sürpriz de var

Google, yıllık geliştirici konferansı Google I/O 2022'nin açılış konuşmasını dün akşam gerçekleştirdi. Teknoloji devi büyük duyurular yaptı. Google arama motorundaki gelişmeler, yapay zeka, Android 13 ve Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, Pixel Watch ve Pixel Tablet bu duyurular arasındaydı. Konuşmanın sonunda ise Google'ın bir sürprizi vardı. İşte Google'ın I/O 2022'deki en büyük duyuruları...

Haber 12-05-2022 12:12

"Son anketim bunu gösteriyor" diyerek paylaştı: İşte USB-C portuna sahip olacak ilk iPhone!

USB-C portuna sahip ilk iPhone için olası tarih ortaya çıktı. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, "Apple, iPhone'larda USB-C'ye ne zaman geçecek?" sorusuna yanıt niteliği taşıyan tweet'ler attı. Analist, 2023'ün ikinci yarısından söz ederek çok merak edilen USB-C portuna sahip ilk iPhone için iPhone 15'i işaret etti.

Haber 11-05-2022 16:37

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için bekleyiş sürüyor: Renk seçenekleri sızdı!

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 için bekleyiş sürerken, yeni bir sızıntı yapıldı. Ross Young tarafından açıklanan sızıntıda katlanabilir telefonların renk seçenekleri paylaşıldı.

Haber 05-05-2022 10:54

Çin'de telefon satışları azaldı! Milyonlarca satışa rağmen yaşanan kan kaybı büyük şoka neden oldu

Çin'de akıllı telefon satışları 2022'nin ilk çeyreğinde yüzde 14,1 geriledi. Bu dönemde 74,2 milyon telefon satılmasına rağmen dikkat çekici bir kan kaybı yaşandı. İlk çeyrek satışlarında Oppo, Honor, Vivo, Apple ve Xiaomi gibi şirketler sıralamayı oluşturdu.

Haber 02-05-2022 15:01

NFC özelliği olmayan telefona NFC yüklenir mi? Telefonda NFC özelliği yoksa ne yapılır?

NFC; yeme içme, giyim kuşam gibi birçok alanda alışverişlerde kredi kartına ihtiyaç duymadan ödeme yapmayı sağlayan bir sistemdir. NFC özelliğini kullanabilmek için cep telefonlarında ya da diğer cihazlarda bu özelliğin mevcut olması gerekir. Peki telefonda NFC özelliği yoksa ne yapılır?

Haber 02-05-2022 01:39

Xiaomi'ye Hindistan şoku... Milyonlarca dolarına el koydular

Mi serisi telefonlarıyla tanınan Xiaomi için Hindistan'dan şoke eden bir karar çıktı. Hindistan, yasa dışı havale yaparak ülkenin döviz kurallarını çiğnediği gerekçesiyle Çinli akıllı telefon devi Xiaomi’ye ait 725 milyon dolara el koydu.

Haber 01-05-2022 09:15

Kalbinde Dimensity 700 var: POCO M4 5G tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

POCO, POCO M4 Pro 5G'nin ardından POCO M4 5G'yi tanıttı. Türkiye'de de satılması beklenen POCO M4 5G'nin kalbinde ise Dimensity 810 değil, Dimensity 700 yongası bulunuyor. Peki POCO M4 5G'nin özelikleri neler, POCO M4 5G'nin fiyatı ne kadar?

Haber 29-04-2022 16:00

WhatsApp'ta bir hayal gerçek oluyor! Aynı hesabı...

WhatsApp çoklu telefon ve tablet ile sohbet edebilme üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu özellik, kullanıcıların birden fazla telefonda veya bir telefon ve tablette aynı hesapla sohbet etmelerini sağlayacak.

Haber 29-04-2022 10:49

iPhone 14 sızıntıları tam gaz! Şimdi de ön cam panelleri sızdı: Modeller böyle görünebilir

Apple'ın yeni iPhone 14 ailesine yönelik sızıntılar büyük hızla sürüyor. Şimdi ise iPhone 14 modellerinin ön cam panelleri sızdırıldı. iPhone 14 Pro'nun ekran panelleri yeni tasarımı ortaya çıkardı.

Haber 29-04-2022 10:01

Katlanabilir telefonların bir yenisi daha! Sızıntılarda görülen Huawei Mate Xs 2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei, Mate Xs 2 olarak adlandırdığı yeni katlanabilir akıllı telefonunu tanıttı. Şirket, Mate Xs 2'nin özellikleri ile birlikte Mate Xs 2'nin fiyatını da paylaştı. İşte Huawei Mate Xs 2 hakkında merak edilenler...

Haber 28-04-2022 16:32

Apple resmen başlattı! iPhone tamirinde yeni dönem

Apple, iPhone'ların evde onarılmasına izin verecek olan Self Service Repair programını ABD'de resmen başlattığını duyurdu. Böylece ABD'deki iPhone 12, iPhone 13 ve üçüncü nesil iPhone SE kullanıcıları, belirli onarımları artık servis yerine evlerinde de orijinal Apple parçaları ve araçları satın alarak yapabilecek.

Haber 27-04-2022 17:27

Fiyat performans açısından amiral gemilerine taş çıkartacak Oppo A73 özellikleri

Teknoloji geliştikçe cep telefonlarının kullanıcılarına sunduğu avantajlar da artış gösteriyor. Günün her anında birçok farklı aktivitenin gerçekleşmesini sağlayacak model arayanlara Oppo A73 128 GB Cep Telefonu tavsiye ediliyor. Oppo A73 özellikleri verimli cep telefonu deneyimi yaşanmasına imkân tanıyor. Gelin, Oppo A73 özellikleri nelerdir inceleyelim ve alternatifi olabilecek ürünlere göz atalım!

Haber 27-04-2022 10:08

Fazla masraf etmeden yedek bir telefonum olsun diyenler için 2500 TL altı akıllı telefon önerileri

Hayatın her alanında kullanım kolaylığı sağlayan cep telefonları birçok farklı amaçla kullanılabiliyor. Haberleşmek, internete girmek, fotoğraf çekmek, oyun oynamak ve müzik dinlemek için cep telefonları büyük bir pratiklik sağlıyor. Mevcut telefonlarının yanı sıra uygun fiyata bir telefona daha sahip olmak isteyenler için birbirinden kaliteli akıllı cep telefonu önerileri bulunuyor. Gelin, fazla masraf etmenizi gerektirmeyecek en iyi akıllı telefon önerilerine beraber göz atalım.

Haber 26-04-2022 10:17

Merakla bekleniyor! Huawei üretecek: Fiyatı sızdı...

Huawei'nin 28 Nisan'da duyurulacağını açıkladığı katlanabilir akıllı telefonu Mate Xs 2'nin fiyatı sızdırıldı. Ross Young'ın iddiasına göre, Huawei Mate Xs 2'nin fiyatı dudak uçuklatabilir.

Haber 25-04-2022 14:41

2021'de insanlar bu telefonları almaya adeta koştu! Apple ve Samsung zirvede

Yeni bir rapor, 2021'de insanların yenilenmiş akıllı telefonlara ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Rapora göre, yenilenmiş akıllı telefon satışları 2021'de küresel olarak yüzde 15 artış gösterdi. Apple 1, Samsung ise 2 numarayı aldı.

Haber 25-04-2022 12:32

Kötü haberi böyle verdiler: Batarya kapasitesi hayal kırıklığına uğratabilir!

Samsung'un katlanabilir yeni telefonu Galaxy Z Fold 4 ile ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı. Sızıntılara dayanan iddialara göre, Galaxy Z Fold 4'ün batarya konusu biraz karışık. Ancak kaynaklar, bu gelişmeyi "Galaxy Z Fold 4'ten daha uzun pil ömrü bekleyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilir" şeklinde verdiler.

Haber 25-04-2022 10:58

En az parayı verip en yüksek özelliği isteyenler için amiral gemisi özelliği taşıyan 4000-5000 TL arası telefon önerileri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cep telefonlarının günlük hayattaki etkisi her geçen gün daha önemli bir konuma geliyor. Telefon görüşmeleri, sosyal medya takibi, film izlemek, müzik dinlemek ve oyun oynamak için tercih edilen cep telefonlarının yüksek performanslı kullanım sunan birçok modeli bulunuyor. Gelin, başarılı markaların amiral gemisi özelliği taşıyan en iyi cep telefonu modellerine beraber göz atalım.

Haber 25-04-2022 10:44

Tanıtılmasına çok az kaldı! iPhone 14 serisinden ne beklemeliyiz? İşte tahmin edilen özellikleri...

Eğer tahminler doğruysa iPhone 14'ün tanıtılmasına altı aydan daha az bir süre kaldı. Apple'ın eylül ayında iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max isimlerini taşıyan dört yeni iPhone modeli ile görücüye çıkması bekleniyor. Peki iPhone 14 serisinin özellikleri nasıl olacak? İşte son beklentiler...

Haber 25-04-2022 10:19

OnePlus, Ace defterini resmen açtı! Dimensity 8100 Max'li OnePlus Ace tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

OnePlus, bir süredir adı haberlerde geçen OnePlus Ace akıllı telefonunu resmen tanıttı. Yeni serinin ilk örneği olan ve bu yüzden OnePlus'ın ürün gamında yeni bir defter açtığını gösteren OnePlus Ace, Realme GT Neo3 ile benzerlik taşıyor. Peki OnePlus Ace'ın özellikleri neler?

Haber 21-04-2022 18:07

Ne iPhone 14 ne de iPhone 15! "Hayallerin iPhone"u için tarih verildi: Bir ilk olacak

Birçok kişinin hayallerini süslediği öne sürülen tamamen ekrandan oluşacak iPhone için heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Ünlü analist Ming-Chi Kuo ilk tam ekranlı iPhone için tarih verdi. Kuo'nun söylediklerine bakılırsa bu iPhone, ne iPhone 14 ne de iPhone 15 ailesine mensup olacak.

Haber 21-04-2022 15:45

Antalya'da ileri yaştakilere "akıllı telefon kullanma" kursu

Kursiyerlerden 79 yaşındaki Ali Yalçın Taşpınar: - "Akıllı telefonumdaki bilmediğim birçok özelliği kurs sayesinde öğrendim. Hastane randevularımı da telefon ile alabiliyorum" - 68 yaşındaki çiftçi Meryem Ceylan: - "Bahçede ya da evde canım sıkıldığı zaman cep telefonumdan haberleri izliyor, müzik dinliyorum. Hatta keçilerime de müzik dinletiyorum, onların da hoşuna gidiyor"

Yurthaber 21-04-2022 11:02

Beklenen oluyor: Tek tip şarj gerçeğe dönüşüyor! Özellikle Apple'ı etkileyecek

Avrupa Parlamentosu (AP) Komitesi, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde satılan akıllı telefon, tablet ve kamera gibi elektronik cihazlarda USB-C şarj girişi kullanılmasını zorunlu hale getirecek yasal düzenlemeye destek verdi. Bu düzenlemenin özellikle iPhone'ların üreticisi Apple'ı etkilemesi bekleniyor.

Haber 21-04-2022 10:32

iPhone 14'e ön kamera dopingi! Bundan pek bahsedilmemişti

Apple analisti Ming-Chi Kuo, tahminleriyle Apple'ın iPhone 14'ün ön kamerasını güçlendireceğini öne sürdü. Pek bahsedilmeyen bu donanımı ön plana çıkartan Kuo, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen dört iPhone 14 modelinin büyük olasılıkla tamamında olacak ön kamerayı ince detaylarıyla tarif etti. iPhone 14'ün ön kamerası nasıl olacak?

Haber 20-04-2022 15:30